Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Naravno da nemam ništa protiv indijanaca, djelovali su mi simpatično i svdjela mi se glazba, ali..

Plavi je dugogodišnji ljubitelj sabranih Indijančevih djela. [smiley]
[/quote]

A ponekad i dionica kad ga ovaj nakiti. Samo to još nije shvatio [lol]

Resistance is futile! You will be assimilated!

kako hrvatska da prebrodi krizu?

1. Anulirati unutarnji dug pa makar uzeli od MMF-a 1-2 Miljardu EUR..ali mislim da će one obveznice biti dovoljne

2. Natjerati mađare – INA-u da daju pare dobavljačima

3. Natjerati mirovince da kupuju sad jeftine dionice…tako će se još dodatno stabilizirati burza, a dioničari i privreda postati likvidniji…dok će mirovinci dobiti jeftino dionice koje će za godinu dvije prodavati skuplje

i to sve u roku od mjesec dana jer će država popušiti ponovo na PDV-u….jer kako se firmama ne plaća…a moraju platiti PDV…tako firme muljaju i ne pišu fakture i država gubi na PDV-u

nafta je već sad na 71…mislim da bi na kraju godine mogla biti na 100 što će popuniti neke rupe u proračunu

turizam će biti OK…bez vjerojatno prejakog pada u odnosu na prošlu godinu

Prodajem jeftino, kupujem skupo.


kako hrvatska da prebrodi krizu?

1. Anulirati unutarnji dug pa makar uzeli od MMF-a 1-2 Miljardu EUR..ali mislim da će one obveznice biti dovoljne

……

Ja bih jednostavo uklonio s scene one koji generiraju neplaćanje! Rasprodaja imovine a ako ni to ne pomogne onda zaštićeni stečaj! Na taj način bi banke došle do casha. Ako to ne pomogne bankama onda bih bankama uvalio Stress Test i dokap od strane Min Fin-a; zauzvrat bi Min Fin dobilo povlaštene dionice s 10-12% prinosa. A Min Fin bi za ovu operaciju posudilo direktno od HNB-a.



kako hrvatska da prebrodi krizu?

1. Anulirati unutarnji dug pa makar uzeli od MMF-a 1-2 Miljardu EUR..ali mislim da će one obveznice biti dovoljne

……

Ja bih jednostavo uklonio s scene one koji generiraju neplaćanje! Rasprodaja imovine a ako ni to ne pomogne onda zaštićeni stečaj! Na taj način bi banke došle do casha. Ako to ne pomogne bankama onda bih bankama uvalio Stress Test i dokap od strane Min Fin-a; zauzvrat bi Min Fin dobilo povlaštene dionice s 10-12% prinosa. A Min Fin bi za ovu operaciju posudilo direktno od HNB-a.

[/quote]
Wanna be Americano…

Jeste vidjeli natpis na jednom od traktora "vlasnik Hypo banka". Pametnome dosta.

Hihi, pazi ova dva naslova. Ebem te logiko… 😀

http://www.reuters.com/article/marketsNews/idAFLA102597020090610?rpc=44
http://finance.yahoo.com/news/Higher-oil-concerns-weigh-on-rb-15489617.html?.v=10

No respect




kako hrvatska da prebrodi krizu?

1. Anulirati unutarnji dug pa makar uzeli od MMF-a 1-2 Miljardu EUR..ali mislim da će one obveznice biti dovoljne

……

Ja bih jednostavo uklonio s scene one koji generiraju neplaćanje! Rasprodaja imovine a ako ni to ne pomogne onda zaštićeni stečaj! Na taj način bi banke došle do casha. Ako to ne pomogne bankama onda bih bankama uvalio Stress Test i dokap od strane Min Fin-a; zauzvrat bi Min Fin dobilo povlaštene dionice s 10-12% prinosa. A Min Fin bi za ovu operaciju posudilo direktno od HNB-a.

[/quote]
Wanna be Americano…
[/quote]

Tako je. Zakon od 5-10 članaka o Prinudnom upravitelju za sve subjekte koji su pod blokadom zbog neplaćanja dužeg od 30 dana! Jedina uloga Prinudnog upravitelja je da pokuša vratiti dug. Ako to ne uspije u roku od 30 dana onda ide stečaj!
Za antirecesijske mjere su najvažniji jednostavni, kratki, jasni i provedivi Zakoni.
Sve ostalo je mlaćenje prazne slame.
Pitam ja tebe kako su Ameri slomili svoje banke?
Nije tu bilo molbi jerone ne daju rezultate. Jednostavno FASB je izmjenio neke stvari u računovodstvenim standardima i čišćenje palube je počelo.
Danas imaju zdraviji financijski sustav no ikada.


Pitam ja tebe kako su Ameri slomili svoje banke?
Nije tu bilo molbi jerone ne daju rezultate. Jednostavno FASB je izmjenio neke stvari u računovodstvenim standardima i čišćenje palube je počelo.
Danas imaju zdraviji financijski sustav no ikada.

???????? evo pucaju od zdravlja !!! [lol] [lol] [bye]
jel se ti shalis ili bi i ja malo od toga … osim ako nije “partija”

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Jeste vidjeli natpis na jednom od traktora "vlasnik Hypo banka". Pametnome dosta.

vidim da tebi nikad dosta [bye]



Pitam ja tebe kako su Ameri slomili svoje banke?
Nije tu bilo molbi jerone ne daju rezultate. Jednostavno FASB je izmjenio neke stvari u računovodstvenim standardima i čišćenje palube je počelo.
Danas imaju zdraviji financijski sustav no ikada.

???????? evo pucaju od zdravlja !!! [lol] [lol] [bye]
jel se ti shalis ili bi i ja malo od toga … osim ako nije "partija"
[/quote]

Pogledaj kakav im je Tier 1 Capital, Tier 2 Capital,……i uspoređuj!


Hihi, pazi ova dva naslova. Ebem te logiko… 😀

http://www.reuters.com/article/marketsNews/idAFLA102597020090610?rpc=44
http://finance.yahoo.com/news/Higher-oil-concerns-weigh-on-rb-15489617.html?.v=10

Ništa čudno, uvijek se prvo dogode promjene a onda naknadno slijede tumačenja……………..takve iste tekstove piše Seebiz…………………..jednom su brodari "potopili" Zse a drugi put su ga "lansirali"
Uobičajena retorika [wink]



Jeste vidjeli natpis na jednom od traktora "vlasnik Hypo banka". Pametnome dosta.

vidim da tebi nikad dosta [bye]
[/quote]

Imaš pravo, ajmo pričati o sladoledima. [bye]

New Report

Close