Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,3,9,,155061.jl
[bye]

baš sam čitao jutros. meni je ovo zakon:
– Otkud vam ta pisma? Da, tražio sam pomoć Luke Bebića. Obećao je da će mi srediti mjesto direktora tvrtke Redarstvo, Vatrogastvo i Rasadnik koja je nekad djelovala u sklopu Hrvatskih željeznica. To mi je čak rekao na sjednici HDZ-a, a na kraju ništa od toga. Sada sam direktor tvrtke za ekologiju i zaštitu u sklopu HŽ Infrastrukture, ali na tu sam funkciju došao preko nekih drugih ljudi. Jedan me poznanik prije dvije i pol godine nazvao i rekao da ima jedno prazno mjesto. Svi svašta obećaju, kažu da nema problema, a na kraju ništa. I Bebić je iz mojeg kraja pa me zaboravio – ispričao je Medak.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Iskreno, ja neznam jel bi puko od smjeha, ili bi plakao. Jedino znam da ce ga Sanader najverojatnije nogom u guzicu kad to procita (ne Bebica ofkors, ovog direktora tvrtke "Redarstvo, Vatrogastvo i Rasadnik").

Jel ima neko link na ono pismo, onog frajera iz HEP-a, sto pise Sanaderu da mu je sin "agilni HDZovac"… [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Aha, google zna. [thumbsup]

http://www.24sata.hr/news/clanak/hep-direktor-se-ulizivao-i-pravdao-sanaderu-pismom/49407/

"…
Naglašava da su podnositelji prijave "podcijenili moju privrženost programu HDZ-a i odanost i privrženost Predsjedniku HDZ-a i Premijeru". Uskoro bivši član Uprave HEP-a privodi pismo kraju: "I na kraju gospodine Premijeru, nešto o obitelji i sebi. Supruga i ja izrodili smo četiri sina – Mate, Zlatko, Hrvoje i Tvrtko, kojemu je ršteni kum svećenik. Ovaj najmlađi – Tvrtko, Vaš je veliki fun, kao i cijela naša obitelj, sada Vam je član nacionalnog odbora mladeži HDZ-a, jedan mlad i agilan HDZ-ovac – budućnost naše stranke". Uvjerava premijera da su on i supruga mu Ružica "praktični vjernici koji su se 1981. godine javno vjenčali (kao nekomunisti)", i napominje da Sanader to može provjeriti u župnom uredu Slavonski Šamac – Kruševica kod velečasnog Mate Lašića.
…"

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

"Na nas Lovriće, i kao premijer i kao Ivo Sanader, uvijek možete računati".

Ima nas Cvorovica…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Više me ništa nečudi. Tako nam je kako nam je i biti će još gore. Dajte ljudi nekog dušmana, neku čizmu da se borimo protiv nekog, nego sa ovim budalama imati posla.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


Bit će to najduža recesija od Drugog svjetskog rata…
Business.hr/Hina
09.03.2009 10:57
Pročitaj komentare (0) /forum/Default.aspx?page=subject&forum={ForumVID}&subject={SubjectVID}
Pročitajte sve komentare na forumu ({PostCount})
3d27f4d0-6e9e-46a9-8560-312786de7dca
Ocijenite članak (2)
[1] [2] [3] [4] [5]
Već ste ocijenili ovaj članak!
Hvala na ocjeni. Rezultati se ažuriraju svake 5minute.
Recesija u SAD-u bit će najduža od Drugog svjetskog rata, a i globalno gospodarstvo će ove godine, po prvi puta otada, zabilježiti pad.

Radna mjesta u američkoj industriji rapidno nestaju, inflacija jača, nezaposlenost alarmantno raste, a gladni ljudi formiraju redove pred pučkim kuhinjama. Ne, nije riječ o slici iz razdoblja Velike depresije. Bila je to recesija od 1981. do 1982. godine, koju svi smatraju najgorom nakon one iz 1930-ih godina.

Bolno vrijeme tijekom predsjedništva Ronalda Reagana tmuran je pokazatelj kako loše stvari mogu izgledati. Ipak, aktualna recesija mogla bi je nadmašiti.

Nastavi čitati
Oglas:

Produlji li se i na travanj, a gotovo je sigurno hoće, bit će to najdulja recesija od Drugoga svjetskoga rata. Recesije u razdobljima od 1981-2. i 1973.-75. godine trajale su po 16 mjeseci.

[/quo
Daj ne vjerujete valjda u ove američke bureke koje predvodi Svjetska banka i ostali. Počeli su nicati novi šatori u Kaliforniji što znači da se novac masonerije mora vratiti u sustav inače propadoše i oni sami. Koliko su uspjeli oslabiti Rusiju, Kinu i Indiju i to je to za ovaj put. Veliki su već počeli ukrcaj vani čim je inflacija ovakvih katastrofalnih vijesti. Najgore što je velika većina svijeta i ovaj put popušila priče počevši od nafte pa nadalje. [bye]



Hm lešinarski fondovi?! Zar nije osnova investiranja kupuj u recesiji nešto što vrijedi 5kn za 1kn?

Ma kakvi lesinari… Pa ne da su nam to najbolji prijatelji, nego su nam izgleda i jedini prijatelji.
[/quote]
Ajde bar neko da se postavi na kupnju uz mene i par optimista
[lol]

zgodan video:
Vaš link
[smiley]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Broj blokiranih tvrtki u godini povećan 21,2%
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
ZAGREB – Zbog nepodmirivanja dospjelih obveza u roku od 60 dana na kraju siječnja ove godine neprekidno je bilo blokirano 1.712 pravnih osoba, a iznos njihovih dospjelih nepodmirenih obvezna bio je 575,9 milijuna kuna, podaci su Financijske agencije (Fina).

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/broj-blokiranih-tvrtki-u-godini-povecan-21%2c2%25,39598.html

http://money.cnn.com/news/newsfeeds/articles/djf500/200903101121DOWJONESDJONLINE000511_FORTUNE5.htm

"THE FED: Big Banks Will Not Be Allowed To Fail, Bernanke Says
Dow Jones
March 10, 2009: 11:21 AM ET

WASHINGTON (Dow Jones) — Federal Reserve Board Chairman Ben Bernanke stressed Tuesday that major financial institutions would not be allowed to fail given the fragile state of financial markets and the global economy.
…"

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


http://money.cnn.com/news/newsfeeds/articles/djf500/200903101121DOWJONESDJONLINE000511_FORTUNE5.htm

"THE FED: Big Banks Will Not Be Allowed To Fail, Bernanke Says
Dow Jones
March 10, 2009: 11:21 AM ET

WASHINGTON (Dow Jones) — Federal Reserve Board Chairman Ben Bernanke stressed Tuesday that major financial institutions would not be allowed to fail given the fragile state of financial markets and the global economy.
…"


Jesi ti to postao "bulish" u zadnje vrijeme?..

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Već vidim kak će sad krenut novi val podhebancije… [lol]

No respect

New Report

Close