Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma evo ti stotka, kad te to brine.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

@febo
Dragi kolege forumaši,
Tužan sam kad javnost misli samo onako, kako novinari napišu po nečijoj narudžbi i to kampanjski.

Umjesto halabuke protiv navodnih gubitaša, brodogradilišta razmislite kako je drugdje po svijetu. Zar su Japanci, Korejanci, Englezi, Amerikanci, pa i naši dragi EU Evropljani…..bedasti pa svi na specifične načine, ali baš svi dotiraju, saniraju i održavaju svoja brodogradilišta,
Stvarna istina je da se najveći novci svugdje vrte oko i u brodogradilištima. Od svakog brodogradilišta se bogate : banke, trgovci, telefonija, gradovi na komunalijama, a država na koncesijama, carina, željeznica uvoznici, špediteri, elektroenergetika (HEP), čeličane, bazna industrija, naftna industrija, pomorski servisi (remorkeri), drvna industrija (tavaloni itd), ind. boja, …

Kad se profiti zbroje onda naizgled svemirski veliki gubici brodogradilišta su kap u moru opće dobiti države njenog gospodarstva..

A zašto onda svi plaču i užasavaju se brodogradilišta (brodogadilišta), te navodne rupe bez dna…?

Jednostavno zato, jer je tada golijat uhvaćen u zahvat polugom (kao u judu), pokoran je mora da šuti i možeš ga uz opće odobravanje prodati kome hoćeš, a provizija je ionako duboko intimna stvar u nas Hrvata…

Kozer



Ne, treba prodati brodogradilišta za što je moguće višu cijenu, a onda organizirati masovne prosvjede jer ista zagađuju okoliš te uputiti apel Vladi za zatvaranjem brodogradilišta.

I kaznu im jos naplatiti!

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."




Ne, treba prodati brodogradilišta za što je moguće višu cijenu, a onda organizirati masovne prosvjede jer ista zagađuju okoliš te uputiti apel Vladi za zatvaranjem brodogradilišta.

I kaznu im jos naplatiti!
[/quote]
bravo

Kozer

Kinezi u shoppingu:

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2009/03/16/AR2009031603293.html

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."




Ne, treba prodati brodogradilišta za što je moguće višu cijenu, a onda organizirati masovne prosvjede jer ista zagađuju okoliš te uputiti apel Vladi za zatvaranjem brodogradilišta.

I kaznu im jos naplatiti!
[/quote]
ne ide to tek tako, gledajte Rockwool, nikad ga neće uspjeti tek tako zatvoriti… nego će se samo nekako nagoditi na način da on koristi najekstremnije (i najskuplje mu…) metode zaštite i kao takav će poslovati… (i neće uopće uopće biti štetan za okoliš, jer stvarno niti ne mora biti, ovdje je stvar samo što nastoje jeftinije proći pa ne primjenjuju baš sve mjere koje moraju u EU, no to im se u Istri ne oprašta i zato će morati popustiti), jednostavno ne može se to tek tako nekoga zatvoriti, makar taj netko i bio stranac (u Istri strani kapital nije baš jako dobro došao… no ove strance i zagađivače je sama lokalna vlast tu dovela, e snosit će posljedice na izborima definitivno…).

Kakve sad veze imaju EU norme? Postoje hrvatski zakoni i norme, ako su u granici, ok. INA recimo kupuje jeftiniju rusku naftu punu sumpora pa zagadjuje znatno vise nego sto mora.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Da Hrvatska ima kakvu takvu proizvodnju i škverovi bi radili manju "štetu" jer bi se na te brodove ugrađivali domaći proizvodi.Zaposlenici u kooperaciji škverova najčešće prijavljeni na zakonski minimum (bolja varijanta),te dosta često umirovljenici,ratni invalidi i bosanci (totalna ilegala)
Nadalje splitski škver je zaposlio dosta hendikepiranih ljudi kroz socijalne programe pružio je ljudima šansu da se osjećaju korisnima u životu.
Ja znam da se ti brodovi proizvedu, pa nije vrag da grdosije od 300 000 tona sama zavši u moru.
Škverani rade i to teško i krvavo barem njih 80% i oni su najmanje krivi što uprava uspije kupit čelik na ATH, što su nabavne cijene različite od tržišnih,najmanje su krivi varioci,cjevari,brusači i pituri za problema brodogradnje a platit će najveću buletu u privatizaciji.


Škverani rade i to teško i krvavo barem njih 80% i oni su najmanje krivi što uprava uspije kupit čelik na ATH, što su nabavne cijene različite od tržišnih,najmanje su krivi varioci,cjevari,brusači i pituri za problema brodogradnje a platit će najveću buletu u privatizaciji.

Sve stoji, ali što sam ja kriv? Zašto ja i moja firma kroz poreze moramo financirati te škverove?

Ova priča ima "Bambi efekt", ali nije ništa različita od drvne ili tekstilne industrije, a što dalje i svih ostalih industrija. Umjesto da se bespovratno uništilo milijarde kuna, financirajući izgradnju brodova, koji završe kod stranaca i pod stranim zastavama… moglo se otvorit nova radna mjesta i te poštene radnike zaposliti na drugim rentabilnijim i deficitarnim radnim mjestima, koja će biti profitabilna.
Ako i ne konkretno njih, onda istu količinu radnika koji su sad na birou. Jer, jbg, ne znam zašto je bitniji jedan zaposleni škveranin od nezaposlenog čovjeka kojem se moglo otvoriti radno mjesto.

Ali eto… svako malo neki izbori, pa se nitko ne bi volio zamjerat. I tak već 20 godina.
TO je prava istina.

No respect

Nažalost, novinari se ne bi trebali upuštati u rasprave ovog tipa.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Pametniji investitori već sad razmišljaju gdje skloniti novce od nadolazeće inflacije.
Dionice su jedna od opcija.
http://www.moneyandmarkets.com/china-sends-obama-a-clear-message-32719

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ


Nažalost, novinari se ne bi trebali upuštati u rasprave ovog tipa.

A ti ako imaš nešto konkretno reći – reci ili prestani više provocirat.

Ovo je rasprava skroz primjerena i neuvredljiva prema ikome.
Ja razumijem da čovjek vidi te ljude koji su stvarno dobri ljudi i radnici i nisu krivi. Vidi ih jer je vjerojatno iz tog kraja.
Ja sam iz Slavonije i mogu isto tako ispričat puno emotivnih priča o "žuljevitim seljačkim dlanovima".

Problem je u katastrofalnom vođenju države sve ove godine, koji tek dolazi na naplatu.
I ova i ona Vlada, sve je ista stvar, samo drugi džepovi.

No respect

New Report

Close