Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako je za prepolovljen promet nekih birtija kriva zabrana pušenja, tko je kriv za prepolovljenu prodaju novih vozila?

Ako se dopuštena količina alkohola u krvi poveća na 1 promil, da li će porasti prodaja vozila Ili će porasti smrtnost i invalidnost, kao i kod ukidanja zabrane pušenja?
A invalidnost košta proračun, trajno i dugo. Mrtvi više ne rade i ne plaćaju poreze.

Jedno govore, drugo rade a treće misle. Najgora vlast koju je HR imala od Austro-ugarske.


Hvala Bogu,konacno da kazete nesto pametno,BRAVO.

HAHAHHAHAHAHAH



wtf?

stari pomijesao si loncice, ako si ih imao ikada…

u slo imas private label camembert tako da je vindijin skuplji od private labela i jeftiniji od presidenta

u HR nema private labela i tu ga Drk dere…

samo ti stiti domacu proizvodnju…ono sto hocu reci jest da se domaca proizvodnja mora sama stiti… bye

Hebiga mi bez lončića trošimo u Hrvatskoj za razliku od nekih. Možda će tih 6 kn razlike u cijeni nešto značiti za budućnost moje djece.
[lol] [bye]
[/quote]
Ja kupujem di je jeftinije.a za ovih 6 kn cu popit kavu,pa opet ostaje u HR.
Nije me briga za drzavu,nije ni nju za mene.

HAHAHHAHAHAHAH

Jedno govore, drugo rade a treće misle. Najgora vlast koju je HR imala od Austro-ugarske.

Kamo sreće da su takvi kakvim ih opisuješ – to bi značilo da smo već članica EU!
Glede kvalifikacije Najgora – mogu samo prenijeti izjavu ministra Šukera:

Ministar Šuker tvrdi: Ne pregovaramo s MMF-om

Hrvatskoj ne treba tutor! Treba li nam situacija kakva je trenutačno u BiH ili Mađarskoj? S MMF-om održavamo uobičajene kontakte, ali pozajmice ili aranžmani s tim nemaju nikakve veze.


Ako je za prepolovljen promet nekih birtija kriva zabrana pušenja, tko je kriv za prepolovljenu prodaju novih vozila?

Ako se dopuštena količina alkohola u krvi poveća na 1 promil, da li će porasti prodaja vozila Ili će porasti smrtnost i invalidnost, kao i kod ukidanja zabrane pušenja?
A invalidnost košta proračun, trajno i dugo. Mrtvi više ne rade i ne plaćaju poreze.

Jedno govore, drugo rade a treće misle. Najgora vlast koju je HR imala od Austro-ugarske.

ali pušači kraće žive

sad izračunaj što se državi više isplati:
1) pušač koji jedva doživi mirovinu i prođe operaciju i kemoterapiju
2) nepušač koji 10 godina duže živi (120 mirovina) + hrpa razno raznih lijekova za šećer, kostobolju, operacija mrene….

a što se tiče smanjene prodaje vozila ja mislim da bi saloni trebali raditi nedjeljom cijeli dan [proud]

toliko o radnoj nedelji – meni je ok da radi mali dućan i trgovine u turističkim mjestima, ali interspar ili konzum u Zg ili SB baš i nema potrebe da rade

ja nedeljom ne kupujem


Jedno govore, drugo rade a treće misle. Najgora vlast koju je HR imala od Austro-ugarske.

Kamo sreće da su takvi kakvim ih opisuješ – to bi značilo da smo već članica EU!
Glede kvalifikacije Najgora – mogu samo prenijeti izjavu ministra Šukera:

Ministar Šuker tvrdi: Ne pregovaramo s MMF-om

Hrvatskoj ne treba tutor! Treba li nam situacija kakva je trenutačno u BiH ili Mađarskoj? S MMF-om održavamo uobičajene kontakte, ali pozajmice ili aranžmani s tim nemaju nikakve veze.
[/quote]

Naravno na žalost svih onih koji su već rasporedili 3-4 milijarde dolara koliko bi im trebalo za njihov bahatluk do slijedeće recesije. A lovu bi vraćala HR sirotinja. Svaka čast bankarska i gospodarska HR elito. Tako se gazi vlastita nacija.



Jedno govore, drugo rade a treće misle. Najgora vlast koju je HR imala od Austro-ugarske.

