Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Konkurencija?

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


Konkurencija?

haha, pa sve je to dio ponude :P, turisti ne dolaze u turizam isključivo na koncerte klasične glazbe (koji se u nekim našim crkvama/sv.Eufemija u Rv npr. održavaju praktički "svakodnevno" za vrijeme sezone – kao da su svi poletjeli odmor provesti smrtno ozbiljno, u crkvi :rotfl:), nego se ljudi dolaze malo zabaviti… izaći iz okvira monotone svakodnevice… sve je to ok, samo da je malo više pismenosti i ovo drugo da su preveli strancima na razumljiv jezik… eh, a svatko nudi ono što ima 😀 (mi samo moramo sada dobro zapamtiti da svoje žene/djevojke u Crnu Goru – ne puštamo same! :D)

P.S. Inače nije da i mi nemamo ponude za sve vrste klijentele (netko je spomenuo Miami, Amsterdam ili što već, sve to ima i kod nas :D), neće nas Crnogorci nadmašiti baš ni u čemu 😀 – i mi imamo perverznim Nijemicama i Nijemcima ponuditi nešto npr. ovakvo http://www.youtube.com/watch?v=IMb9Gxy24dc , sve samo da ne odu u Crnu Goru [lol]

P.P.S. Ma što god tko poželi… sve kod nas ima, hoće li da se … khm khm, ili pak želi da mu poizbijamo sve zube (http://www.dic.com.hr/Default.aspx?tabid=2776&language=hr-HR), sve ima, sve i za najzahtjevniju/najčudniju klijentelu, glavno je da je gost dobije ono što želi i da bude toliko zadovoljan da "jednostavno mora opet doći", turistička usluga mora biti takva da gost osjeća da je za svoj novac dobio puno više nego je dao – to je jedino pravilo.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/francuska-ce-ukinuti-34000-radnih-mjesta-u-drzavnoj-upravi/433380.aspx

@ Lynx

a crnogorski galebovi? [lol]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)



heh,

meni kćer kaže tata i mama su na poslu … [tongue] i fala bogu ne kupuju u lidlu ništa … [tongue]


Al zato tata surfa za vrijeme radnog vremena. [rolleyes]
[/quote]

tata surfa na poslu … [lol]

I love the Smell of Profits in the Morning


@ Lynx

a crnogorski galebovi? [lol]


ah, a misliš da su naši bolji… nadam se da nam sezona ne ovisi o njima 😛

Najveći galeb Jadrana, bar ja to tako gledam: je nekako ostario… pa niš od njega.


to Astrals:
Po cemu je nas Jadran losiji od Las Vegasa ili Havaja ili Miamia.

Prosao sam pola svijeta turisticki, bio sve gdje si naveo, negdje vise puta i Jadran je po svemu ljepse mjesto.
Da ga hebes.

I treba biti skuplji.

To je tvoje misljenje. Uostalom ljepota je i onako subjektivna kategorija. Bio sam i ja na svim mjestima koje sam naveo pa su mi havajske pjescane plaze (pogotovo Hanauma bay) bas raj na zemlji (da ne spominjem meni savrsenu klimu itd…). Cak nije bitno jel nesto ljepse ili ruznije (tebi je nesto lijepo meni ruzno ili obrnuto), ali cinjenica je da su Las Vegas, Havaji i Miami puno posjeceniji i svjetski poznatiji od Jadrana.

You either do it right or you get eliminated!


Hvar se ne može ni po čemu isprofilirati kao elitnije mjesto zato jer se ni po čemu ne razlikuje od bilo kojeg otočkog gradića srednje i južne Dalmacija, dapače ima ih barem desetak puno ljepših i interesantnijih, i sa boljom ponudom za turiste, ali eto ekipa zabrijala na Hvar pa onda neka bacaju novce kroz prozor.

A kaj ima lijepo na Bel Airu recimo pa eto i dalje je jedno od najelitnijih svjetskih mjesta… nije ljepota presudna kod takvih stvari pogotovo zbog tog jer se radi o subjektivnoj kategoriji.


Las Vegas nije elitno mjesto nego masovni turizam za američku srednju i nižu srednju klasu. Miami tako tako, može proć pod neku elitu, za Hawaje ne znam..ali vjerujem da nema baš pretjerane veze sa elitom..

