Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa mogu raditi, ali cijena po kojoj prodaju ocigledno nije dobra…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Dok u ta brodogradilista pred svake izbore idu politicari po glasove, nebu tu kruha. Nazalost.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

ne bih se složio da su brodovi u Koreji jeftiniji. Cijene su gotovo iste, čak i skuplje u Koreji i Japanu nego u drugim brodogradilištima. Cijena rada, također puno veća. Kvaliteta tu negdje, malo bolja u Koreji nego kod nas… ALi ima jedna veeeelika razlika. Oni znaju i razumiju da je to veliki biznis za razliku od nas.

Pessimism Is Your Friend

Referendumsko pitanje spašavati ili gasiti brodogradnju?

-spašavati


ne bih se složio da su brodovi u Koreji jeftiniji. Cijene su gotovo iste, čak i skuplje u Koreji i Japanu nego u drugim brodogradilištima. Cijena rada, također puno veća. Kvaliteta tu negdje, malo bolja u Koreji nego kod nas… ALi ima jedna veeeelika razlika. Oni znaju i razumiju da je to veliki biznis za razliku od nas.

Pa malo sam se krivo izrazio… Htio sam reci da mi sa tom cijenom zavrsimo u gubitku, a ostali izgleda u plusu. Vidim da u Samsungovom brodagradilistu radi 10.500 ljudi, a prihod je 35 miljardi kuna bio u 2006.. Hm… 3. maj ima 3.000 ljudi i prihod od miljardu i pol kuna u 2007. Pa sad, ili mi neznamo raditi, ili radimo neke brodove za koje treba puno ljudi, a malo kostaju. Tu se nemozemo tuci sa kinezima i vijetnamcima brijem. Vjerovatno koreancima pase sto im je kina blizu, pa valjda tamo mogu napravit nesto znatno jeftinije. U svakom slucaju, nezavidna situacija.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Kada te specijalizirane i kompliciranije brodove rade Koreanci, kojima nismo ni do koljena.

Mozda ti, ja sam visi od vecine Korejaca barem za glavu.
[/quote]

Ja mislio da je deimos pravi međed, grizli u najmanju ruku.

A vidi sada, još će ispasti da je koala …

Lako je budalu zahebavat… [angry]

Anyway, Ben nastavlja teskom artiljerijom:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=a1FVtsNyCyPU&refer=home

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ja se iskreno nadam da Ben zna sto radi. [undecid]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."




Kada te specijalizirane i kompliciranije brodove rade Koreanci, kojima nismo ni do koljena.

Mozda ti, ja sam visi od vecine Korejaca barem za glavu.
[/quote]

Ja mislio da je deimos pravi međed, grizli u najmanju ruku.

A vidi sada, još će ispasti da je koala …

[/quote]
Koliko ja pratim ovu vašu temu on je daleko od koale jer svaki put kad mu bacite lopticu on vam vrati loptu nazad [lol] …nekako ko da mu niste dorasli riječima [sealed]

[emo_cool]


Ja se iskreno nadam da Ben zna sto radi. [undecid]


I ja. Vjerujem i Kinezi. Nešto mi govori, i Japanci.
Deimos, onako hipotetski, ako stvari izmaknu kontroli?

@mateja
kolegice ,mislim da ste se malo zanijeli [proud]

New Report

Close