Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ured za ravnopravnost spolova:
Predstojnica – Mr. sc. Helena Štimac Radin (životopis); Savjetnica u Uredu – Tamara Šterk; Stručna savjetnica – Irena Sarta; Tajnica – Ivana Bajo; Stručne suradnice – Sandra Bedeniković, Larisa Petrić

Zašto šest žena? Zašto je Ured za ravnopravnost feministički klan?
Zašto nikad nisam čuo molbe za ravnopravnost spolova kod poslova šumskog radnika, brodskog varioca, rudara? Zašto samo politika, managment, sudstvo…?

Zašto mi digne tlak svaka emisija sa samo ženskim gostima? Tko je hrvatski Dr. Phil?

Baš me zanima kako bi reagirale na inicijativu da 50% zavarioca, armirača, lučkih radnika ili rudara moraju biti žene. Tzv "pozitivna diskriminacija" je jedna od najvećih gluposti koja se prodaje pod kišobranom demokracije i ljudskih prava.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



ako nisi znao, kod nas si oslobođen plaćanja poreza na promet nekretninama kada kupuješ prvu nekretninu … (do određenog broja kvadrata) …

Do 50 m2 za kuce ili do 600 m2 za zemlju. Jaka muda
[/quote]
Za stan je OK. I ako je preko toga, plaćaš samo razliku iznad 50m2.

No respect

Alien baš si seronja. Ide po članu obitelji, nije isto oslobođeje ako ste ti i žena, ili ako imaš 2 djece. Prouči malo prije nego se prosipaš.

Ako te stan košta 100.000 milja uštedio si petaka. S time možeš urediti dobar dio stana.

I love the Smell of Profits in the Morning

http://ccenterclient.porezna-uprava.hr/view.asp?file=kupprvnek.XML

3. – da veličina stana/kuće koju kupuje, ovisno o broju članova uže obitelji (bračni drug i djeca), ne prelazi površinu:
– za 1 osobu do 50m2 stambenog prostora
– za 2 osobe do 65m2 stambenog prostora
– za 3 osobe do 80m2 stambenog prostora
– za 4 osobe do 90m2 stambenog prostora
– za 5 osoba do 100m2 stambenog prostora
– za 6 osoba do 110m2 stambenog prostora
– za 7 i više osoba 120m2 stambenog prostora
Ako veličina stana ili kuće koju građanin kupuje prelezi ove površine porez na promet nekretnina plaća se samo na višak stambenog prostora.

I love the Smell of Profits in the Morning

Koliko sam upućen, to vrijedi i za cijelu Hrvatsku ako je to prvi stambeni prostor…ispravi me ako sam u krivu…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Koliko sam upućen, to vrijedi i za cijelu Hrvatsku ako je to prvi stambeni prostor…ispravi me ako sam u krivu…

druga je ono priča o poklanjanju parcela i građevinskog zemljišta … to ovisi o općini …

ovo je zakon koji je donijela država i vrijedi za cijeli RH …

I love the Smell of Profits in the Morning

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3241582/index.do;jsessionid=D08C7EDE47D64890D9AEF8D24B36D147.1
Ušteđeno 370 mil kn.
Ali Koalicija udruga pacijenata …skoro ko Udruga mladih antifašista. [lol]

Brojne splitske obitelji bez krova nad glavom: vlasnike udavili krediti – sto stanova ‘na bubanj’

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/42829/Default.aspx

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Svjetska banka: U Hrvatskoj nema straha od deflacije

Niti jedno ekonomsko izvješće proteklih mjeseci nije ponudilo optimističan ton, pa tako niti najnovije, redovito ‘EU10 plus Hrvatska’ izvješće Svjetske banke, predstavljeno simultano u Varšavi, Bukureštu, Sofiji i Zagrebu.
Vezani članci

* Nema naznaka da će doći do deflacije
* Štednja u vrijeme krize: Traži se klasična, sigurna štednja
* Godišnja stopa inflacije u listopadu usporena na 5,9 posto
* Deflacija prijeti na međunarodnoj razini
* Deflacija stiže u Veliku Britaniju

Glavni ekonomist Svjetske banke za Europu i Središnju Aziju, Indermit Gill, objasnio je ukratko osnovne crte koje su uglavnom služile kao još jedno utvrđivanje gradiva i konstatiranje očitog. Prema izvješću, Istočna Europa posebno je jako pogođena krizom, što se djelomično objašnjava činjenicom da su se spomenute zemlje brzo integirarale u zajednički europski sustav, na načelima otvorenosti, što je godinama donosilo brz rast i napredak, ali je zato u ovim pogoršanim okolnostima značilo i snažno posrtanje. Poseban naglasak, Gill je stavio na najnoviju mantru koju se redovito ponavlja posljednjih tjedana, protekcionizam koji je već počeo pomaljati svoju ružnu glavu, a mogao bi imati iznimno negativne posljedice na oporavak i izlazak iz krize.

Odgovor, prema Svjetskoj banci, leži upravo u suprotnom, jačanju daljnje integracije, a preporuke su jednostavne i jasne. Vlade 15 zemalja članica, ‘starih’, trebale bi svakako izbjeći zatvaranje i protekcionizam prilikom izrade svojih fiskalnih paketa, širenje ekonomske aktivnosti mora biti dobrodošlo, dok se za EU10 preporuča nastavljanje napora prema harmonizaciji financijske i radne regulative, održavanje makroekonomske stabilnosti, poboljšavanje upravljanja te pojednostavljivanje carinskih pravila. Ukratko, otvaranje, a ne zatvaranje.