Kamo sreće da su takvi kakvim ih opisuješ – to bi značilo da smo već članica EU!
Glede kvalifikacije Najgora – mogu samo prenijeti izjavu ministra Šukera:

Ministar Šuker tvrdi: Ne pregovaramo s MMF-om

Hrvatskoj ne treba tutor! Treba li nam situacija kakva je trenutačno u BiH ili Mađarskoj? S MMF-om održavamo uobičajene kontakte, ali pozajmice ili aranžmani s tim nemaju nikakve veze.
[/quote]

Naravno na žalost svih onih koji su već rasporedili 3-4 milijarde dolara koliko bi im trebalo za njihov bahatluk do slijedeće recesije. A lovu bi vraćala HR sirotinja. Svaka čast bankarska i gospodarska HR elito. Tako se gazi vlastita nacija.
[/quote]
Eo ti 100bodova!! Jedino promijeni ovo "gospodarska" u politicka jer ce ti zakucat tisuce zapjenjenih privatnika u blokadi na vrata! [thumbsup]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Kako ameri rjesavaju problem "izborne baze" …
http://www.stateline.org/live/details/story?contentId=409881

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Saborska postava ostvaruje pravo na mirovine tek 11.01.2010. Ne čini se možda tako, ali čak 91 zastupnik od današnje Saborske postave još nema pravo na saborsku mirovinu.

Do onda, velikog pritiska za raspuštanje i nove izbore nema, ali poslije nove godine…
A još će oko Nove godine biti i predsjednički izbori.

No respect

vidi ovog blesana!!!

Država bi trebala povećati PDV na 25 posto, uvesti porez na imovinu, povećati trošarine i smanjiti porez na dobit, kako bi rasteretili poduzetništvo, misli ekonomski analitičar Damir Novotny…

Zar ne bi prvo trebao smanjiti min 20% proracun i ostala neproduktivna sranja pa onda gledati na poreznu stranu? Kako ces rasteretit poduzetnistvo kad imas stotine raznih agencija, birokracija, 500 opcina , 20 zupanija, lopovluk i nerad u HŽu i masu ostaloga… fyi prije "neovisnosti" je bilo 100tinjak opcina u Hrvatskoj.
Ili je ovaj majmun ili je pokusno testiranje publike ?

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Saborska postava ostvaruje pravo na mirovine tek 11.01.2010. Ne čini se možda tako, ali čak 91 zastupnik od današnje Saborske postave još nema pravo na saborsku mirovinu.

Do onda, velikog pritiska za raspuštanje i nove izbore nema, ali poslije nove godine…
A još će oko Nove godine biti i predsjednički izbori.

Mogli bi mi imati troje izbore.
Za Sabor – za Predsjednika – za Gradonačelnika Zagreba!
Nadam se da će Vlada ipak uspjeti ući u slijedeću godinu jer jednostavno tu ne vidim alternativu.
Opozicija vikom i galamom pokušava nadoknaditi nedostatak argumenata.

vidi ovoga shupka i onih koji su mu to dodijelili
105.000 kuna!!

http://www.vecernji.hr/vijesti/bivsi-direktor-plesa-bosko-matkovic-imao-placu-105-000-kuna-clanak-3264

Bivši direktor Plesa Boško Matković imao plaću od 105.000 kuna
Matković je u Zračnu luku Zagreb došao 1998. godine, kad se vratio iz Njemačke, a direktor je bio od 2001. do 2009. godine. Matković tvrdi da i ostali šefovi javnih poduzeća imaju takve ugovore.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


vidi ovog blesana!!!

Država bi trebala povećati PDV na 25 posto, uvesti porez na imovinu, povećati trošarine i smanjiti porez na dobit, kako bi rasteretili poduzetništvo, misli ekonomski analitičar Damir Novotny…

Ja bih to isto predložio da npr živim na jaslama nekog tajkuna, neke institucije, banke i sl.
Teret poduzrtničkih promašaja prevaliti na leđa širokih masa u HR!
Budući da ja ne pripadam njegovom sloju moj i njegov interes su u totalnoj suprotnosti.
Onda ja kao neovisan ekonomski analitičar predlažem da se svim malim ljudima u HR smanje kamate na kredite na npr 5% a razliku do realne kamate neka podmire Novotny i njegovi pajdaši koji su zaduživali HR u zadnjih desetak godina.

New Report

Close