Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hrvatska je samo jedna u nizu država koje nikada neće moći vratiti svoj dug

kao da će USA ili EU biti u stanju vraćati dugove

pitanje je dana kada će kinezi i arapi prestati financirati USA potrošača, a za početak moraju imati potrošače u svojim zemljama. u nekom trenutku će reći – financiranjem USA smo izgubili xxx trilijardi dolara, ali nema više. znamo da te novce nikada nećemo vidjeti, ali bolje je izgubiti xxx trilijardi nego xxx + yyy.

a onda će slučajno američki brod biti portopljen u kineskom moru




Primjer: veliki tsunami koji bi porušio neki grad na obali zahtjevao bi npr da se država zaduži kako bi sanirala štetu. Ta potrošnja bi podigla GDP. Jel to znači da je za nas dobro da se dogodi tsunami?

Vrijedi i obrnuto. Nama je BDP dobrim dijelom rasao zbog ogromnih radova na izgradnji autocesta
[/quote]

A od kuda dolazi novac za izgradnju tih autocesta

[/quote]

Krede koje ne vracamo bas


Hrvatska je samo jedna u nizu država koje nikada neće moći vratiti svoj dug

kao da će USA ili EU biti u stanju vraćati dugove

pitanje je dana kada će kinezi i arapi prestati financirati USA potrošača, a za početak moraju imati potrošače u svojim zemljama. u nekom trenutku će reći – financiranjem USA smo izgubili xxx trilijardi dolara, ali nema više. znamo da te novce nikada nećemo vidjeti, ali bolje je izgubiti xxx trilijardi nego xxx + yyy.

a onda će slučajno američki brod biti portopljen u kineskom moru

iran je htio prodavat naftu i plin za eure….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

iran je htio prodavat naftu i plin za eure….

Duga je to prica s Iranom. Tko nije sugeriram procitati "Stoljece rata" od Williama Engdahla



iran je htio prodavat naftu i plin za eure….

Duga je to prica s Iranom. Tko nije sugeriram procitati "Stoljece rata" od Williama Engdahla
[/quote]
ili biografiju William Knox D’Arcya [wink]

Meni je knjiga "Mali lord" sasvim dovoljna da znam tko je dobar, a tko to nije.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!




iran je htio prodavat naftu i plin za eure….

Duga je to prica s Iranom. Tko nije sugeriram procitati "Stoljece rata" od Williama Engdahla
[/quote]
ili biografiju William Knox D’Arcya [wink]
[/quote]

D’Arcy je samo dio cijele price. Istinabog bitan u startu ali ipak samo dio.





iran je htio prodavat naftu i plin za eure….

Duga je to prica s Iranom. Tko nije sugeriram procitati "Stoljece rata" od Williama Engdahla
[/quote]
ili biografiju William Knox D’Arcya [wink]
[/quote]
D’Arcy je samo dio cijele price. Istinabog bitan u startu ali ipak samo dio.
[/quote]
nemoj ga zvat d’arcy još smo ljuti na praprababu jer se udala za francuza. [angry]
samo prvi se pamti, bar su meni tak rekle….a ja sma uvijek bio drugi. [huh]

Polančec sinoć u Otvorenom…..
Moguća je privatizacija tj prodaja udjela u nekom od poduzeća gdje je HR vlasnik.

To je dobro iz dva razloga – pokrpati će rupu u proračunu i donijeti svježi kapital na ZSE!
Po meni je učinkovitija solucija od zaduživanja.


Polančec sinoć u Otvorenom…..
Moguća je privatizacija tj prodaja udjela u nekom od poduzeća gdje je HR vlasnik.

To je dobro iz dva razloga – pokrpati će rupu u proračunu i donijeti svježi kapital na ZSE!
Po meni je učinkovitija solucija od zaduživanja.


prodaja vecinskog udjela po meni nije dugorocno najbolja opcija, prodaja manjinskog udjela gdje manjinski nema utjecaja je takodjer na korak do prodaje vecinskog udjela u dugom roku (tipa INA). Po meni je najbolja opcija prodaja manjinskog udjela gdje bi manjisnki imao barem takvu ulogu da firme posluju po trzisnim uvjetima i da ne rade notorne gluposti….

Brodogradilista i slicne utvare ionako nece biti prodana…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Polančec sinoć u Otvorenom…..
Moguća je privatizacija tj prodaja udjela u nekom od poduzeća gdje je HR vlasnik.

To je dobro iz dva razloga – pokrpati će rupu u proračunu i donijeti svježi kapital na ZSE!
Po meni je učinkovitija solucija od zaduživanja.


u ovakvom bear marketu?



Polančec sinoć u Otvorenom…..
Moguća je privatizacija tj prodaja udjela u nekom od poduzeća gdje je HR vlasnik.

To je dobro iz dva razloga – pokrpati će rupu u proračunu i donijeti svježi kapital na ZSE!
Po meni je učinkovitija solucija od zaduživanja.


u ovakvom bear marketu?
[/quote]

Bar bi vidjeli koliko smo daleko od neke realnosti.
To nisam spomenuo ali evo kad me vučeš za jezik!

New Report

Close