Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U nekoj sveopćoj kataklizmi, ne vrijedi ništa. Isto kao i ostale plemenite kovine, dragulji, stotine godina stare pofarbane krpetine, vaze i ostala grnčarija.
Vrijedi koliko služi svrsi.

"Kraljevstvo za konja…"
[/quote]
vrijednost zlata?
pogledaj fenomen prodaje rolexa na Islandu [smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


[

U nekoj sveopćoj kataklizmi, ne vrijedi ništa. Isto kao i ostale plemenite kovine, dragulji, stotine godina stare pofarbane krpetine, vaze i ostala grnčarija.
Vrijedi koliko služi svrsi.

"Kraljevstvo za konja…"
[/quote]

U sveopćoj kataklizmi prema percepciji ulagača ili posjednika nekog kapitala zlato postajo iznimno vrednovano jer se oduvijek smatra da je jedina "sigurna luka" u turbulentnim vremenima na equity, bond i novčanom tržištu. Sada za fundamentalne, psihološke, psihijatrijske i povijesne čimbenike zašto je to baš tako, pitajte nekog drugog. Povijesne uzroke već je naveo Sakai.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Consider that the Washington Monument measures 55 feet by 55 feet at its base and is 555 feet tall (17 x 17 x 170 m). That means that if you could somehow gather every scrap of gold that man has ever mined into one place, you could only build about one-third of the Washington Monument.

http://www.howstuffworks.com/question213.htm

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Europski povjerenik za proširenje Olli Rehn “pozdravio je odluku slovenske vlade kako korak naprijed k europskome olakšanju koje bi pomoglo riješiti pitanje granice i omogućilo nastavak hrvatskih pristupnih pregovora”, priopćila je njegova glasnogovornica Krisztina Nagy. Rehn se “raduje skorašnjemu nastavku rasprave s dvojicom ministara vanjskih poslova kako bi se dogovorilo uvjete takva europskoga olakšanja”, dodala je Nagyova.

Dok se vi zabavljate antirecesijskim mjerama masonerija se raduje. Izgleda Ahtisaari stiže sa gotovim kartama. Btw, isti taj Ahtisaari dolazi iz Finske koja je upravo jučer bila jedna od zemalja koja je blokirala jedno poglavlje. [bye]

sjeca li si itko filma:
" … mene su poslali iz štaba. Ja cu vam pomoci."
[lol] [lol] [lol]
tko vjeruje tim hohstaplerima koji su poslani kao opertivci da operusaju citave narode razlicitim "nagodbama" taj je ludji ili pokvareniji od ….
Talijani su nam popasli ribu i plin. Slovenci lovu (ljubljnska) komadic mora i zemlje, Francuzi i Talijani su nam zabranili izvoz vode zbog svojih proizvodjaca, banke su dane u bescjenje po hitnom postupku, croatia airlines ne leti nigdje nego u njemacku i italiju – do vrankfurta … lista je beskoncna.
Sad ce svi zajednicki GAZITI OVO STO JE OSTALO DO JAJA kako bi za bescjenje pokupovali hotele i terene na moru, INU, janaf …
A "nas" sabor ce im donijeti zakon o golfu.
To zbilja nema smisla. [cry] Prestrasno… a kako vise nista pametno nece ostati, bez industrije nema ni faxova i skola – mi cemo biti hodajuci zeluci sa pokojim korektnim spolnim organom jer ce i to prestat funkcionirat. Vidi se po natalitetu

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


pogledaj fenomen prodaje rolexa na Islandu [smiley]

pa užas. [smiley]
nije ni čudo da su se doveli u kolaps, ako tako razmišljaju.

No respect



pogledaj fenomen prodaje rolexa na Islandu [smiley]

pa užas. [smiley]
nije ni čudo da su se doveli u kolaps, ako tako razmišljaju.
[/quote]

mi bi u RH mogli buniku prodavati i za par godina napraviti cjenovni mjehur na buniki [proud]
1 zrno bunike= 3 stana i dvije kuće i 1/2 kg zlata [cool]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Danas za kilu zlata imaš oko 30 tona kruha.
Ko taj omjer dobije u ratu, poljubim ga u guzicu.

No respect



pogledaj fenomen prodaje rolexa na Islandu [smiley]

pa užas. [smiley]
nije ni čudo da su se doveli u kolaps, ako tako razmišljaju.
[/quote]
nisu imali vise zlata, eura i US $,

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Danas za kilu zlata imaš oko 30 tona kruha.
Ko taj omjer dobije u ratu, poljubim ga u guzicu.

Sarajevo, prije 15-ak godina
100 g cokolade 20 DEM
10 kg krumpira 100 DEM

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


mi bi u RH mogli buniku prodavati i za par godina napraviti cjenovni mjehur na buniki [proud]
1 zrno bunike= 3 stana i dvije kuće i 1/2 kg zlata [cool]

pa ak su oni vodozemci mogli sa tulipanima… samo, ja sam za raštiku. [cool]

No respect

bolje bunika, ima veću uporabnu vrijednost, naručito u kriznim vremenima [proud]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



mi bi u RH mogli buniku prodavati i za par godina napraviti cjenovni mjehur na buniki [proud]
1 zrno bunike= 3 stana i dvije kuće i 1/2 kg zlata [cool]

pa ak su oni vodozemci mogli sa tulipanima… samo, ja sam za raštiku. [cool]
[/quote]

Dobar primjer, SLK. Njega zaboravih. Imas i papar, vrijedio je skoro kao srebro svojedobno…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close