Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jos jedna misterija su mi konzultantske firme. tj. netko tko ce ti reci kako ti imas voditi svoju firmu, i to bolje nego sto vlastiti namjestenici mogu.. poznajem i takvih par.. majko moja..

Kad nemaju svi poduzetnici ekonomsko znanje, uvijek postoji prostor za poboljšanje poslovanja ako znaš gdje tražiti. Slažem se da je većina naših savjetnika upitnog znanja, ali ima i sposobnih. Kao i fond menadžeri i bankari [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Dobro, ajde, ja i vipy smo se, ako nista drugo, uspjeli sloziti da je DCF bezvrijedan na burzi. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Cujte kolega asko, ako vi mislite da mozete naci "pocetno stanje" ili "ulaz u model" koji ce vam dati nesto suvislo, a da nemorate napraviti procjenu buduceg kretanja, onda neznam kako vam ja tu mogu pomoci.

He he…Deimos, Deimos… [smiley] odustajem… [bye]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


To je tocno kolega blueman… Trziste barata sa informacijama i na osnovu njih odredjuje cijenu. Sto je informacija losija, manja je vjerovatnost da ce pogoditi cijenu (odnosno da ce doci do znacajne korekcije kad jednom informacija postane dostupna). Medjutim, ovo sto gledamo nije samo problem netransparentnosti, jer su i puno transparentnije burze dozivjele slicne stvari. Uzrok ove krize je sistematski, tolika pogreska u racunanju po tolikim klasama imovine i po geografski udaljenim lokacijama nije slucajna IMHO.

normalno da nije.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



jos jedna misterija su mi konzultantske firme. tj. netko tko ce ti reci kako ti imas voditi svoju firmu, i to bolje nego sto vlastiti namjestenici mogu.. poznajem i takvih par.. majko moja..

Kad nemaju svi poduzetnici ekonomsko znanje, uvijek postoji prostor za poboljšanje poslovanja ako znaš gdje tražiti. Slažem se da je većina naših savjetnika upitnog znanja, ali ima i sposobnih. Kao i fond menadžeri i bankari [lol]
[/quote]
za male firme razumijem, ali kad neka vec firma sa par stotina ili tisuca zaposlenika uzima konzultanta za svoju primarnu djelatnost to mi je cista komedija..

sve sto sam napisao normalno nije apsolutno, uvijek postoje svijetle iznimke.. :)..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

posto vidim da je diskusija zavrsila, htio bih pustiti jednu pjesmu koju popo u mojoj crkvi uvijek pusta nakon mise [smiley]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


posto vidim da je diskusija zavrsila, htio bih pustiti jednu pjesmu koju popo u mojoj crkvi uvijek pusta nakon mise [smiley]


Onda si trebao pustit pravu verziju iz tvog kraja

No respect

jos jedna misterija su mi konzultantske firme. tj. netko tko ce ti reci kako ti imas voditi svoju firmu, i to bolje nego sto vlastiti namjestenici mogu.. poznajem i takvih par.. majko moja..

Čak i kada unutar firme postoje kapaciteti da se pronađu rješenja često do toga ne dođe, jer u vertikalnoj strukturi zaposlenika oni "niži" teško dolaze do riječi ili nisu stimulirani za razmišljanje i inovaciju kao i u onoj staroj narodnoj da "nitko nije prorok u svom selu"

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



ekonomija je nadriznanost koja se bavi proucavanjem brojeva koji proizvoljno oznacavaju realne vrijednosti..

dokaz o totalnoj bezvrijednosti iste jest konstantni neuspjeh..

iz tog razloga najbolji ekonomisti i gospodarstvenici nikad nisu studirali ekonomiju [tongue]


Baš me zanima da li to isto misliš i za kirurge… [smiley]
[/quote]

Pa kirurzi i jesu više manje precizni mesari. Mogao si navest neki bolji primjer. [smiley]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Sad se i sa Slovacima moramo borit za Savudrijsku valu. [undecid]

http://www.vecernji.hr/newsroom/zanimljivosti/3248480/index.do

No respect

Baš me zanima da li to isto misliš i za kirurge… [smiley]

Pa kirurzi i jesu više manje precizni mesari. Mogao si navest neki bolji primjer. [smiley]


Pa jesam…da…al ovo je nekako zorno…recimo kao da mi informatičar štela semafore… [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

…postoje talenti u ljudima koji ih unaprijed određuju da u nečem budu uspješni…ako se to poklopi još sa odgovarajučim obrazovanjem,onda je to idealna kombinacija ….no nema te količine skupljenog znanja koje te učine boljim čovjekom nego jesi…

New Report

Close