Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prijetnja drzavnim inspektoratom je provjereno efikasna u sukobu sa privatnim firmama… Kad ti nece garanciju priznat ili nesto takvo. Obicno drugi dan direktor nazove da se isprica i kaze da je sve sredjeno. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ma… nije sad tema da objašnavam. U par riječi: ženska je u gabuli. Ne može odgovoriti, jer imaju imovinsko pravne neke probleme da to odrade, a obećali su davno.
I sad ja znam da imaju probleme i jašim ih zbog toga.
Eto, to je sve.

No respect

Picajzlo.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Upravni spor? S državom? hehehe…unaprijed osuđeno na propast…vjeruj mi SLK , nema tu kruha… [wink]

Hehe…

Vidjet ćemo. Ti si se borio steći ono što je meni već sad oružje. [wink]

Ma mislim… vrlo je vjerojatno da ću dobiti traženo i bez procesa.
Samo me ne shvaćaju ozbiljno, pa moraš na silu.
[/quote]
He he SLK…poanta je da i kad dobiješ pozitivnu presudu, moš’ se slikat.
Ako oni to ne žele provesti…vjeruj mi da neće.
Imaš x primjera dobivenih sporova na upravnom koje vlada ne želi provesti. Ako nemaš politički snagu (možda malo medijska pomogne)… [sad]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Nesto citam da su srezali place sucima… Sad ce ziher u strajk. Jedino neznam kako cemo skuzit da strajkaju? Nebu tu neke promjene.

Prosječno trajanje sporova će se povećati s 10 godina na 12,13 godina, nema šale sa sudstvom [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

BRZA REAKCIJA
Kongres: Porez na AIG-ove bonuse 90 do 100 posto!
Autor/izvor: SEEBiz
WASHINGTON – Donji dom američkog parlamenta našao je način da vrati novac poreznih obveznika koje je posrnuli AIG rastrošno podijelio svojim direktorima. Bezobrazna pljačka "narodnog novca" bit će onemogućena golemim nametima – oni koji su primili bonuse od tvrtke koja zbog svojih golemih gubitaka i goleme pomoći dobivene iz "zajedničke blagajne" poreznih obveznika u tu istu blagajnu morat će vratiti 90 posto, a u nekim slučajevima i 100 posto tog novca

http://www.seebiz.eu/hr/banke/kongres-porez-na-aig-ove-bonuse-90-do-100-posto!,40531.html

http://www.telegraph.co.uk/finance/financetopics/recession/5018607/Devaluation-of-pound-fails-to-help-embattled-exporters.html

Meni nije jasno samo odakle tim ljudima obraz za bonuse stiraš firmu u bankrot a prije toga uzmeš bonus.Vakih stvari nema ni u Hrvatsku.
Možda ovako škverani riješe svoje probleme
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/46635/Default.aspx
[lol]

Jandroković dijeli otkaze: 300 diplomata ostaje bez posla
Business.hr
20.03.2009 10:15
Pročitaj komentare (3) /forum/Default.aspx?page=subject&forum=5bca00b1-8335-46d6-994d-036b2e4536a9&subject=2cb12d9a-25ab-46a4-abb2-0f520a04d98d
Pročitajte sve komentare na forumu (3)
55246d5b-a907-47ae-a632-02aa96c91da2
Ocijenite članak (0)
[1] [2] [3] [4] [5]
Već ste ocijenili ovaj članak!
Hvala na ocjeni. Rezultati se ažuriraju svake 5minute.
Iz Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija priznaju da je diplomacija prevelika i nedovoljno efikasna, pa su se tako, prema pisanju Jutarnjeg lista, odlučili na rezanje diplomatsko-konzularne mreže.

U MVP-u kažu kako – s ukupno 1432 zaposlenika (u Zagrebu i svim diplomatskim predstavništvima) i 81 diplomatskim predstavništvom u svijetu – hrvatska diplomacija ne odgovara ni veličini, ni gospodarskoj snazi Hrvatske.

Za Hrvatsku bi bilo optimalno, izračunali su na Zrinjevcu, da MVP ima najviše 1100 zaposlenih. Da bi se to postiglo, tijekom 2009. slijedi smanjenje broja zaposlenih u MVP-u i raskidanje ugovora sa 30-ak ugovornih diplomata kojima ove godine istječe mandat. Bez posla u MVP-u i diplomaciji trebalo bi ostati oko 300 ljudi, a prema informacijama iz diplomatskih izvora, piše list, već se smanjuje broj ljudi u predstavništvima.

UPOZORENJE
MMF: Istočnoj Europi i Hrvatskoj mogao bi se dogoditi bankarski slom!
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Međunarodni monetarni fond uputio je članicama skupine G20 najozbiljnije upozorenje dosad. Naime, ne uspiju li zemlje članice na predstojećem summitu G20 odgovoriti na zahtjeve recesije, globalni gospodarski problemi mogli bi potrajati dulje nego što se mislilo, smatraju u MMF-u, a prenosi britanski Independent.

http://www.seebiz.eu/hr/banke/mmf-istocnoj-europi-i-hrvatskoj-mogao-bi-se-dogoditi-bankarski-slom!,40579.html


Nesto citam da su srezali place sucima… Sad ce ziher u strajk. Jedino neznam kako cemo skuzit da strajkaju? Nebu tu neke promjene.

otpušta se i 300 zaposlenih u MVPEI….i zatvara se nekoliko ambasada.
R&B se nastavlja…ako ovako nastave svaki dan, bit će nešto od te državne uprave.

Još jedna potvrda da je ova kriza najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close