Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Švedska vlada ima devet auta a naša…..pazi sad,jel sjediš?
120!!

škandal sused, al totalni! [lol]



Švedska vlada ima devet auta a naša…..pazi sad,jel sjediš?
120!!

škandal sused, al totalni! [lol]
[/quote]

[lol] treba sta vise tih podataka… ja sam uvjeren da neke od nasih ‘specificnosti’ ne postoje ni u africkim rezimima. Jel istina da drzavne suzbe uopce nemaju popis automobila u vlassnistvu ? To sam negdje cuo danas…

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd




Švedska vlada ima devet auta a naša…..pazi sad,jel sjediš?
120!!

škandal sused, al totalni! [lol]
[/quote]

[lol] treba sta vise tih podataka… ja sam uvjeren da neke od nasih ‘specificnosti’ ne postoje ni u africkim rezimima. Jel istina da drzavne suzbe uopce nemaju popis automobila u vlassnistvu ? To sam negdje cuo danas…
[/quote]

I ja sam to čuo nego što je sa plaćama direktora ostalih javnih poduzeća. Hebote likovi dobivaju plaće i bonuse kao da su bankari ili menageri u multinacionalkama, a većina od istih ostvaruje gubitke.
[bye]

Po izjavama u novinama Jadranka koja je bila politički fikus mogla bi puno više napraviti po pitanju reformi nego itko od bivših premijera,nije da Jadranka želi raditi promjene već ih mora raditi bilo sama bilo u suradnji sa MMF.Kosorica se igra svojom političkom karijerom jer će naprosto morati udariti po plaćama u državnoj službi,javnim službama.Kako će pomoći anti- recesiji kratkoročno ne ali dugoročno to je jedini put pokrivati se dekom koliko je duga.
U jesen će kriza kriza kulminirati uslijed rezanja proračuna imati će mo paralizirano školstvo,zdrastvo i cijeli državno-javni sektor +studente koji podupiru svakojake prosvjede te će se tada sklopiti sa MMF stand-buy aranžman i MMF će diktirati pravila igre.Tek u ovome trenutku će se moći reći da idemo u oporavak koji će biti dug bolan i trnovit.
Kako će se sve ovo reflektirati na burzu definitivno će biti paničnih prodaja,hm premda ne znam tko bi još mogao prodavati dionice kad su svi u nekoj kombinaciji malo u dionicama srednje u eurima i dosta u cashu.Dakle ako se krene u reforme a kreniti će se milom ili silom investitori,trgovci, špekulanti i manipulatori pozdraviti će na burzi provođenje reformi.

http://www.foxbusiness.com/story/markets/al-lewis-wells-fargo-bank-sues/

"Al Lewis: Wells Fargo Bank Sues Itself

Comments (2) Add Comment
0
ShareThis | Respond to Editor | Print

Al Lewis — A DOW JONES NEWSWIRES COLUMN
FOXBusiness

You can’t expect a bank that is dumb enough to sue itself to know why it is suing itself.

Yet I could not resist asking Wells Fargo Bank NA why it filed a civil complaint against itself in a mortgage foreclosure case in Hillsborough County, Fla.
…"

Bit ce da neki zagorec radi tamo… Tuzil bum i samog sebe! Ziher. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Btw, po meni nama ne treba vise od 6 zupanija – sukladno tome i broj opcina bih dramaticno skresao. Hebote imamo vise opcina od bitno vece Srbije!!!

MMF je srbiji savjetovao da smanji broj općina, a imaju ih….pazi sad, jel sjediš?
170. [bye]
[/quote]

Ma znao sam da je broj opcina ispod 200 jer sam negdje procitao i tad sam se smrz’o od muke. Ne zelim znati koliko ih mi imamo jer bi se porigal

Srbija niti nema općine nego opštine

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

12.07.09. Starost: 2 h
Sezona ipak neće podbaciti

Prvi podaci o špici sezone ulijevaju nadu. Prema MUP-ovim informacijama s graničnih prijelaza, broj je dolazaka, u odnosu na lani, veći za oko 75 tisuća.

Naime, ovaj vikend u Hrvatsku je ušlo oko 718 tisuća putnika, dok ih je u istom razdoblju prošle godine ušlo 643 tisuće. Ako je suditi prema tim podacima, čini se da, krizi usprkos, turistička sezona ipak neće podbaciti.

http://www.hrt.hr/?id=vijesti


12.07.09. Starost: 2 h
Sezona ipak neće podbaciti

Prvi podaci o špici sezone ulijevaju nadu. Prema MUP-ovim informacijama s graničnih prijelaza, broj je dolazaka, u odnosu na lani, veći za oko 75 tisuća.

Naime, ovaj vikend u Hrvatsku je ušlo oko 718 tisuća putnika, dok ih je u istom razdoblju prošle godine ušlo 643 tisuće. Ako je suditi prema tim podacima, čini se da, krizi usprkos, turistička sezona ipak neće podbaciti.

http://www.hrt.hr/?id=vijesti


Kako se manipulira ovim vijestima..danas na naslovnici jutarnjeg kažu "U Hrvatsku ušlo dvostruko manje turista nego lani"
I jedni i drugi se pozivaju na izvješća MUP-a.

