Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trejdao malo danas Roha… Otkupio od banaka 331 mil. EUR po nesto ispod 7,42. Prodao im je bio zadnji put 184 milja za 7,44. Radi na malom spreadu, ali brijem da su njemu transakcijski troskovi mali.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

tuđim k… po plotu

Sindikat državnih službenika: Treba osnovati antirecesijski fond
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
ZAGREB – Umjesto najavljenog novog pritiska na plaće zaposlenih u javnim i državnim službama i izazivanja novih socijalnih tenzija, Sindikat državnih i lokalnih službenika i namještenika predlaže Vladi formiranje svojevrsnog antirecesijskog fonda u koji bi sredstva izdvajali svi zaposleni u Hrvatskoj.
http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/sindikat-drzavnih-sluzbenika-treba-osnovati-antirecesijski-fond,38704.html

Evo bailout istocne europe se sprema:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=a1NA0ExzemLU&refer=home

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

spomenička kultura vladajućih

Sanader je poručio da upravo direktni proračunski korisnici moraju pokazati gdje se može uštedjeti, ali je najavio kako se štednja neće odraziti na budućnost velikih infrastrukturnih projekata poput Pelješkog mosta.

‘Pelješki most i slični projekti pretpostavka su zamaha hrvatskog gospodarstva i izlaska iz krize’, odlučan je Sanader, koji dodaje kako će Vlada proširiti infrastrukturne projekte temeljem modela financiranja javno privatnog partnerstva i koncesija.

http://seebiz.eu/hr/analize/suker-banke-bi-trebale-zamrznuti-rast-ili-smanjiti-kamate,38706.html


Trejdao malo danas Roha… Otkupio od banaka 331 mil. EUR po nesto ispod 7,42. Prodao im je bio zadnji put 184 milja za 7,44. Radi na malom spreadu, ali brijem da su njemu transakcijski troskovi mali.

Znaci to je kraj? I Roha postao trejder [lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


spomenička kultura vladajućih

Sanader je poručio da upravo direktni proračunski korisnici moraju pokazati gdje se može uštedjeti, ali je najavio kako se štednja neće odraziti na budućnost velikih infrastrukturnih projekata poput Pelješkog mosta.

‘Pelješki most i slični projekti pretpostavka su zamaha hrvatskog gospodarstva i izlaska iz krize’, odlučan je Sanader, koji dodaje kako će Vlada proširiti infrastrukturne projekte temeljem modela financiranja javno privatnog partnerstva i koncesija.

http://seebiz.eu/hr/analize/suker-banke-bi-trebale-zamrznuti-rast-ili-smanjiti-kamate,38706.html

Mislim da bi nam jos jedna Arena takodjer dobro dosla. 500 metara od ove prve, samo bar 30% veca.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Čujem da su židovi imali dosta zlata prije WW2. Spasilo ih je vrlo.
Osim toga, da je rat i da se čuje kako imam doma 10 kg zlata… ne znam da bi mi to bilo pametno.

Naravno. Ali zasto? Zato sto i u ratu zlato ima svoju vrijednost. [wink]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Mislim da bi nam jos jedna Arena takodjer dobro dosla. 500 metara od ove prve, samo bar 30% veca.

Ne možeš ti biti sarkastičan koliko naša stvarnost može biti maloumna. U planu je gradnja "rukometnog doma" pored arene nakon što su odustali od lokacije na Sveticama.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Mislim da bi nam jos jedna Arena takodjer dobro dosla. 500 metara od ove prve, samo bar 30% veca.

Ne možeš ti biti sarkastičan koliko naša stvarnost može biti maloumna. U planu je gradnja "rukometnog doma" pored arene nakon što su odustali od lokacije na Sveticama.

[/quote]

Glavno da nemozes dobit mjesto u vrticu i da dijete moras vozit preko pola grada da bi isao na neki sport. Jer nema dvorana nigdje. Ne ovih mrcina van grada, nego malih dvorana koje bi netko sigurno i koristio.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Mislim da bi nam jos jedna Arena takodjer dobro dosla. 500 metara od ove prve, samo bar 30% veca.

Ne možeš ti biti sarkastičan koliko naša stvarnost može biti maloumna. U planu je gradnja "rukometnog doma" pored arene nakon što su odustali od lokacije na Sveticama.

[/quote]

Glavno da nemozes dobit mjesto u vrticu i da dijete moras vozit preko pola grada da bi isao na neki sport. Jer nema dvorana nigdje. Ne ovih mrcina van grada, nego malih dvorana koje bi netko sigurno i koristio.
[/quote]

Kaj ce nam dvorane? Parkinzi se traze [lol]



Mislim da bi nam jos jedna Arena takodjer dobro dosla. 500 metara od ove prve, samo bar 30% veca.

Ne možeš ti biti sarkastičan koliko naša stvarnost može biti maloumna. U planu je gradnja "rukometnog doma" pored arene nakon što su odustali od lokacije na Sveticama.

[/quote]

Glavno da nemozes dobit mjesto u vrticu i da dijete moras vozit preko pola grada da bi isao na neki sport. Jer nema dvorana nigdje. Ne ovih mrcina van grada, nego malih dvorana koje bi netko sigurno i koristio.
[/quote]

Mozda ce Arena biti dvorana u kojem ce trenirati djeca NAJPODOBNIJIH… . recimo, onih koji za svoj dvorac imaju status hotela, onih koji optuzuju novinare da ruse Sabor (i valjda drzavu)…?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Glavno da nemozes dobit mjesto u vrticu i da dijete moras vozit preko pola grada da bi isao na neki sport. Jer nema dvorana nigdje. Ne ovih mrcina van grada, nego malih dvorana koje bi netko sigurno i koristio.

dijete je financijski trošak i emotivni luksuz. nitko te nije tjerao da si ga priuštiš. sad kad je kriza, sad kukaš. [smiley]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close