Izvješće se temelji na četiri osnovna područja u kojima se najviše osjećaju problemi, ali i gdje leže moguća riješenja. Jedan od trenutno najgorih problema je ovisnost zemalja EU10 o vanjskom kapitalu koji postaje skup i nedostupan u trenutku kada gotovo svi trebaju refinancirati svoja dugovanja. Međubankovna tržišta i prelijevanje globalne krize u realni sektor druga je faza u kojoj problemi iz dan u dan postaju sve izraženiji. Dobra vijest za Hrvatsku, barem zasad, proizlazi iz mišljenja Svjetske banke da kreditni plasmani još uvijek nisu znatno presušili i da kredita trenutno ima dovoljno. Kao jedan od najvažnijih instrumenata oporavka, pak, imenovana je fiskalna politika kojoj se univerzalno preporučuje štednja i rezanje troškova, podizanje efikasnosti unutar javnog sektora te napuštanje kratkoročno neisplativih projekata.

Hrvatska se po nekim stvarima izdvaja od ostalih zemlja regije, prije svega po količini deviznih rezervi i vrlo stabilnim financijskim sustavom, rezultatima kvalitetne monetarne politike, što je omogućilo Hrvatskoj da neokrznuta preživi prvi udar, objasnili su Sanja Madžarević Šujster i Andras Horvai, viša glavna ekonomistica za Hrvatsku i voditelj ureda Svjetske banke za Hrvatsku. Drugi val, nažalost, bit će znatno teži, s obzirom na rastuće probleme realne ekonomije – pad proizvodnje, pad obaju potražnji (domaće i vanjske), rast kamata, gomilanje proizvodnih zaliha itd. Već sada osjećamo najgore usporavanje od 2005., nesigurnosti proizašle iz nepredvidljvih vanjskih uvjeta, velik rast cijene posuđivanja koja se gotovo učetverostručila u proteklih godinu dana, sve upotpunjeno strahom od rasta nezaposlenosti koji je već zabilježen u proteklom mjesecu, kao posljedica neradne nedjelje i plinske krize. Ima i dobrih vijesti, točnije jedna – nema straha od deflacije. Svjetske cijene uglavnom su stabilne i predviđa im se srednjoročni rast, a smanjivanje parafiskalnih nameta u Hrvatskoj trebalo bi dodatno osigurati izbjegavanje deflacije.

PRAVI ŠKRGUT TEK SLIJEDI! To je jasno rekao bi Dikan. [huh]

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!



Ured za ravnopravnost spolova:
Predstojnica – Mr. sc. Helena Štimac Radin (životopis); Savjetnica u Uredu – Tamara Šterk; Stručna savjetnica – Irena Sarta; Tajnica – Ivana Bajo; Stručne suradnice – Sandra Bedeniković, Larisa Petrić

Zašto šest žena? Zašto je Ured za ravnopravnost feministički klan?
Zašto nikad nisam čuo molbe za ravnopravnost spolova kod poslova šumskog radnika, brodskog varioca, rudara? Zašto samo politika, managment, sudstvo…?

Zašto mi digne tlak svaka emisija sa samo ženskim gostima? Tko je hrvatski Dr. Phil?

Baš me zanima kako bi reagirale na inicijativu da 50% zavarioca, armirača, lučkih radnika ili rudara moraju biti žene. Tzv "pozitivna diskriminacija" je jedna od najvećih gluposti koja se prodaje pod kišobranom demokracije i ljudskih prava.
[/quote]
Vezano uz to: u mnogim zemljama na svijetu (Azija i EU) zene rade u brodogradilistima, u normalnim ili teskim uvjetima, bez razlike.
Jedino kod nas nema ni jedne. [rolleyes]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

20.02.09. 13:22:01 NEWS-H2201202

Sanader: pobjeđujemo na izborima, Puls loše prognozira izborne rezultate

PARIZ, 20. veljače 2009. (Hina) – Hrvatski premijer i predsjednik HDZ-a Ivo Sanader komentirao je u petak u Parizu najnovije ankete agencije Puls prema kojima SDP ima prednost pred HDZ-om uoči lokalnih izbora koji će se održati u svibnju, kazavši da po toj agenciji HDZ "nije pobijedio ni 2003. ni 2007. godine".

"Mislim da je Puls i 2003. i 2007. vrlo loše prognozirao izborne rezultate. Po Pulsu mi nismo pobijedili ni 2003. ni 2007. Prema tome mi se ne zamaramo Pulsom, one koje Puls zanima neka s njima rade, a što se nas tiče, mi možda ne pobjeđujemo u anketama, ali pobjeđujemo na izborima što je puno važnije", rekao je Sanader po završetku posjeta Parizu.
——————

Anketa je u redu, samo ne provode ju u dijaspori, brate Ivo. To je ono što ja pričam, da prevagu donose već dvoje zadnje izbore tih par postotaka izvana.

Recite što hoćete, meni to ne ide pod kapu i bog.

No respect

Zlato upravo probilo 1000$

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close