Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Super24 sve što ja i ti možemo uraditi je da kaznimo neku političku garnituru na idućim izborima evo npr.Split grad puka ka kokica i izabrao je Rica za gradonačelnika.Ako Željko uradi pola od onog šta je zacrta učiniti će više nego svi političari zadnjih godina zajedno i dobit će iduće izbore ako bude htio.

Ej pa di si deimose međedino stara lipi pozdrav [wink]
Nažalost svjestan sam da država nema svojh 100 kn [angry]


pa kad su na vlasti kriminalci, misliš da će sebe sankcionirati.. eventualno će sankcionirati mene ako kupim svinjsku polovicu na crno, a mudri ovdje se za to zalažu..

U čemu je onda razlika između tebe i njega? To što on krade više, pa si ljubomoran?

No respect


@ Super24 sve što ja i ti možemo uraditi je da kaznimo neku političku garnituru na idućim izborima evo npr.Split grad puka ka kokica i izabrao je Rica za gradonačelnika.Ako Željko uradi pola od onog šta je zacrta učiniti će više nego svi političari zadnjih godina zajedno i dobit će iduće izbore ako bude htio.

ja bi najrađe izabrao nekog tko obeća da neće ništa raditi

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Stotinu grčkih hotela pred zatvaranjem?
Business.hr
09.06.2009 12:48
Prema informacijama koje su objavili grčki mediji pred zatvaranjem je više od 100 velikih i srednjih hotelskih kompleksa u grčkoj.
Razlog zatvaranja su problemi s bankarskim kreditima. Naime, banke su hotelijerima odbile odgoditi izmirenje obveza i u uvjetima kada su hoteli već potpisali sporazume sa turističkim agencijama.
Europske turističke zajednice odbijaju potpisati grčkim kolegama obvezujuće ugovore, što banke koriste kao izliku za odbijanje financiranja.
Stotinu grčkih hotela pred zatvaranjem?Stotinu grčkih hotela pred zatvaranjem?U Grčkoj je sezona počela s padom prihoda više od 18 posto, a broj inozemnih turista pao je za 7,3 posto. Prema informacijama iz grčkim medija vlada pažljivo prati razvoj turističke sezone, no za sada ništa ne poduzima kako bi pomogla hotelijerima.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.



pa kad su na vlasti kriminalci, misliš da će sebe sankcionirati.. eventualno će sankcionirati mene ako kupim svinjsku polovicu na crno, a mudri ovdje se za to zalažu..

U čemu je onda razlika između tebe i njega? To što on krade više, pa si ljubomoran?
[/quote]
ja ne kradem nikome. to je razlika. osim ako ne misliš da netko drugi ima neko pravo vlasništva nada mnom

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Razlika je suptilna kolega SLK. Funkcija vlasti je osiguranje reda i vladavine prava i za to se gradjani odricu velikog dijela svojih primanja. Ugrubo 50% svega sto proizvedes zavrsi u rukama drzave. Osim toga, gradjani su delegirali drzavi gotovo neogranicenu moc, a u nekim slucajevi i neogranicenu. Sa moci dolazi i odgovornost. Iz teorije igara se lako dokaze da jedino sto pojedinac moze raditi u drzavi koja ne stiti vladavinu prava – je da i sam krsi zakone. Inace osim sto ispada budala, trpi i direktnu ekonomsku stetu.
Drugi par rukava je sto ljudi ne vide direktno stetu, ali vide direktnu dobit koju ostvare krsenjem zakona.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

neki misle kako je uloga države redistribucija vlasništva.. što država radi vrlo efikasno, mora joj se priznati

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Iz teorije igara se lako dokaze da jedino sto pojedinac moze raditi u drzavi koja ne stiti vladavinu prava – je da i sam krsi zakone.

he he kakva sve opravdanja ljudima padaju na pamet. nije čudo da ljude zanima čitati samo o korupciji, puno se loše savjesti oko nas treba oprati [thumbsup]



Iz teorije igara se lako dokaze da jedino sto pojedinac moze raditi u drzavi koja ne stiti vladavinu prava – je da i sam krsi zakone.

he he kakva sve opravdanja ljudima padaju na pamet. nije čudo da ljude zanima čitati samo o korupciji, puno se loše savjesti oko nas treba oprati [thumbsup]
[/quote]

To je matematicki dokazljivo, stovise dokazljivo koristenjem samo elementarne matematike. Ako me pamcenje dobro sluzi, gospodin Richard Dawkins iznosi jedan takav dokaz u knjizi "Sebicni gen". Sustav jedinki u kojem se ne kaznjava prevara i u kojem pojedine jedinke mogu ostvariti korist prevarom u odnosu na druge se nemoze nalaziti ekvilibriju. Samo su dva izlaza iz tog stanja: ili propast i izumiranje zajednice, ili kaznjavanje prevaranta.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Kao misaoni ekperiment, uvedite pretpostavku da je inflatorno stampanje novca "ex nihilo" prevara i da ce donjet ekonomsku korist odredjenim grupacijama na racun drugih… Interesantno, zar ne?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Kolega Deimos, uz sve znanstvene činjenice koje si iznio, a koje u velikoj mjeri stoje, s godinama sam sve skloniji vjerovati u karmu. 🙂

Gospodarski kriminalac koji me je prije deset godina gotovo stajao posla, problema u životu i neizvjesnosti, a sve zbog moje tvrdoglavosti i nepotkupljivosti je danas na dugogodišnjem izdržavanju zatvorske kazne. Prošle godine mu zet poginuo u prometnoj nesreći. On ima dvoje djece
nesposobne zadržati stečeni kapital.

Aktivni političar, koji mi poslovno već dvije godine stvara glavobolje, zadnju svoju nepodopštinu je napravio prije dva tjedna. Htio je spriječiti da se nešto napravi, što se ipak napravilo u daleko težim i skromnijim uvjetima. DAN prije tog ipak obavljenog posla, pao je na stepenicama i slomio butnu kost. Operiran i slijedi mu rehabilitacija od najmanje 4 mjeseca.

Da li su ovi događaji koincidencija? Vrlo vjerojatno no nije niti bitno.
Bit je iskonsko pitanje "smisla života". Izvan religije, nekako najgrublje rečeno – cilj je biti što duže i živjeti čim lagodnije. No imati novac i moć nije uvijek lagoda, pogotovo ako je to došlo nemoralno.

No respect

New Report

Close