Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cool, ovo sve više liči na brodolom života. [cool]
Idem sutra kupit loptu. Čujem da dobar Wilson vrijedi više od kile zlata.

No respect

Sad cemo se lupat po glavi sto nismo strancima dozvolili da kupuju stanove… Mozda bi koju tisucicu bili utrapili naivcima izvana. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Sad cemo se lupat po glavi sto nismo strancima dozvolili da kupuju stanove… Mozda bi koju tisucicu bili utrapili naivcima izvana. [lol]

nije strancima problem bio što im mi kao nismo dopuštali da kupuju, nego cijena.
oni misle kupovati po 30-40 posto nižim cijenama od današnjih.

www.knjigara.com

Paradoks Vladinih antirecesijskih mjera
Autor/izvor: Tomislav Petrov
KOMENTAR – Vlada RH najavila je da će subvencionirati kamate na kredite onima koji kupuju svoj prvi stan, a potez je potkrijepila podatkom da je u Hrvatskoj trenutačno neprodano čak 13 tisuća novih stanova.
http://seebiz.eu/hr/analize/paradoks-vladinih-antirecesijskih-mjera,38678.html



Sad cemo se lupat po glavi sto nismo strancima dozvolili da kupuju stanove… Mozda bi koju tisucicu bili utrapili naivcima izvana. [lol]

nije strancima problem bio što im mi kao nismo dopuštali da kupuju, nego cijena.
oni misle kupovati po 30-40 posto nižim cijenama od današnjih.
[/quote]

Slazem se. Nedavno sam se bas cuo s frendom iz NYC i veli da interesa za nase nekretnine ima samo da nisu blesavi da ih placaju po ovim cijenama. To sam nasi pavijani misle da su ljudi vani budale i da ne znaju koliko kaj vrijedi.

Što se nekretnina tiče naravno da nema prometa kad se bid drastično spustio a ask ostao skoro isti. Ogroman spread.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Vaš link

ebat ga …
Problem je u tome što je sama brojka od 13.000 neprodanih stanova znak mogućeg kolapsa ne samo dijela nekretninskog tržišta nego i hrvatske građevinske industrije (investitora, izvođača i njihovih dobavljača) pa i dijela domaćeg financijskog sektora. Naime, 13.000 neprodanih stanova za građevinske poduzetnike sigurno znači više od milijarde nerealiziranih eura, a to može biti samo put u potpuni kolaps.

Teško je vjerovati da bi banke mogle amortizirati tako velike gubitke.

daj tu šipku zlata.

Hehehe, mome veselju nema kraja, a biti će sve veće i veće i veće [lol]

Red je da se tržište korigira i to znatno. Pa neće svaki deda na cresu svoju štalu prodavati po 1 milju eura. Moja štala kraj save vrijedi 10000 kuna

Hell is Empty and all the Devils are Here



Sad cemo se lupat po glavi sto nismo strancima dozvolili da kupuju stanove… Mozda bi koju tisucicu bili utrapili naivcima izvana. [lol]

nije strancima problem bio što im mi kao nismo dopuštali da kupuju, nego cijena.
oni misle kupovati po 30-40 posto nižim cijenama od današnjih.
[/quote]

Je, sad su skuzili… Prije godinu-dvije bi platili bilo koju cijenu, kao sto su doma radili. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

ZAGREB – Svjetska banka, EBRD i EIB pomoći će istočnoj Europi s 24,5 milijarde eura (31 milijarda dolara)
EBRD će osigurati 6, EIB 11, a Svjetska banka oko 7,5 milijardi eura. Pomoć stiže u obliku kapitala i financiranja dugova, kreditnih linija i osiguranja političkog rizika.

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/svjetska-banka%2c-ebrd-i-eib-pomazu-regiji-s-24%2c5-milijarde-eura,38687.html


Za ratna vremena: konzerve, grah, susena govedina. I naravno, car za vrijeme rata u Sarajevu, kako mi je rekao frend koji je to prosao: cigarete. I u zatvoru ti dobro dodju, uglavnom cigarete sluze ko sredstvo placanja.


Ak je tome tako,ADRS bi trebao u visine, a pogleč ga,nitko ga neće niti za cash na računu.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Što se nekretnina tiče naravno da nema prometa kad se bid drastično spustio a ask ostao skoro isti. Ogroman spread.

A zašto nije tako i na dionicama, pa se nađeš na pola puta is ve ok

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ce1bb990-fe9b-441f-b8f6-c1df4abd72fa&ref=last
jel ovo panika već u građevini?

http://www.tportal.hr/vijesti/crnakronika/11324/Drzava-od-Zagorca-trazi-da-vrati-39c4-milijuna-kuna.html
još jedna antirecesijska mjera.

New Report

Close