Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/48811/Default.aspx

astralis i asko, ajmo nanovo?

Država je tijekom prošle godine izdala ukupno 7,94 milijardi kuna vrijedna jamstva za 37 kredita brodogradilištima, cestovnim kompanijama i Luci Ploče, objavilo je Ministarstvo financija u Pregledu izdanih državnih jamstava za 2008. godinu. Prema tim podacima, ukupni iznos izdanih državnih jamstava za kreditiranje javnih kompanija smanjio se čak 41,6 posto u odnosu na godinu ranije kada su izdana jamstva u vrijednosti 13,6 milijardi kuna.

Država daje jamstva i trgovačkim društvima u njenom vlasništvu i izvanproračunskim korisnicima. Kako se to prikazuje u dugu (ukupnom)? Kao jamstvo ili kao dug ostalog sektora?

molim bez grafičkih prikaza, ako može tekstualno objašnjenje …

I love the Smell of Profits in the Morning

Sarajevo, prije 15-ak godina
100 g cokolade 20 DEM
10 kg krumpira 100 DEM



Danas za kilu zlata imaš oko 30 tona kruha.
Ko taj omjer dobije u ratu, poljubim ga u guzicu.

Sarajevo, prije 15-ak godina
100 g cokolade 20 DEM
10 kg krumpira 100 DEM

[/quote]

Dobro kaže kolega Vipy. Hebes ti zlato, dijamante i novac ako nemaš što kupiti za njega, a gladan si. Preslikajte to u našu RH stvarnost, niti imaš zlata niti imaš hrane jer će njive biti prodane ili će na njima biti golf igrališta. Prošlog Božića nisi mogao naći odojka na selu. U najmanju ruku ispalo kao da tražiš neku egzotičnu životinju.[bye]



Pesek, ja sam Arnold. Ako hoćeš mogu te izvest u šetnju [tongue] [lol]

OK prosetaj mi ga [tongue][/quote]

S pincetom? [tongue] [lol]

I'LL BE BACK


Prošlog Božića nisi mogao naći odojka na selu. U najmanju ruku ispalo kao da tražiš neku egzotičnu životinju.[bye]

Da, nevjerojatno. 20 kuna ja dao po kili.
Ne pamtim kad je cijena takva bila.

No respect




Pesek, ja sam Arnold. Ako hoćeš mogu te izvest u šetnju [tongue] [lol]

OK prosetaj mi ga [tongue][/quote]

S pincetom? [tongue] [lol]
[/quote]

Dobro daj ovo je sad vec vrtički nivo



Prošlog Božića nisi mogao naći odojka na selu. U najmanju ruku ispalo kao da tražiš neku egzotičnu životinju.[bye]

Da, nevjerojatno. 20 kuna ja dao po kili.
Ne pamtim kad je cijena takva bila.
[/quote]

Imao jedan 100 kom i sve prodao, a onda čuješ spike ne isplati se držati. Pa tko je tu lud. [bye]





Pesek, ja sam Arnold. Ako hoćeš mogu te izvest u šetnju [tongue] [lol]

OK prosetaj mi ga [tongue][/quote]

S pincetom? [tongue] [lol]
[/quote]

Dobro daj ovo je sad vec vrtički nivo
[/quote]

"policajac iz vrtića" mi je jedna od najdražih uloga [bye] [yawn]

I'LL BE BACK


Imao jedan 100 kom i sve prodao, a onda čuješ spike ne isplati se držati. Pa tko je tu lud. [bye]

Ludi su svi. Ponovit će se priča pšenice. 2007 je cijena išla preko 2 kune, lane svi poletili posijat, pa jedva dobili kunu i pol. Ove godine će svi ciljat odojke za Božić i opet će biti 13-14 kuna.

No respect


http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/48811/Default.aspx

astralis i asko, ajmo nanovo?

Država je tijekom prošle godine izdala ukupno 7,94 milijardi kuna vrijedna jamstva za 37 kredita brodogradilištima, cestovnim kompanijama i Luci Ploče, objavilo je Ministarstvo financija u Pregledu izdanih državnih jamstava za 2008. godinu. Prema tim podacima, ukupni iznos izdanih državnih jamstava za kreditiranje javnih kompanija smanjio se čak 41,6 posto u odnosu na godinu ranije kada su izdana jamstva u vrijednosti 13,6 milijardi kuna.

Država daje jamstva i trgovačkim društvima u njenom vlasništvu i izvanproračunskim korisnicima. Kako se to prikazuje u dugu (ukupnom)? Kao jamstvo ili kao dug ostalog sektora?

molim bez grafičkih prikaza, ako može tekstualno objašnjenje …


Opet? Ajd…

Koliko ja to kontam :))
Izdana jamstva – domaća i inozemna idu pod dug Središnje države.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!



Imao jedan 100 kom i sve prodao, a onda čuješ spike ne isplati se držati. Pa tko je tu lud. [bye]

Ludi su svi. Ponovit će se priča pšenice. 2007 je cijena išla preko 2 kune, lane svi poletili posijat, pa jedva dobili kunu i pol. Ove godine će svi ciljat odojke za Božić i opet će biti 13-14 kuna.
[/quote]
ove godine jeftin kukuruz,
slijdece godine jeftino meso…
slijedece godine – kukuruz skup

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

da, ali astralis je rekao da se ne može dati jamstvo državnoj firmi, jer bi to značilo da država sama sebi daje jamstvo, što nije točno …

asko, nije pitanje gdje idu jamstva … to je jasno … nego je pitanje, u ukupnom dugu … ako jamstva idu pod dug središnje države, a kredit trgovačkog društva ide pod dug ostalih sektora, ispada da se dva puta zbrajaju, a kontam da nije tako … 🙂

I love the Smell of Profits in the Morning




Pesek, ja sam Arnold. Ako hoćeš mogu te izvest u šetnju [tongue] [lol]

OK prosetaj mi ga [tongue][/quote]

S pincetom? [tongue] [lol]
[/quote]
…kao ozbiljna tema , makroekonomski pogled, a Švarci i Alien imaju raspravu o mikroorganizmima , vjerovatno izumrlim.. [lol]

New Report

Close