Stvarno je bezobrazno ovako manipulirati sa javnošću. Ljudi su sad osjetljivi i mogu zamisliti što je velika većina pomislila kad je pročitala danas Jutarnji.
Sramota!

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Po izjavama u novinama Jadranka koja je bila politički fikus mogla bi puno više napraviti po pitanju reformi nego itko od bivših premijera,nije da Jadranka želi raditi promjene već ih mora raditi bilo sama bilo u suradnji sa MMF.Kosorica se igra svojom političkom karijerom jer će naprosto morati udariti po plaćama u državnoj službi,javnim službama.Kako će pomoći anti- recesiji kratkoročno ne ali dugoročno to je jedini put pokrivati se dekom koliko je duga.
U jesen će kriza kriza kulminirati uslijed rezanja proračuna imati će mo paralizirano školstvo,zdrastvo i cijeli državno-javni sektor +studente koji podupiru svakojake prosvjede te će se tada sklopiti sa MMF stand-buy aranžman i MMF će diktirati pravila igre.Tek u ovome trenutku će se moći reći da idemo u oporavak koji će biti dug bolan i trnovit.
Kako će se sve ovo reflektirati na burzu definitivno će biti paničnih prodaja,hm premda ne znam tko bi još mogao prodavati dionice kad su svi u nekoj kombinaciji malo u dionicama srednje u eurima i dosta u cashu.Dakle ako se krene u reforme a kreniti će se milom ili silom investitori,trgovci, špekulanti i manipulatori pozdraviti će na burzi provođenje reformi.

niksone, baba Jaca će odradit poso. pazi što ti kažem [thumbsup]

I'LL BE BACK



Po izjavama u novinama Jadranka koja je bila politički fikus mogla bi puno više napraviti po pitanju reformi nego itko od bivših premijera,nije da Jadranka želi raditi promjene već ih mora raditi bilo sama bilo u suradnji sa MMF.Kosorica se igra svojom političkom karijerom jer će naprosto morati udariti po plaćama u državnoj službi,javnim službama.Kako će pomoći anti- recesiji kratkoročno ne ali dugoročno to je jedini put pokrivati se dekom koliko je duga.
U jesen će kriza kriza kulminirati uslijed rezanja proračuna imati će mo paralizirano školstvo,zdrastvo i cijeli državno-javni sektor +studente koji podupiru svakojake prosvjede te će se tada sklopiti sa MMF stand-buy aranžman i MMF će diktirati pravila igre.Tek u ovome trenutku će se moći reći da idemo u oporavak koji će biti dug bolan i trnovit.
Kako će se sve ovo reflektirati na burzu definitivno će biti paničnih prodaja,hm premda ne znam tko bi još mogao prodavati dionice kad su svi u nekoj kombinaciji malo u dionicama srednje u eurima i dosta u cashu.Dakle ako se krene u reforme a kreniti će se milom ili silom investitori,trgovci, špekulanti i manipulatori pozdraviti će na burzi provođenje reformi.

niksone, baba Jaca će odradit poso. pazi što ti kažem [thumbsup]
[/quote]
i ja imam neki osjćaj da bude, nije opterećena, nema kaj izgubit.

Zašto će Baba Jaca odradit poso?

1. Baba Jaca nema veze s vezom

2. Baba Jaca je nitko i ništa uvijek bila do sad.

3. Baba Jaca je jaaaako ambiciozna.

4. Baba Jaca nije bila u igrama jer joj nisu dali… nešto ko u hold’em-u… "we just don’t let U in the game". žao mi je dame, tako vam je to.

5. Baba Jaca nikom ništa nije dužna, ne može jest svoja govna jer ih nije ni posrala.

6. Tu su izuzetak fejk branitelji, ali vratimo se na točku 3. nemate frke.

7. pogledajte točku 1. ona mora slušat pametnije i to zna. jedno od prvih poteza je odlazak kod Rohe. meni dovoljno.

8. Baba Jaca je inatljiva, dobila je priliku života koju neće ispustit. To je priča kako od dna doći do vrha. Baba Jaca želi biti hrvatska Iron Jaca. Ide linearno kresanje za početak… nema da brinete. Hoće i ona za stol..

9. Mislim da ju ne može nitko ucjenjivat jer nema u toj dozi putra na glavi, što uz točku 5 daje veću slobodu djelovanja

10. Percepcija hrvatske u Europi i Svijetu se sa ženom u lokomotivi može promijeniti na bolje. Pa za Sandija su svi znali da je mutan.

BABA JACA JE TRENUTNO NAJBOLJE ŠTO SE HRVATSKOJ MOGLO DOGODITI. KAŽEM ZA SADA I PUSTIMO JU NEKO VRIJEME NEKA RADI…

I'LL BE BACK

New Report

Close