Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Aha, znao sam da su brodari krivi za sve… Kad BDI raste, onda padne svijet u recesiju. Kad BDI pada, ekonomiji ide super. [cool]

hehe, tada nije bilo BDI… po cemu su onda trgovali "investitori"?
[/quote]

Lako za BDI, kako su drukali? Davali oglase u novinama? Ljepili po oglasnim plocama pamflete? Po stupovima javne rasvjete?
[/quote]

Sad si mi dao misliti… telegrafom? Pa onda usmenom predajom dalje (to danas rade brokeri i investicijski savjetnici): "cuj, to bu ti bil zicer, javili mi telegrafom…bla bla..:"

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

IEA: Niske cijene nafte korisne za globalno gospodarstvo
ma bravo,kak su pametni samo to su mogli izjaviti prije god dvije…


Lako za BDI, kako su drukali? Davali oglase u novinama? Ljepili po oglasnim plocama pamflete? Po stupovima javne rasvjete?

Porukama u boci.
Danas to rade gumenim patkicama.

No respect


"Quantitative easing" objasnjen:


Dragi kolega,
još jednom hvala na pojašnjenju. Jučer sam pročitao Benov govor po Vašoj sugestiji. Danas ću ponovo, u miru (djeca, žena, punica…). Moja prva impresija je bila upravo ovakva. Čini mi se da se naviga po neistraženim morima.


Čini mi se da se naviga po neistraženim morima.

S time da su ameri na brodu, a Bernanke s kopna drži daljinski u ruci… [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



Čini mi se da se naviga po neistraženim morima.

S time da su ameri na brodu, a Bernanke s kopna drži daljinski u ruci… [smiley]
[/quote]

Meni se više čini da su u podmornici

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Po onome sta se pise u katalizatoru krize nema brzih rjesenja.

A more probable outcome is the one drawn from the narrow history of bear markets that grew out of financial crises. In it, the bear scenario continues to play out until the bull takes over, with more debt busts and government trial and error until things get set right again. That could mean two more years of bouncing around and then another six or so before the Dow is back above 14,000. Not long ago, such an outcome would have seemed unimaginably bleak. Given the other possibilities, it doesn’t seem so bad now.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Kamata na Tržištu novca pala ispod 8 posto

06.03.2009
Potražnja na Tržištu novca pala je i danas, drugi dan zaredom, dok je ponuda porasla, pa je nepokriveno ostalo 250 milijuna kuna potražnje, 50 milijuna manje nego jučer, a pritom su pale i kamate.
Potražnja je danas pala više od 9 posto, na 357,5 milijuna kuna, dok je ponuda dosegnula 107,5 milijuna, što je oko 15 posto više nego jučer.

Većinu prometa, 68,5 milijuna kuna, činili su prekonoćni krediti, pri čemu je kamata pala s jučerašnjih 9,17 na 7,80 posto.

Na rok od tjedan dana plasirano je, pak, 21 milijun kuna po kamati od 12 posto, što je za 3,50 postotnih bodova veća kamata nego jučer.

Na rok manji od tjedan dana plasirano je 18 milijuna kuna, pri čemu je kamata pala s jučerašnjih 10 na 7,28 posto.

Ukupni promet na Tržištu novca Zagreb iznosio je danas 107,5 milijuna kuna, a prosječna kamata pala je s jučerašnjih 9,14 na 8,53 posto, najnižu razinu od 10. veljače.


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/u-sijecnju-2%2c2-posto-manje-turista%2c-4%25-vise-nocenja,39270.html
so far, so good.

Nisam baš siguran…pitanje je koje su zapravo realne brojke za siječanj u odnosu na prošlu godinu. Dobar dio stranih turista bio je ovdje zbog rukometa, jel?



http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/u-sijecnju-2%2c2-posto-manje-turista%2c-4%25-vise-nocenja,39270.html
so far, so good.

Nisam baš siguran…pitanje je koje su zapravo realne brojke za siječanj u odnosu na prošlu godinu. Dobar dio stranih turista bio je ovdje zbog rukometa, jel?
[/quote]
tak svejedno zašto su bili, lovu su ostavili.

Lešinarski fondovi napadaju Hrvatsku

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3251421/index.do

New Report

Close