Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Valjda je pametniji ovaj put?

Oooo ooo
Ako ikad vratim vjeru u tebe
Oooo ooo
I onda lažna nada nikne za mene
Na poljima od snova
Ne pušta se korijenje
Ovo mi je škola
I drugi puta ću pametnije
Oooo ooo

Ovo mi je škola
I drugi puta ću pametnije
Jer fališ mi do bola
I znam da bit će još i bolnije

[cry]

Bernanke: Treba nam generalni remont regulative upravljanja tržišnim rizicima
Autor/izvor: SEEbiz / MarketWatch
ZAGREB – Predsjednik američke središnje banke Ben S. Bernanke zagovara generalni remont regulative upravljanja tržišnim rizicima financijskih institucija kako bi financijske institucije uvijek imale tržišnu snagu izgladiti cikluse euforije i panike na tržištima kapitala.
“Mi bismo trebali ponovo razmotriti regulativnu politiku i računovodstvena pravila kako bismo osigurali stabilnost financijskih institucija i tržišta te spriječili prelijevanje nestabilnosti sa financijskih tržišta na realno gospodarstvo”, izjavio je predsjednik američke središnje banke Ben S. Bernanke u utorak u Washingtonu.

Bernanke je preporučio zakonodavcima da razmisle o uvjetima koje financijske institucije moraju zadovoljavati da bi uopće mogle egzistirati te da razmisle o uvjetima kontrole potencijalnih gubitaka od aktivnosti trgovanja na burzama. Bernanke je pozvao na osnivanje posebne od ekonomske politike nezavisne agencije čija bi jedina dužnost bila analiza tržišnih i sistemskog rizika te koja bi bila odgovorna za stabilnost na tržištu kapitala
http://seebiz.eu/hr/analize/bernanke-treba-nam-generalni-remont-regulative-upravljanja-trzisnim-rizicima,39626.html

Predsjednik EBRD-a: Istočna Europa je fundamentalno jaka!

Tomas Mirow, predsjednik EBRD-a, je u govoru na londonskoj školi ekonomije istaknuo kako će istočna Europa, koju je opisao kao "fundamentalno jaku", iz aktualne krize izaći s netaknutim dugoročnim izgledima rasta.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=79166935-af0e-4def-8e08-f75abe91ea5b&open=sec

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

U americi se opet zaoštrila rasprava oko mark-to-market pravila, lako moguće da vrate i uptick rule. Kao da su to uzroci krize…. Zabranili su i short-sell na financialse prošle jeseni pa smo vidjeli kako je to završilo.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Tim vise sto je sam SEC napravio istrazivanje koje je pokazalo da short selling nema veci utjecaj na cijenu (nije driver pada). [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Tim vise sto je sam SEC napravio istrazivanje koje je pokazalo da short selling nema veci utjecaj na cijenu (nije driver pada). [thumbsup]

Mogao je otvorit zse.hr i sve bi mu bilo jasno.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

samo nek vrate uptick, pa cemo onda pricat..

a SECu vjerujem koliko i ekipi iz GSa! [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

He, he… Steta kaj nemam sada link. Ali jedan frajer blogu ljepo opisao jedan slucaj. Uprava neke firme vikala da ju shorteri ubijaju, da su oni krivi za pad cijene. I sad, frajer im zaljepi podatke od SEC-a, iz kojih se vidi da shortanja i nije bilo nesto, ali su gotovo svi insider-i prodali. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

brisat

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

mogli bi za par godina kada uđemo u bull fazu razmisliti o uvođenju down-tick pravila za kupce [rolleyes]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ova je kriza najveća u zadnjih osamdeset godina, trajati će dugo a oporavak će biti usporen. To će dakako najviše pogoditi najsiromašniji sloj,“ rekao je na obraćanju hrvatskim medijima dopredsjednik Svjetske Banke za Europu i Aziju Shigeo Katsu.
Direktorica za centralnu Europu i Baltičke zemlje Orsalia Kalantzopoulos kaže da je njihov stav da manji deficit te pametna fiskalna i monetarna politika štite državu od vanjskih utjecaja. Ono što premijer Sanader i ministar Šuker nazivaju uštedom Vlade, odnosno dvije milijarde kuna, Kalantzopoulos je ocijenila nedovoljnim u sadašnjim uvjetima.

„Vjerujem međutim da je Vlada na dobrom putu da tu uštedu poveća,“ kaže Kalantzopoulos, koja smatra da se porezi ne bi trebali povećavati, jer bi drastično povećanje moglo samo pogoršati stvari, „To bi smanjilo potrošnju, a time i usporilo rast gospodarstva što je u uvjetima krize neprihvatljivo.“

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/svjetska-banka-sanaderu-dvije-milijarde-kuna-ustede-nije-dovoljno,39696.html

p.s. jel to onaj isti SEC koji nije vidio kako je bernie "ulozio" 50 milijardi?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close