Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ludi su svi. Ponovit će se priča pšenice. 2007 je cijena išla preko 2 kune, lane svi poletili posijat, pa jedva dobili kunu i pol. Nagodinu će svi ciljat odojke za Božić i opet će biti 13-14 kuna.

Ovo što je ostalo poljoprivrednika kod nas nema šanse da proizvede viška hrane (bilo čega) za nas + turizam, ali pod uvjetom da makneš uvozne lobije.

[bye]

dobro, da probam sumirat ovo što ste me naučili o zlatu:

jedina praktična korist od zlata je što ima neka svojstva koja ga čine pogodnim kao sredstvo za razmjenu vrijednosti (trajno, ograničene količine, ne može ga se štancati …), zanemarimo ono što se koristi za oglice i zube.
do nedavno se i koristilo za to – kao novac ili podloga za novac – ali danas više ne. koliko ja mogu shvatiti, interesantnim drži ga jedino mogućnost da će se vratiti kao novac (možda hoće, možda neće) i opće vjerovanje da će ga se u krizama moći mijenjati za hranu. jel?

i onda kaže SLK i bakica da su se u ratovima do tad sakupljene količine zlata davale za brašno, sol . sl. (iz ove naše perspektive – davalo ga se jeftino). mene to više vuče na to da treba skupljati brašno i sol kad kriza zaprijeti i onda to u krizi prodavati za zlato , ne bi li ga se opet skupo prodalo kasnije kad kriza prođe onima koji ga skupljaju prije krize. a što ak se ljudi pedomisle i nakon krize kažu: ma hebeš to kamenje, neću ti ga kupit. eto ti ga na pa si ga imaj za ukras, tak i tak mi ničemu ne služi?

pretpostavljam da je ovo protivno općem mišljenju, pa vjerojatno negdje jako griješim. gdje griješim?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

i da … ovi što kupuju zlato preko neta … ak dođe do kakvog generalnog sranja, što će s tim svojim isprintanim potvrdama? ić brodom u ameriku i kucat tamo nekom na vrata s isprintanim mailom i tražit svoju polugu? će ju dobit?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

griješiš u tome što se do zlata mogu praviti zubi …

I love the Smell of Profits in the Morning

…zlato je plemenita kovina…ne hrđa i ne propada…kod ljudi stvara dojam vječnosti i trajne vrijednosti…i u grobu sve istrune osim zlata…ta kovina ima i religijski i magičan značaj…i tako će najvjerojatnije i ostati… [smiley]

Negdje sam čitao da je trend u Kini da mladi ljudi idu iz gradova na selo i počinju se baviti poljoprivredom. Jer što ćeš u gradu gdje nema posla, a ti si gladan. Jedino je problem što su odrasli u gradovima na betonu, na playstationu i ostalim čudesima tehnologije pa o zemlji nemaju pojma. Ali, generalno, hrana postaje problem No1 u svijetu. [bye]


i da … ovi što kupuju zlato preko neta … ak dođe do kakvog generalnog sranja, što će s tim svojim isprintanim potvrdama? ić brodom u ameriku i kucat tamo nekom na vrata s isprintanim mailom i tražit svoju polugu? će ju dobit?

ajd sad i ti nemoj pizditi … si i ti s bakicom mijenjao žuto za žuto ???

zlato možeš imati u kući u obliku lančića, starih zuba, nakita općenito, dukata i sl. … počne neko sranje, treba preći granicu, tutneš nekome hrpu zlata i bjež …

ako zlato kupuješ preko neta, kupuješ ga za špekulaciju, a ne za potrebe rata … iako, ako se radi o večim količinama, kontam da bi ga mogao zamijeniti za neke nužne stvari … ali ne ti kao pojedinac, već neke organizacije ….

I love the Smell of Profits in the Morning

Hrana je uvijek bila problem br. 1…recimo u Africi… [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


…zlato je plemenita kovina…ne hrđa i ne propada…kod ljudi stvara dojam vječnosti i trajne vrijednosti…i u grobu sve istrune osim zlata…ta kovina ima i religijski i magičan značaj…i tako će najvjerojatnije i ostati… [smiley]

znači, religija.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Čujem da su židovi imali dosta zlata prije WW2. Spasilo ih je vrlo.
Osim toga, da je rat i da se čuje kako imam doma 10 kg zlata… ne znam da bi mi to bilo pametno.

No respect



…zlato je plemenita kovina…ne hrđa i ne propada…kod ljudi stvara dojam vječnosti i trajne vrijednosti…i u grobu sve istrune osim zlata…ta kovina ima i religijski i magičan značaj…i tako će najvjerojatnije i ostati… [smiley]

znači, religija.
[/quote]
…pa možemo i tako reći…zlatno tele,zlatna kupola Al Aksa…zlatni kovčeg kod Mojsija…zlatni kaleži u religijskim obredima…


dobro, da probam sumirat ovo što ste me naučili o zlatu:

Zaboravio si bitan detalj a to je da je zlato odlican elektricni vodic

New Report

Close