Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Deca, ovi me brineju sve više i više.
Kaj vi stručnjaki mislite o ovome? Kaj se tu kuha?


Bit će, bako, da slabo vidiš i da ti je kugla zmazana.
Vrijeme je za godišnje kemijsko. [lol]

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus

Bernanke se hvalio sa izlaskom iz krize, Obama veli do kraja godine, Geitner potvrdio,. DJIA preko 300 bodova danas.
Sve mi smrdi na još jedan bull run.

Zadnji od sunca zlatni trak vrh Učki je okrunil, dolčići mići gusti mrak škurinun je napunil. Pala je noć na kućice...

Pa S&P je već od "zadnjeg dna" porastao preko 20 %, to je po definicji bull marekt već 😀

E sad da li će kao i porošli put onako kratko trajati, tj. pretvoriti se u bull run, vidjeti ćemo…

no što se Amera tiče… moguće je da je dno blizu, ako ovo zadnje nije bilo dno, tu je negdje, možda se vrate indeksi nazad na te razine opet, pa malo gore, pa opet… malo oscilacija dok se ne shvati na čemu smo zapravo i krene jedan "nepovratni bull" 😀

Uvijek tržište reagira 2-3 kvartala prije gospodarstva, ako bi oporavak bio u 2010. što je moguće… onda i dno na TK može biti tu negdje, sada, ili kroz par mjeseci, uglavnom moguće da "smo tu negdje", tj. oni… što će biti kod nas…. to je veliko pitanje :D, tj. gotovo sigurno da je jasna stvar: mi ćemo se kad tad (do kraja godine) još malo vratiti na zadnje minimume, a onda tek slijedi oporavak, jer naša kriza realnog gospodarstva tek počinje, mi nismo u blizini očekivanja dna kao oni nego mi još nismo niti svjesni u kakvoj se krizi nalazimo, no opet: činjenica je da su dionice dovoljno i prijevremeno pojeftinile, to možda kod nas stvori jednu zgodnu anomaliju – da TK počne reagirati i godinu ranije "nego bi to bilo normalno", ne morama ZSE krenuti u bull market 2-3 kvartala prije dna naše resecije, može ona krenuti 6-7 kvartala ranije – zašto ne :P, a ako je tako… onda možemo paralelno sa svijetom, taman će se poklopiti, njihovih 2-3 kvartala prije dna sa naših 6-7 kvartala prije našeg dna 🙂



Deca, ovi me brineju sve više i više.
Kaj vi stručnjaki mislite o ovome? Kaj se tu kuha?


Bit će, bako, da slabo vidiš i da ti je kugla zmazana.
Vrijeme je za godišnje kemijsko. [lol]
[/quote]

Došao je Drivi reć da bi oni ponovno digli kamate, a zauzvrat će Drivo dogodine, kao i Rohatinski, dobiti nagradu za najboljeg premijera ovog dijela EU. [bye]


Došao je Drivi reć da bi oni ponovno digli kamate, a zauzvrat će Drivo dogodine, kao i Rohatinski, dobiti nagradu za najboljeg premijera ovog dijela EU. [bye]

Došao je dogovoriti uvjete kreditiranja države… [wink]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!



Došao je Drivi reć da bi oni ponovno digli kamate, a zauzvrat će Drivo dogodine, kao i Rohatinski, dobiti nagradu za najboljeg premijera ovog dijela EU. [bye]

Došao je dogovoriti uvjete kreditiranja države… [wink]
[/quote]

Što? Zar još dobiti Zabi……………

Što? Zar još dobiti Zabi……………


Nažalost kolega… [lol]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Mene interesira tko je jamac… Mislim, mora netko to i vratit, kaj ne?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Mene interesira tko je jamac… Mislim, mora netko to i vratit, kaj ne?

realni sektor [tongue] [lol]

I love the Smell of Profits in the Morning


Mene interesira tko je jamac… Mislim, mora netko to i vratit, kaj ne?

E sad ti ideš u detalje…šta ima veze tko će vratit…evo Fazan će… čim se vrati sa bolovanja… [tongue]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

oću vraga, evo sam se zbog vas nesposobnih iz realnog sektora morao odreći 6% plaće … [angry]

I love the Smell of Profits in the Morning

Taman ce skupit za troskove svjetskog rukometnog prvenstva… Ajmo sad za peljeski most.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close