Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mozda je jednog ‘unucica’ drmnuo na brzinu, pa su mu se ruke malo ustabilile.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


@ astralis

Ben ima pumpu ali da bi ispumpavanje prošlo bez teških posljedica potreban je precizan timing.

Do ovdje se slazemo, a dalje se razilazimo u misljenjima.


Jučer je Mark Haines (inače ovo dno od prošlog utorka već nazivaju "Haines botoom") na CNBC-u fino poentirao "FED sees recession ending this year, even though they didn’t see it coming in the first place" [smiley]

Ben je priznao da je podcjenio utjecaj krize na gospodarstvo jer da nije sigurno Lehman ne bi zavrsio u Chapter 11u. Otad su reakcije puno bolje i proaktivnije.

You either do it right or you get eliminated!


Inače, upravo ovih dana vodim raspravu sa jednom egoističnom bitangom iz Gradske uprave, i molim boga da mi ne odgovori na pitanje do kraja tjedna, tako da nakon ostalih žalbi, mogu pokrenut Upravni spor.
Tak da me nemoj baš ti čačkat, jer bih ti isto imao svašta za reći. [smiley]

nemoj slučajno zaboraviti kupiti biljege i platiti pristojbe …
pokreni još koji spor … treba napuniti državnu blagajnu … vidiš da ljudi nemaju za plaće …
[lol] [kiss] [tongue]

I love the Smell of Profits in the Morning



Neznam, primjer Japana je pokazao da ta lova jednostavno ne zeli van. Samo Ben je veca kamikaza od Japanaca…

Ali ako lova ne curi kroz branu tako ti je svejedno koliko je ima u akumulacijskom jezeru. Treba poradit na brani a ne na dolijevanju vode
[/quote]

Pa radi na tome… Vidis da zeli napumpat burzu i cijene kuca. [tongue]
Dok to ne zivne, nece se ljudi bas pretjerano zeljet zaduzivat.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Upravni spor? S državom? hehehe…unaprijed osuđeno na propast…vjeruj mi SLK , nema tu kruha… [wink]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Ma treba to dotjerat do medjunarodnog suda pravde… To je jedina sansa. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Upravni spor? S državom? hehehe…unaprijed osuđeno na propast…vjeruj mi SLK , nema tu kruha… [wink]

Pitaj Ostoju : )

http://www.poslovni.hr/97793.aspx

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Nesto citam da su srezali place sucima… Sad ce ziher u strajk. Jedino neznam kako cemo skuzit da strajkaju? Nebu tu neke promjene.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Kanadjani dobro love dobili od stranaca…

CAD Foreign Securities Purchases
10.43B, expected -2.00B, previous -2.42B

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Upravni spor? S državom? hehehe…unaprijed osuđeno na propast…vjeruj mi SLK , nema tu kruha… [wink]

Hehe…

Vidjet ćemo. Ti si se borio steći ono što je meni već sad oružje. [wink]

Ma mislim… vrlo je vjerojatno da ću dobiti traženo i bez procesa.
Samo me ne shvaćaju ozbiljno, pa moraš na silu.

No respect

Kaj ja znam… Moja zena to rjesava (ja sam pre fin za to) sa "hebo vam pas mater da vam hebo, poslat cu vam neku inspekciju nekog ministarstva". Obicno upali. Lakse je sa gradskim strukturama, tu se samo predstavi, pa posto je prezime hercegovacko, odmah krene sa druge strane: "a, oklen si ti?". Pa se sredi izuzetno brzo.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Naravno, sa poreznicima je druga taktika…
Tu si fin i pristojan. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close