Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja imam iskustvo(čitaj lijepi minus)iz PBZ,kad su prodavali Prka i uprava.ja ne prodava ,čeka [cry]


http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3297333/index.do
aaaaaaaaa, falili su mi ovi drukerski o nekretninama, iskreno. [smiley]

[smiley]

No respect



http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3297333/index.do
aaaaaaaaa, falili su mi ovi drukerski o nekretninama, iskreno. [smiley]

[smiley]
[/quote]
ma to je trenutno tolko nelikvidno, da nema smisla pratit ovako.
al pročitaj ponovo članak…tko to preporučuje naše nekretnine?!
kupujte hrvatske nekretnine, zaboravite španjolsku kažu inostrani analitači koji se bave nekretninama…..pa daaaaaaaaaaaaj.
gaćice, hlačice, potkošulje….ajmo ženeeee! [lol]




http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3297333/index.do
aaaaaaaaa, falili su mi ovi drukerski o nekretninama, iskreno. [smiley]

[smiley]
[/quote]
ma to je trenutno tolko nelikvidno, da nema smisla pratit ovako.
al pročitaj ponovo članak…tko to preporučuje naše nekretnine?!
kupujte hrvatske nekretnine, zaboravite španjolsku kažu inostrani analitači koji se bave nekretninama…..pa daaaaaaaaaaaaj.
gaćice, hlačice, potkošulje….ajmo ženeeee! [lol]
[/quote]

Ja bi trenutno prije kupio nekretninu u Albaniji nego kod nas iako su i tamo cijene vec skocile ali ipak ima prostora olala [wink]





http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3297333/index.do
aaaaaaaaa, falili su mi ovi drukerski o nekretninama, iskreno. [smiley]

[smiley]
[/quote]
ma to je trenutno tolko nelikvidno, da nema smisla pratit ovako.
al pročitaj ponovo članak…tko to preporučuje naše nekretnine?!
kupujte hrvatske nekretnine, zaboravite španjolsku kažu inostrani analitači koji se bave nekretninama…..pa daaaaaaaaaaaaj.
gaćice, hlačice, potkošulje….ajmo ženeeee! [lol]
[/quote]

Ja bi trenutno prije kupio nekretninu u Albaniji nego kod nas iako su i tamo cijene vec skocile ali ipak ima prostora olala [wink]
[/quote]
a bosna i crna gora???? misljenje?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


a bosna i crna gora???? misljenje?

Crna gora ti je prosla baka s kolacima – cijene su i tamo vec odavno napumpane i zaboravi ju. Bosna – to ce jos puno vode proci ispod savskog mosta prije neg postane drzava u punom smislu rijeci pa mi je preriskantno. Albaniju sam naveo jer su cijene bitno nize neg u nasem okruzenju, ima jako dugu obalu prepunu pjescanih i kakvih hoces plaza (upali Google Earth dobro zumiraj i idi polako od vrha do dna – vecinom je jako dobro uslikana) i ima turisticki potencijal ogroman a neiskoristen.

Kod nas ak bi kupovao nesto za bavit se turizmom a da ne cekam 20 godina na povrat investicije zbog bezobraznih startnih cijena ciljao bi na Liku ili Gorski kotar gdje vidim dosta neiskoristenog potencijala za cjelogodisnji turizam


Kod nas ak bi kupovao nesto za bavit se turizmom a da ne cekam 20 godina na povrat investicije zbog bezobraznih startnih cijena ciljao bi na Liku ili Gorski kotar gdje vidim dosta neiskoristenog potencijala za cjelogodisnji turizam

A zašto baš moraš sve sam od nule?

Ako pristaješ biti manjinski vlasnik svoje turisitčke firmice (jer to isto ne mora biti loše, jer čemu gradit apartmane ako možeš imati 5* hotel koji će raditi cijelu godinu…, za relativno puno manje para?, iako krakte sezone ali ipak cash-cow zvanih kampovi… i sl.), tada ne moraš u Liku ili Gorski kotar, ili Albaniju… nego možeš "imati turizam" u Istri, Opatiji, Dubrovniku npr. Meni zanimljivije lokacije nego li je Lika ili Gorski kotar, ili Albanija… a puuno ćeš "jeftinije" proći (tj. puuno brže od 20 godina čekati povrat).

Kako?

Pa ovako:

ADRS-P-A ili ADRS-R-A
MAIS-R-A
PLAG-R-A
VLHO-R-A
LRH-R-A

a tu je i puno onih ipak nešto riskantnijih ali potencijalno zato još bržeg povrata slučajeva kao što su neke minijaturne hotelske/turističke firme koje se trguje na djelić BVPS a bez puno dugo a ispod P/S = 1, ta trojka: puno manje od book-a, a bez puno duga, a manje od sales, to je recimo nešto što je jednako riskantno poput graditi svoje vlastite male objekte, a bitno jeftnije – dakle zgodno za one koji vole malo riskirati.

