Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vidim da neke stvari ne znas s prakticne strane, a uzimas si za pravo "soliti" pamet, primjer DCM metode… koja ne postoji nigdje osim na ovom forumu

Vipy ne budi streber.. DCM metoda rules!

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


jos jedna misterija su mi konzultantske firme. tj. netko tko ce ti reci kako ti imas voditi svoju firmu, i to bolje nego sto vlastiti namjestenici mogu.. poznajem i takvih par.. majko moja..

Čak i kada unutar firme postoje kapaciteti da se pronađu rješenja često do toga ne dođe, jer u vertikalnoj strukturi zaposlenika oni "niži" teško dolaze do riječi ili nisu stimulirani za razmišljanje i inovaciju kao i u onoj staroj narodnoj da "nitko nije prorok u svom selu"

[/quote]

Bravo kolega. Upravo to konzultantske kuće rade i pitaju često za mišljenje po hijerarhiji najniže strukture koje ponekad bolje znaju određene stvari na svojoj razini nego menageri. Hebiga, pošto su naši tajkuni i njihovi tzv. menageri svi odreda egotriperi i ispod časti im je razgovarati sa običnim radnicima onda to skupo plate konzultantskim kućama. Ili druga verzija priče, kad gazda treba izvući malo veći iznos iz tvrtke i to po mogućnosti u inozemstvo. [bye]


Sad se i sa Slovacima moramo borit za Savudrijsku valu. [undecid]

http://www.vecernji.hr/newsroom/zanimljivosti/3248480/index.do

To i nije tako tesko pobrkati, odnosno moze biti i lapsus lingue – slovenija (slovenija) i slovensko (slovačka) su origigi imena…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

03. 03. 2009. | 20:09 VL

Franjo Varga izgubio cijelu lanjsku uplatu
Gubici II. stupa: Uplatio 3000, a u minusu 2 kune
[pray]

Čitam prijedlog da država jamči za kredite.

Pa dokle se više mislite grebati o državu?!?!?!

[lol]

I love the Smell of Profits in the Morning


Cujte kolega asko, ako vi mislite da mozete naci "pocetno stanje" ili "ulaz u model" koji ce vam dati nesto suvislo, a da nemorate napraviti procjenu buduceg kretanja, onda neznam kako vam ja tu mogu pomoci.

Pod ulaznom varijablom pretpostavljam da misliš na Free Cash Flows, ima kompanija kod kojih je gotovo konstantan već dulje vrijeme (primjer kod nas ERNT,HT…), takodjer kod istih je relativno lako izračunati WACC.
Problem su ciklički sektori i "gazele" , no kod njih možeš kombinirati DCF sa nekim drugim izračunom
npr. BEX, Dupont i dr.
Na kraju, analitičar koji kalkulaciju bazira samo na jednom modelu bez provjere rezultata drugim modelom, nije dobar analitičar.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Čitam prijedlog da država jamči za kredite.

Pa dokle se više mislite grebati o državu?!?!?!

[lol]

Ja bi da mi jamči gajbu pive tjedno, plaća kredit za stan
ljetovanje na moru, financira kasko i AO auto osiguranje
te stipednira školovanje djece. Ima država koje i to rade…
Zadovoljan?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Čitam prijedlog da država jamči za kredite.

Pa dokle se više mislite grebati o državu?!?!?!

[lol]

Ja bi da mi jamči gajbu pive tjedno, plaća kredit za stan
ljetovanje na moru, financira kasko i AO auto osiguranje
te stipednira školovanje djece. Ima država koje i to rade…
Zadovoljan?
[/quote]

Ne. Ja bih jos i da mi garantira svake godine apgrejd tehnike sto imam, dopunsko zdravstveno i dodatno obrazovanje. I bar jednu policu zivotnog




Čitam prijedlog da država jamči za kredite.

Pa dokle se više mislite grebati o državu?!?!?!

[lol]

Ja bi da mi jamči gajbu pive tjedno, plaća kredit za stan
ljetovanje na moru, financira kasko i AO auto osiguranje
te stipednira školovanje djece. Ima država koje i to rade…
Zadovoljan?
[/quote]

Ne. Ja bih jos i da mi garantira svake godine apgrejd tehnike sto imam, dopunsko zdravstveno i dodatno obrazovanje. I bar jednu policu zivotnog
[/quote]

Nisam znao da imaš Tehniku. To te onaj Indijanac nagovorio? [shocked]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Nisam znao da imaš Tehniku. To te onaj Indijanac nagovorio? [shocked]

Napisao sam "tehniku" a ne "Tehniku". Uoci razliku. Btw imam samo DLKV kad smo vec kod dionica



Nisam znao da imaš Tehniku. To te onaj Indijanac nagovorio? [shocked]

Napisao sam "tehniku" a ne "Tehniku". Uoci razliku. Btw imam samo DLKV kad smo vec kod dionica
[/quote]

Imam i ja pa se ne kurčim [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Čitam prijedlog da država jamči za kredite.

Pa dokle se više mislite grebati o državu?!?!?!

[lol]


Čekaj da objave čije kredite… [wink]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close