U Las Vegasu imas svega pa i elitnih mjesta i hotela, ima i low budget hotela sto stoji. Las Vegas nije ama bas za nista drugo osim doc se izludirat na tjedan dana, ali to niti nije toliko bitno jer svi u njemu na tome i zaradjuju. Miami je slicna stvar kao i Las Vegas samo jos uz zabavu ima dodatan plus sto je na oceanu i dosta je pogodniji za zivot (mada klima nije bas najsretnija). Havaji su skroz elitni i imaju odlicnu klimu, ali su dosta izolirani od kopna. Poanta je u tome da je svako od ovih mjesta uspjelo iskoristiti svoje prednosti da bi privuklo turiste iz svih krajeva svijeta.

You either do it right or you get eliminated!

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/svjetska-banka-apiu-medu-25-vodecih-agencija-za-privlacenje-investicija,45110.html
op, pa i mi smo u nečem dobri [huh]

Vidim kako su mnogima isprani mozgovi koje još datira iz doba komunizma i socrealizma, a to je da imamo najljepše more na svijetu i bla..bla..bla.. tako da mnogi smatraju da će ljudi samo hrliti kod nas i ostavljati svoj, u kapitalizmu teško zarađeni, novac dok mi zauzvrat ne moramo apsolutno ništa raditi. Zaboravite stare soc fraze i razmišljajte na način kako na svijetu ima na tisuće lijepih mjesta i da se treba boriti za svakog turista, na svakom mjestu i u svako vrijeme. Za početak evo npr. analizirajte ponašanje naših policajaca i carinika na ulazu u RH ( prvom kontaktu sa RH) koji često puta ne znaju ni kulturno pozdraviti i odzdraviti (imao sam priliku nedavno putovati i uvjeriti se u isto). [bye]

PRIOPĆENJE

DRŽAVNI ZAVOD ZA STATISTIKU REPUBLIKE HRVATSKE
ZAGREB, ILICA 3, P. P. 80, TELEFON: (01) 4806-111

ISSN 1334-0565

GODINA: XLVI.
ZAGREB, 12. SVIBNJA 2009.
BROJ: 3.1.4/3.

IZDANA ODOBRENJA ZA GRAĐENJE U OŽUJKU 2009.

U ožujku 2009. izdana su 1 103 odobrenja za građenje, što je za 14,2% više u odnosu na ožujak 2008.

Ukupan broj izdanih odobrenja za građenje u razdoblju od siječnja do ožujka 2009. veći je za 28,1% u usporedbi s istim razdobljem 2008.

U ožujku 2009.:

– prema vrsti građevina, 87,9% odobrenja izdano je za zgrade, a 12,1% za ostale građevine

– prema vrsti građenja, 80,2% odobrenja izdano je za novogradnju, a 19,8% za rekonstrukcije.

Prema izdanim odobrenjima za građenje u ožujku 2009. predviđeno je građenje 1 625 stanova s prosječnom površinom od 92,8 m2.

Dobra ova RECESIJA!
Može li dupla porcija?


Vidim kako su mnogima isprani mozgovi koje još datira iz doba komunizma i socrealizma, a to je da imamo najljepše more na svijetu i bla..bla..bla.. tako da mnogi smatraju da će ljudi samo hrliti kod nas i ostavljati svoj, u kapitalizmu teško zarađeni, novac dok mi zauzvrat ne moramo apsolutno ništa raditi. Zaboravite stare soc fraze i razmišljajte na način kako na svijetu ima na tisuće lijepih mjesta i da se treba boriti za svakog turista, na svakom mjestu i u svako vrijeme. Za početak evo npr. analizirajte ponašanje naših policajaca i carinika na ulazu u RH ( prvom kontaktu sa RH) koji često puta ne znaju ni kulturno pozdraviti i odzdraviti (imao sam priliku nedavno putovati i uvjeriti se u isto). [bye]

Kolega tak najcesce pricaju oni koji nisu vani bili i vidjeli da postoje i ljepsa mjesta (o boljoj value for money usluzi da ne pricam). No, ono sto mene vise zalosti sto kapacitete i raznolikost na malom prostoru imamo ne znamo iskoristiti kak spada, pa made in Croatia suvenire moras traziti teze nego da trazis drogu, dok je sve puno made in China sranja. Moglo bi se jos nabrajat

New Report

Close