Ako želiš igrati na sigurno, tada je najbolji način ulaganja u turizam ADRS-P-A, dobiješ jednu zgodnu diverzifikaciju turizam/ostalo/keš + TDR gratis (možda nisu svi svjesni, ali i po ovim cijenama još uvijek se kupnjom ADRS ne plaća zapravo ništa za TDR kojeg također stječeš, nego plaćaš tek "sve ostalo", dok se njega dobiva kao gratis, ne ulazimo sada koliko on vrijedi, bitno da ta vrijednost nije negativan broj, jer to bi bio jedini slučaj kada ovo ne bi još uvijek bila jack-pot cijena, osim ako ne vjerujute niti u turizam niti duhan, niti ostalo, niti keš… e onda ste oni koji prodaju na krilima ovog bik-a, umjesto da kupuju još uvijek po cijenama koje su ravne osvojenom jack-pot, platiš sitiniš dobiješ puuno)



Kod nas ak bi kupovao nesto za bavit se turizmom a da ne cekam 20 godina na povrat investicije zbog bezobraznih startnih cijena ciljao bi na Liku ili Gorski kotar gdje vidim dosta neiskoristenog potencijala za cjelogodisnji turizam

A zašto baš moraš sve sam od nule?

Ako pristaješ biti manjinski vlasnik svoje turisitčke firmice (jer to isto ne mora biti loše, jer čemu gradit apartmane ako možeš imati 5* hotel koji će raditi cijelu godinu…, za relativno puno manje para?, iako krakte sezone ali ipak cash-cow zvanih kampovi… i sl.), tada ne moraš u Liku ili Gorski kotar, ili Albaniju… nego možeš "imati turizam" u Istri, Opatiji, Dubrovniku npr. Meni zanimljivije lokacije nego li je Lika ili Gorski kotar, ili Albanija… a puuno ćeš "jeftinije" proći (tj. puuno brže od 20 godina čekati povrat).

Kako?

Pa ovako:

ADRS-P-A ili ADRS-R-A
MAIS-R-A
PLAG-R-A
VLHO-R-A
LRH-R-A

a tu je i puno onih ipak nešto riskantnijih ali potencijalno zato još bržeg povrata slučajeva kao što su neke minijaturne hotelske/turističke firme koje se trguje na djelić BVPS a bez puno dugo a ispod P/S = 1, ta trojka: puno manje od book-a, a bez puno duga, a manje od sales, to je recimo nešto što je jednako riskantno poput graditi svoje vlastite male objekte, a bitno jeftnije – dakle zgodno za one koji vole malo riskirati.

Ako želiš igrati na sigurno, tada je najbolji način ulaganja u turizam ADRS-P-A, dobiješ jednu zgodnu diverzifikaciju turizam/ostalo/keš + TDR gratis (možda nisu svi svjesni, ali i po ovim cijenama još uvijek se kupnjom ADRS ne plaća zapravo ništa za TDR kojeg također stječeš, nego plaćaš tek "sve ostalo", dok se njega dobiva kao gratis, ne ulazimo sada koliko on vrijedi, bitno da ta vrijednost nije negativan broj, jer to bi bio jedini slučaj kada ovo ne bi još uvijek bila jack-pot cijena, osim ako ne vjerujute niti u turizam niti duhan, niti ostalo, niti keš… e onda ste oni koji prodaju na krilima ovog bik-a, umjesto da kupuju još uvijek po cijenama koje su ravne osvojenom jack-pot, platiš sitiniš dobiješ puuno)
[/quote]

MAIS vec imam u portfelju. No kad si takav manjinski vlasnik nemas nikakvog utjecaja na poslovanje firme i moze samo blejat u ekran. Je to zgodno, ali ja sam tip koji nesto mora raditi. Nesto svoje i da vidim kako stvar raste.


Je to zgodno, ali ja sam tip koji nesto mora raditi. Nesto svoje i da vidim kako stvar raste.

Meni je već dosta rada za celi vjek ,s užitkom bih gledala u ekran kak novčeki rade za mene [smiley]….s druge strane ionak vele da se obogatit možeš tek kad drugi za tebe rade a ne kad radiš sam [undecid]


No kad si takav manjinski vlasnik nemas nikakvog utjecaja na poslovanje firme i moze samo blejat u ekran. Je to zgodno, ali ja sam tip koji nesto mora raditi. Nesto svoje i da vidim kako stvar raste.

brisati … predomislio sam se … [lol]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

@ tuna…niš ne vidim ,niš ne čujem [wink],al pozdravit te smijem [smiley]

ps.vidim da si zbrisal al ja svoje ipak neću [lol]

@tuna…i ja sam danas brisala prašinu… [smiley] [proud]

New Report

Close