Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


to što pišeš govori o nama samima …
misliš da je SLK kupio opremu u RH?


Vjerojatno nije. Al je ipak u jednom od sektora, ne možeš niti jedan podcijeniti…

Dobro je da smo u bilo kojem…koji plaća porez…[wink]
[/quote]

taj sektor, valjda poslije mene, posljednji koji može prigovarati da nešto stvara … kad malo bolje razmislim, veću dodanu vrijednost ja stvaram …

I love the Smell of Profits in the Morning


taj sektor, valjda poslije mene, posljednji koji može prigovarati da nešto stvara … kad malo bolje razmislim, veću dodanu vrijednost ja stvaram …

Ma dobro…al 40% USA ekonomije se temelji na tom sektoru…nije za bacit jel da?

Za usporedbu, kakvu dodanu vrijednost napravi konobar?

Ti stvaraš više papira… [wink]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!



i kolega naucio tehnicku analizu [kiss]

Nisam ljubitelj tehničke ako si na to mislio… [wink]
[/quote]
nisam,
ne radis ti u brodogradilistu [wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Ma dobro…al 40% USA ekonomije se temelji na tom sektoru…nije za bacit jel da?

ne, nije za baciti … vidim gdje ih je to dovelo …

a bit će da dio od tih 40% i izvoze … jel da? ili se temelji na domaćoj proizvodnji, pa od njih uzimaju postotak za reklamu … i tako to … al’ nije bitno …

eh da, ne znam jesi li primijetio da ameri za svaki ku@ac imaju agenciju … kako li tek oni podnose teret državne uprave ?

I love the Smell of Profits in the Morning

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=70379

vidi vidi …

I love the Smell of Profits in the Morning


e sad, država će dobiti tvoj PDV, ali pitam te ja: što to znači za ekonomiju naše države … porez na prodavanje magle …

Jel bi taj netko platio taj PDV na tih 5000 kuna državi, da nam nisu plaćali uslugu? Jel PDV jedini porez i namet u državi? Što je s tobom danas?

Drugo, svu opremu koju kvalitetno proizvode HR proizvođači, poput "Elico"-a, smo tu kupili.
Jesi ti kupio HR televizor ili auto… ?

Inače, upravo ovih dana vodim raspravu sa jednom egoističnom bitangom iz Gradske uprave, i molim boga da mi ne odgovori na pitanje do kraja tjedna, tako da nakon ostalih žalbi, mogu pokrenut Upravni spor.

Tak da me nemoj baš ti čačkat, jer bih ti isto imao svašta za reći. [smiley]

No respect

@ SLK po pitanju poreza otvara se novo pitanje da li svi prijavljuju rednike na full plaću,da li se napucavaju troškovi firme u nebesa itd .Kad bi sve firme plaćale doprinose kolike moraju uvjerenja sam da bi se ti isti doprinosi smanjili možda bi i PDV se smanjio samim time rasterećuje se i gospodarstvo i potrošači.Dakle zatuci sivu ekonomiju.
Evo jedne friške angedote upala inspekcija u jednu radionu PVC prozora i zatekla materijal kupljen za cash
uredno ispisala kaznu i krenila dalje.Do te radione djeluje isto tako jedna bravarija na crno kojoj ta ista inspekcija nije niti pokucala na vrata pitate se zašto samo zato jer nije nigdje ni prijavljena da postoji.
Ima more i more ovakvih primjera u našem malom poduzetništvu i aj sad ti budi normalan i bavi se nečim u RH da ne spominjim malo veće igrače koji plaćaju kad im prne, na te novce traže dodatni rabat pa ti ostaje da ga tužiš sudom ,da dižeš kredit da bi pokrio svoje troškove ili nadati se da će ti jednog dana platiti,a država ispostavlja svoje račune za PDV.
Kad bi se donio zakon o plaćanju od cca 15 dana i kad bi zaživio u praksi puno ljudi ali stvarno puno ljudi bi se okušalo kao privatnici.Dok se ne srede ovi osnovni problemi nema tu puno kruha.
Baš me zanima kako će netko prekvalificirati 5000 radnika brodo-strojarstva u nešto drugo profitabilnije,i koja bi to grana bila.

Hebote, sad ja ispadam veće smeće koji prvo plaćam poreze i cirkuse a onda isplaćujem plaće, nego netko kome treba subvencija ili živi na državnim jaslama. [angry]

No respect


Hebote, sad ja ispadam veće smeće koji prvo plaćam poreze i cirkuse a onda isplaćujem plaće, nego netko kome treba subvencija ili živi na državnim jaslama. [angry]

Čudno , jel’da? [lol]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

@nikson
sve jasno ko dan. svi problemi vode prema jednom izvoru.

No respect


Baš me zanima kako će netko prekvalificirati 5000 radnika brodo-strojarstva u nešto drugo profitabilnije,i koja bi to grana bila.

Obnovljivi izvori energije, odnosno vjetroelektrane. Mislim da imamo kompletan know-how i kapacitete za takvu proizvodnju. Samo, čini se da se još nismo sjetili. [embarass]

Sad je manje važno tko je uzrokovao probleme treba viditi ko ih može riješiti!

New Report

Close