Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sto jest, jest… Kak ih nije sram trazit tako malo!? Zali boze palit presu za to.

[lol] Stvarno si otkačen frajer [thumbsup] eh da predobro si skužija Benove namjere još jedan [thumbsup]

Nego kad grune inflacija u što onda ulagati? U kune ? [undecid]


Pa ne mozda, nego sigurno… Nominalni dug im je prevelik prema nominalnom GDP-u. Koliko izlaza ima iz toga?

Ima 5 izlaza:

1. devlavacije dolara koja bi "elegantno sve riješila"

2. duboke strukturne promjene u gospodarstvu koje bi "nekako" dovele do veće učinkovitosti i smanjenja potreba za zaduživanjem gospodarstva i države, i uz duboke "socijalne promjene" koje bi dovele do novih obrazaca ponašanja američkih potrošača koje bi utjecale na njihovo nešto racionalnije ponašanje i time sprječavnje pojave novih bubble-ova

3. WW3 u kojem bi USA imale sličnu ulogu kao i u početku WW2, kao glavni opskrbljivač tuđih vojska (po mogućnosti obje strane) oružjem i ostalim potrepštinama, a bez trpljenja vlastitih gubitaka

4. WW3 u kojem bi USA aktivno sudjelovala ali na tuđem teritoriju tako da ne trpi velike gubitke nego samo pozitivne posljedice po zaposlenosti i gospodarski rast uz puni pogon vojne industrije kao osnovnog pokretača, a što bi se iako financiralo opet na dug radi istovremnog slabljenja dolara kao posljedice rata a rast cijena nafte a koju bi oni i u pohodima "fino nakrali" imalo sumarno pozitivan utjecaj

5. Bankrot USA uz oprost dugova od strane vjerovnika, nakon kojega se kreće igra iz početka…

Očito da će izabrati onaj najlakše provediv 😀

Uf Nadan me danas kupio završnom rečenicom u otvorenom:
Kaže da je na faxu imo knjigu iz političke ekonomije kapitalizma od 200 stranica koja je govorila samo o tome kako se stvara bogatstvo i knjigu iz pol. ekonomije socijalizma od 600 stranica koja je govorila samo o tome kako raspodjelit bogatstvo…i da je krajnje vrijeme da ostavimo ovu od 600 str i primimo se ove od 200…da smo već podjelili sve što nikad nismo ni imali.
Nije topla voda al je krasno reko, jel gledo tko?

@nikson
ulje naravno… i kukuruz, zito… Bilo je i sada za uzet na ulju 50% u par mjeseci (od 35 do 52$). Samo tu bjezis van kad large speculators pocnu rezat long pozicije, a komercijalni pocnu kupovat. A to ti je upravo sad. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

@ deimos ti bi držao novce par mjeseci u nekoj poziciji,meni su i sati postali puno [lol]


Uf Nadan me danas kupio završnom rečenicom u otvorenom:
Kaže da je na faxu imo knjigu iz političke ekonomije kapitalizma od 200 stranica koja je govorila samo o tome kako se stvara bogatstvo i knjigu iz pol. ekonomije socijalizma od 600 stranica koja je govorila samo o tome kako raspodjelit bogatstvo…i da je krajnje vrijeme da ostavimo ovu od 600 str i primimo se ove od 200…da smo već podjelili sve što nikad nismo ni imali.
Nije topla voda al je krasno reko, jel gledo tko?

Mislim da nas je mnoge kupio



Uf Nadan me danas kupio završnom rečenicom u otvorenom:
Kaže da je na faxu imo knjigu iz političke ekonomije kapitalizma od 200 stranica koja je govorila samo o tome kako se stvara bogatstvo i knjigu iz pol. ekonomije socijalizma od 600 stranica koja je govorila samo o tome kako raspodjelit bogatstvo…i da je krajnje vrijeme da ostavimo ovu od 600 str i primimo se ove od 200…da smo već podjelili sve što nikad nismo ni imali.
Nije topla voda al je krasno reko, jel gledo tko?

Mislim da nas je mnoge kupio
[/quote]
Znao je među koga dolazi i da se ne mogu nosit ni s dvije jendostavne logične rečenice i iskoristio situaciju maksimalno, inače mi nije pretjerano simpatičan, al danas je vladao emisijom…šteta kaj nije bilo dijane da ga uhvati za jaja malo. [kiss]


Znao je među koga dolazi i da se ne mogu nosit ni s dvije jendostavne logične rečenice i iskoristio situaciju maksimalno, inače mi nije pretjerano simpatičan, al danas je vladao emisijom…šteta kaj nije bilo dijane da ga uhvati za jaja malo. [kiss]

Misliš da je i s njime? [huh]

No respect

Znao je među koga dolazi i da se ne mogu nosit ni s dvije jendostavne logične rečenice i iskoristio situaciju maksimalno, inače mi nije pretjerano simpatičan, al danas je vladao emisijom…šteta kaj nije bilo dijane da ga uhvati za jaja malo. [kiss]


A nije se ni on baš iskazao u Krašu. Jedini rezultat je tortica i preglupa reklamna kampanja koju ni klinci ne mogu gledat. Zašto nam svojim primjerom nije pokazao kako se to radi?
Ili nije onu prvu knjigu stigao pročitat do kraja? [lol]

On sa svojim glasom jedino u Tele2 kampanji može sudjelovat.

No respect


@ deimos ti bi držao novce par mjeseci u nekoj poziciji,meni su i sati postali puno [lol]

Sacuvaj boze… Igrao sam se malo sa forexom (demo acc), to je taman po mojoj mjeri. 3 minute prosjecno mi trajala pozicija. Samo onda nista ne radim cijeli dan, samo buljim u grafove, pa sam odustao od toga. Hebiga, treba nesto i napravit u radno vrijeme… Nisam ja u drzavnoj tvrtki.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close