Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima da nam se BDP stmopizdi u 1Q… [undecid]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Ima da nam se BDP stmopizdi u 1Q… [undecid]

Bolje i to nego da se ublažava krivom državnom potrošnjom. Koliko je pala opća potrošnja, toliko će pad izvoznog deficita opet malo ublažiti udar. Zapravo, sama suma BDP za 1Q ne govori ništa.
Meni je nekako bitnije unutar-BDP-ovsko zbivanje, smjerovi i trendovi.

No respect

Što bi rekli, struktura. Slažem se…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Izvoz je problem… Standard ce nam ocito pasti vise nego padne BDP kako se uvoz bude smanjivao. Kolko se otprilike smanji uvoz, tolko se smanji i potrosnja (jer ono sto uvezes u krajnjoj liniji potrosis u zemlji na ovaj ili onaj nacin), ostane donekle neutralno za BDP (rade sa suprotnim predznacima). My five cents. Drzava ce se naravno naci u problemima, jer ce ostati bez carina i poreza, pa ce dodatno posezat u nas dzep.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Ima da nam se BDP stmopizdi u 1Q… [undecid]

Bolje i to nego da se ublažava krivom državnom potrošnjom. Koliko je pala opća potrošnja, toliko će pad izvoznog deficita opet malo ublažiti udar. Zapravo, sama suma BDP za 1Q ne govori ništa.
Meni je nekako bitnije unutar-BDP-ovsko zbivanje, smjerovi i trendovi.
[/quote]

misliš na ovo….
C+G+(Im-Ex)+I+S

a ima i ona koja kaže :.."BDP=zbroj svih dohodaka u gospodarstvu unutar promatranog razdoblja"

kako god da računaš, nije dobro…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Mislim da bi nam jos jedna Arena takodjer dobro dosla. 500 metara od ove prve, samo bar 30% veca.

Ne možeš ti biti sarkastičan koliko naša stvarnost može biti maloumna. U planu je gradnja "rukometnog doma" pored arene nakon što su odustali od lokacije na Sveticama.

[/quote]
ZAHEBAVAS? [pray]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

saznavši za mjeru br.6 većina maturanata izrazila je želju za ponavljanjem godine da što više doprinesu oporavku


misliš na ovo….
C+G+(Im-Ex)+I+S

Da, i onda nije svejedno da li je BDP u minusu zbog pada, recimo, I ili C.
Nije da je osobna potrošnja manje bitna, ali bolje i da ona pada nego investicije.

C se okrene čas posla, u tjedan dana opet postanemo konzumeristi. A kad jednom investiranje zaštopa, posljedice i zaostatci se vuku godinama.

No respect


saznavši za mjeru br.6 većina maturanata izrazila je želju za ponavljanjem godine da što više doprinesu oporavku

…ma meni se sve čini da je njima totalno svejedno gdje su kad se nacugaju… [rolleyes] ali imali bi oni što vidjeti i u svojoj zemljici kad bi netko dobro osmislio takvo putovanje…al i tu vlada neinventivnost kao i u mnogo čemu…



misliš na ovo….
C+G+(Im-Ex)+I+S

Da, i onda nije svejedno da li je BDP u minusu zbog pada, recimo, I ili C.
Nije da je osobna potrošnja manje bitna, ali bolje i da ona pada nego investicije.

C se okrene čas posla, u tjedan dana opet postanemo konzumeristi. A kad jednom investiranje zaštopa, posljedice i zaostatci se vuku godinama.
[/quote]

inače pod stavkom I (investicije) se definira sva ona potrošnja koja se ne utroši u jednoj kalendarskoj godini već se eksploatira u duljem razdoblju.
Najjača stavka je ona koja je kod nas oduvijek sa predznakom minus a to je (Ex-Im) ili neto izvoz.
(ranije sam tipfeler napravio)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



saznavši za mjeru br.6 većina maturanata izrazila je želju za ponavljanjem godine da što više doprinesu oporavku

…ma meni se sve čini da je njima totalno svejedno gdje su kad se nacugaju… [rolleyes] ali imali bi oni što vidjeti i u svojoj zemljici kad bi netko dobro osmislio takvo putovanje…al i tu vlada neinventivnost kao i u mnogo čemu…
[/quote]
vidim da je kod donošenja mjera ministar Primorac bio odsutan,jer taj bi trebao znati kada se ugovaraju takva putovanja,a ne bi ni premjeru bilo loše da se raspita,tko pita ,ne skita

počeo bilić, gost je šola….party! [smiley]

New Report

Close