Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Negdje sam čitao da banke najbolje zarađuju upravo u vrijeme krize. Čini mi se u Tajnama kapitala.

A ja sam negdje procitao da su banke, suma sumarum, u povijesti izgubile u krizama vise novca nego sto su ukupno zaradile. [cool]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


A ja sam negdje procitao da su banke, suma sumarum, u povijesti izgubile u krizama vise novca nego sto su ukupno zaradile. [cool]

Zarađuju sporo, gube brzo. [smiley]

No respect

Kad samo idu duplat, nikad ne izvade lovu… veca-manja-veca-manja…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

A ja sam negdje procitao da su banke, suma sumarum, u povijesti izgubile u krizama vise novca nego sto su ukupno zaradile. [cool]


Čudno da i jedna postoji…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Saniraju ih porezni obveznici. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Banke si nemogu dopustit luksuz krizne godine. Bilanca banke je neusporediva sa bilancama poduzeća i trebamo biti sretni da dobro zarađuju jer bi u suprotnom svi zajedno bili u daleko većim problemima.

Bilance su neusporedive, ali princip poslovanja i jednih i drugih se temelji na povjerenju. Samo kod poduzeća nepovjerenje uzrokuje nelikvidnost, a kod banaka u srednjem roku propast. Kratkotrajno si mogu dopustiti luksuz krizne godine, pogotovo ako su akumulirale dobiti kao naše banke…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


SDP želi poseban porez na kamate
http://www.poslovni.hr/112489.aspx

Ovo je 1. travanjska šala? Ili su ovi pali sa Marsa.


E a ovo je posebno zanimljivo, kako nase "glavne" stranke imaju ideje jedna blesavija od druge. Nemres vjerovati, pun ti je k… Sukera i ove ekipe i onda svako malo cujes jos gluplje ideje od ostalih. Mislim nevjerojatno. Jedino sto svi znaju je vikat – a kada ste vi ono pa kad smo mi ono i tako stalno. Sve se vrti oko proslosti, nitko ne gleda u buducnost. Sabor gledam 10 min i u tom roku mi je doslovno zlo od idiotarija koje padaju sa svih strana. A svi cekaju da se pojavi neko rjesenje samo od sebe i da sve bude OK. Uzas, doslovno uzas, ti ljudi uopce nisu svjesni kuda ce nas taj njihov idiotizam odvesti.



SDP želi poseban porez na kamate
http://www.poslovni.hr/112489.aspx

Ovo je 1. travanjska šala? Ili su ovi pali sa Marsa.


E a ovo je posebno zanimljivo, kako nase "glavne" stranke imaju ideje jedna blesavija od druge. Nemres vjerovati, pun ti je k… Sukera i ove ekipe i onda svako malo cujes jos gluplje ideje od ostalih. Mislim nevjerojatno. Jedino sto svi znaju je vikat – a kada ste vi ono pa kad smo mi ono i tako stalno. Sve se vrti oko proslosti, nitko ne gleda u buducnost. Sabor gledam 10 min i u tom roku mi je doslovno zlo od idiotarija koje padaju sa svih strana. A svi cekaju da se pojavi neko rjesenje samo od sebe i da sve bude OK. Uzas, doslovno uzas, ti ljudi uopce nisu svjesni kuda ce nas taj njihov idiotizam odvesti.
[/quote]
igraju igru glup, gluplji

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Mislite da ce ovo pomoci?

"Na ljeto PDV na hranu i piće 10%"

Ovo je još jedan debilan pokušaj smiješne družine. Veći efekt za turizam ove godine ima smanjenje cijene smještaja i niža cijena goriva, a posebno u odnosu na zemlje u bliskom okruženju. Ali kako vidimo družina radi sve kontra ove države i gospodarstva pa već sada krenula sa dizanjem cijena goriva. [bye]

Pa INA je privatna firma… A cijene benzina su narasle u zadnje vrijeme svuda. Nije to kolega nikakva zavjera.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Anyway, uvoz je pao znacajno, vise nego izvoz. Roha je potamanio kune i prisilio drzavu da sreze troskove. Ovim tempom smanjivanja robnog deficita, uz uvjet da turizam bas ne dozivi kolaps, mogli bi i prezivjet ovu godinu. Za sve ostalo, tu je MMF.
Steta sto kriza nije izbila pred koju godinu… Bar bi nas ranije natjerala da napravimo sto moramo.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Dzisus, vec vidim vijesti od 7. do 9. mjeseca… 15 prvih minuta na dnevniku broje turiste. Kao u dobra stara vremena. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close