Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedino vidim da smo si postali opet dobri sa Srbijom… What goes around, comes around. To je dobro, jer ce bar srpski narodnjaci punit arenu. Pa nebude toliki gubitak.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ma lako za smanjenje place 6 %. Svatko normalan, i u drzavnom i u javnom sektoru bi pristao i na 10 % nize place kad bi to moglo pomoci drzavi. A moglo bi pomoci da:

1. gospoda gamad politicari pokazu dobru volju i stvarno prihvate kresanje povlastica kao sto su lazljivo najavili – eto javljaju jadni da ce to krenuti od 2011.g jer nije fer da se uzima sirotima sada a oni usli u sabor po starim uvjetima

2. da se u drzavnim ministarstvima pocne stvarno stedjeti a ne prodavati demagogiju od stednji. Slucajno sam doznao da je u jedno ministarstvo, nakon najave da ce sljakerima biti snizene place ohohoho, stiglo 7 sminkerskih terenaca za glavonje….

Naravno, tocka 1, pa i 2. jest pitanje morala, a ne stvarne ustede, no dok nas takvi vode a mi sutimo i pusimo spike katedrale duha i ostalih medija, sami zasluzujuemo MMF…

ne kazu zalud, svak ima vlast kakvu zasluzuje….bojim se da je malo normalnih ostalo u ovoj drzavi. Cak i Deimos mi je postao sumnjiv [proud]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


oću vraga, evo sam se zbog vas nesposobnih iz realnog sektora morao odreći 6% plaće … [angry]

Ajde, nemres ti spusit na placi koliko mozes na INDG. [tongue]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Anyway, zivimo izgleda u interesantnim vremenima. Bitka helikopter Bena protiv deflacije je poprimila epske razmjere. Bas me interesira oce mu uspjet…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Bitka helikopter Bena protiv deflacije je poprimila epske razmjere. Bas me interesira oce mu uspjet…

ja mislim da hoće, a pitanje koje mene zanima tko će i kako kontrolirati INflaciju kada izađu iz recesije, stalno pleše po rubu, iz krajnost u krajnost… jako čudna vremena, sad se bore protiv recesije i baba-roge zvane deflacija, a već za 2-3 godine bi mogli dobiti hiperinflaciju obzirom koliko su bezvrijednih dolara naštampali!

Nekako mi se čini da bi tada njima jedna dobra hiperinflacija dobro došla. Nakupilo se dugova od drugova…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Jos malo pa ce FED pocet kupovat dionice, kuce, aute, ves masine, smrznuti narancin sok… Bit ce interesantno za gledat FEDovu bilancu.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Morat ce vodit materijalno i skladiste… [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Nekako mi se čini da bi tada njima jedna dobra hiperinflacija dobro došla. Nakupilo se dugova od drugova…

pa možda to i jeste njihova strategija [lol] , elegantan način za riješiti se svojih astronomskih dugova, napraviš od dolara još bezvrijedniji papirić nego što je dan danas, brige te za cijeli svijet koji drži tvoje obveznice koje ne donose niti kakvu kamatu niti glavnica vrijedi više išta…

Nažalost mi to ne možemo sa svojim dugovima, naši su svi vezani za stranu valutu, mi moramo kunu ojačati jedno par puta pa da se riješimo dugova :rotfl: (a to što ćemo uništiti sav izvoz time, nije važno, izvoziti kod nas nije politički korektno [lol] )

Pa ne mozda, nego sigurno… Nominalni dug im je prevelik prema nominalnom GDP-u. Koliko izlaza ima iz toga?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

A bože ovih Unicredita i IntsaSaopaola traže po četri milijarde dolara,pih to se danas nađe na ulici [lol] [lol]

Sto jest, jest… Kak ih nije sram trazit tako malo!? Zali boze palit presu za to.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close