Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šuker: Vlada u četvrtak objavljuje mjere protiv krize

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/suker-vlada-u-cetvrtak-objavljuje-mjere-protiv-krize,38313.html

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


eh, da je sve te naše mudre glave poslati kod trumpa na reality show 🙂 pa tko pobijedi i postane trumpov pripravnik dobije čast jedan na jedan debatirati s rohatinskim :)))

Nemojmo raditi kult ličnosti. Barem ne prije nego utakmica završi.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



eh, da je sve te naše mudre glave poslati kod trumpa na reality show 🙂 pa tko pobijedi i postane trumpov pripravnik dobije čast jedan na jedan debatirati s rohatinskim :)))

Nemojmo raditi kult ličnosti. Barem ne prije nego utakmica završi.

[/quote]

no dobro, nije kult ličnosti.
ali recimo da bih gradio kult kulićeve ličnosti navijajući za njega u pripravniku 🙂

šalu na stranu, što se tiče ishoda utakmica, nisam optimist

www.knjigara.com


Šuker: Vlada u četvrtak objavljuje mjere protiv krize

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/suker-vlada-u-cetvrtak-objavljuje-mjere-protiv-krize,38313.html

može neka poveća indirektne poreze i istovremeno poveća porezne olakšice na direktne poreze (koliko vidim ovi posljednji sasvim dobro pune državni proračun), čime će pozitivno djelovati ne samo na potrošnju već i na štednju i investicije.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Šuker: Vlada u četvrtak objavljuje mjere protiv krize
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/suker-vlada-u-cetvrtak-objavljuje-mjere-protiv-krize,38313.html

Plaćananje obveza javnih poduzeća je, ja mislim, trenutno najkvalitetniji potez koji vlada može povuć, tako će i HNBu pomoć.
ma mi još uvijek imamo kompleks kulta ličnosti, a boljeg kandidata za kult od rohe nikad nećemo imat u javnom životu.

badava dužnicima slabiji tečaj ako kamate na kredite rastu, neto efekt anuiteta po džepu isti.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Šuker: Vlada u četvrtak objavljuje mjere protiv krize
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/suker-vlada-u-cetvrtak-objavljuje-mjere-protiv-krize,38313.html

Plaćananje obveza javnih poduzeća je, ja mislim, trenutno najkvalitetniji potez koji vlada može povuć, tako će i HNBu pomoć.
ma mi još uvijek imamo kompleks kulta ličnosti, a boljeg kandidata za kult od rohe nikad nećemo imat u javnom životu.
[/quote]

Na koji način da to naprave uz ovakvu kunsku nelikvidnost?



Šuker: Vlada u četvrtak objavljuje mjere protiv krize
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/suker-vlada-u-cetvrtak-objavljuje-mjere-protiv-krize,38313.html

Plaćananje obveza javnih poduzeća je, ja mislim, trenutno najkvalitetniji potez koji vlada može povuć, tako će i HNBu pomoć.
[/quote]
Ma nema nista od tih mjera. To su spin lazovi objasnili drivi da bi ipak bilo najbolje da nesto sluzbeno predloze kao mjere… pa makar bla bla nista. Ako Kovacev uzica nesto pa im podijeli bit ce super inace nema tu nikakvih mjera.
Da rezimiramo: tonemo polako ali sigurno. Pogotovo ako ovo potraje a sigurno ce se produziti u 2010. Obrana (financije/banke) su nam jos uvijek Ok sa najboljim golmanom (Rohatinski). Srednji red (privreda) izdise i ne moze iznit balun sa svoje polovice terena. Zbog nelikvidnosti i stranih banaka nema nikakvu vezu s obranom. U napadu su potrosaci pokoseni kreditima, nemaju snage niti za sljedecih 10min utakmice. Na klupi je turisticka sezona koja igra samo u napadu i kad udje ce (od prevelike energije i zelje [lol] ) odma uc u ofsajd iz kojega kad izadje – bit ce vec kraj utakmice!
Na klupi nam je jos i strateg (ministar bucko) koji ne smije nikome od igraca rec rec koliko ima do kraja utakmice (tj. trenutni manjak u drzavnoj blagajni) jer bi svi popizdili odma. Pa je bolje da igramo bunker. A i nemozemo nista drugo igrat. Jer je vlasnik tima sve nade polozio na napadace koje su mu preporucili strani manageri (banke) zapustivsi potpuno srednji red. A svi znamo sta znaci srednji red u balunu.
Na tribinama je vlasnik tima (drivo) kojemu je receno da utakmica zavrsava u 5mjesecu (na lokalnim izborima) a ako slucajno bude produzetaka – poslije ulaze igraci s klupe.

Po onome kako to ja vidim, oni igraju isto kao i neke nase reprezentacije na medjunarodnim prvenstvima – igraju kvalifikacije, prodju kvalifikacije a onda u prvim utakmicama na ispadanje ISPADNU. Tj ispadnu cim prime gol. Nema shanse da prodju niti do polufinala.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd




Šuker: Vlada u četvrtak objavljuje mjere protiv krize
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/suker-vlada-u-cetvrtak-objavljuje-mjere-protiv-krize,38313.html

Plaćananje obveza javnih poduzeća je, ja mislim, trenutno najkvalitetniji potez koji vlada može povuć, tako će i HNBu pomoć.
ma mi još uvijek imamo kompleks kulta ličnosti, a boljeg kandidata za kult od rohe nikad nećemo imat u javnom životu.
[/quote]

Na koji način da to naprave uz ovakvu kunsku nelikvidnost?

[/quote]
To bih i ja volio znati.
Rohatinski je jasno rekao da su, po njemu, veće kamate manje zlo od slabije kune.
Dakle, manje kuna, manja likvidnost = skuplja kuna, veće kamate.
Problem ovog scenaria je:
1.opće neplaćanje
2.kamate na kredite poduzećima iznad 10%.

Nema vam bas to neplacanje puno veze sa kamatama… Krajnji korisnik plati robu, a taj novac se ne prosljedi dobavljacima (npr. u slucaju nekih drzavnih/javnih poduzeca, nekih trgovacikih lanaca i slicnih). Nemoze ti tu kredit puno pomoc. Prikrit stanje na neko vrijeme mozda, ali pomoci – ne. Jeftini krediti samo skirvaju cinjenicu da netko posluje sa gubitkom ili da svojevoljno ne placa da bi ostvario materijalnu korist za sebe.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Problem ovog scenaria je:
1.opće neplaćanje
2.kamate na kredite poduzećima iznad 10%.

Izgleda da će se naše tvrtke htjele to ili ne morati okrenuti izvoznim tržištima, ako ne poticajima, eto kako ih se na to tjera.
Oppenheim je već izjavio da uz ovakve kamate Ingra nema što tražiti u HR sa poslovima i zato se okreće tržištioma vani tj. izvozu. Zato i ona najva posla od 3,7 mlrd kuna u Iraku.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ja sam slušao šukera neki dan kad se otvorio. rekao je nešto otprilike: oni bi sjeli za stol sa državnim firmama i bankama i banke bi samo trebale dati neki kredit onom prvom u lancu koji bi to proslijedio sljedećem i tako u krug unutar iste banke. s tim bi on riješio ta neplaćanja, a novac bi ostao unutar te iste banke i svi bi bili zadovoljni. uključujući i banku jer bi lova ostala u njoj. tako nešto je rekao. bitno je da se lova vrti.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close