Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zna li tko kakav je postupak kada recimo u državu dolazi hrpa stranaca organizirano na neku manifestaciju, i pri tome uplaćuju neku naknadu u eurima? Treba li to prijaviti HNB-u?

I love the Smell of Profits in the Morning



dobro, da probam sumirat ovo što ste me naučili o zlatu:

Zaboravio si bitan detalj a to je da je zlato odlican elektricni vodic
[/quote]
…e,zato ja skidam naruvicu kad kuham ručak… [smiley]…hoću reći da dobro provodi i toplinu…

smatra se da zlato nema porijeklo s Zemlje


Zaboravio si bitan detalj a to je da je zlato odlican elektricni vodic

Vidiš kak su ovi u El Doradu bili pametni… Vadili zlato 400 godina prije nego je krenula upotreba električne energije. [smiley]

Da, i ne oksidira…
Zlato, marke, satovi…

No respect


Čujem da su židovi imali dosta zlata prije WW2. Spasilo ih je vrlo.
Osim toga, da je rat i da se čuje kako imam doma 10 kg zlata… ne znam da bi mi to bilo pametno.

Mnogo si pametan. [shocked]

I love the Smell of Profits in the Morning


Zna li tko kakav je postupak kada recimo u državu dolazi hrpa stranaca organizirano na neku manifestaciju, i pri tome uplaćuju neku naknadu u eurima? Treba li to prijaviti HNB-u?

take the money and run [sad]

No respect


griješiš u tome što se do zlata mogu praviti zubi …

radili su se nekad …više iz estetskih razloga nego iz bilo kojih drugih ,jer je zubno zlato meko i slabo podnosi žvačne sile i jako se troši,tak da se dugo već koriste druge metalne legure ,još jedino neka starija baka i poneki rom želi…….širok osmijeh ,zlatan zub [smiley]


Danas za kilu zlata imaš oko 30 tona kruha.
Ko taj omjer dobije u ratu, poljubim ga u guzicu.

Istina je da se u ratu neces usrecit sa nicim. Ali pogledaj sa druge strane… Da si prije rata recimo u Sarajevu zbuksao 1000 miljardi jugo dinara ili kilu zlata. Sada bi bolje prosao sa cim, nakon sto si otkopao? Cak bi ti i zlato kupilo nesto hrane. Dinari nebi.

btw, deda od frenda drzi vrecu soli na tavanu. Kaze da je u II. svjetskom sol bila car. Reko deda da se vise nece zahebat ko onda.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Hrana je uvijek bila problem br. 1…recimo u Africi… [smiley]

broj 2, problem broj 1. je bila i ostala voda. Dokazano je da sve medicinska otkrića zajedno nisu produžila trajanje ljudskog života koliko povećana dostupnost čiste vodi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Za ratna vremena: konzerve, grah, susena govedina. I naravno, car za vrijeme rata u Sarajevu, kako mi je rekao frend koji je to prosao: cigarete. I u zatvoru ti dobro dodju, uglavnom cigarete sluze ko sredstvo placanja.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Za ratna vremena: konzerve, grah, susena govedina. I naravno, car za vrijeme rata u Sarajevu, kako mi je rekao frend koji je to prosao: cigarete. I u zatvoru ti dobro dodju, uglavnom cigarete sluze ko sredstvo placanja.


He he…mislim da bi za šteku Marlbora u Turskom zatvoru dobio kilu bez beda… [wink]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Vaš link

ebat ga …
Problem je u tome što je sama brojka od 13.000 neprodanih stanova znak mogućeg kolapsa ne samo dijela nekretninskog tržišta nego i hrvatske građevinske industrije (investitora, izvođača i njihovih dobavljača) pa i dijela domaćeg financijskog sektora. Naime, 13.000 neprodanih stanova za građevinske poduzetnike sigurno znači više od milijarde nerealiziranih eura, a to može biti samo put u potpuni kolaps.

Teško je vjerovati da bi banke mogle amortizirati tako velike gubitke.

daj tu šipku zlata.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close