Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kad si me več spomenuo, opovrgavam tvoju tvrdnju, Hrvatska ima velika terećenja na dohodak

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



osim toga, ja sam gledao Milića koji putuje po Južnoj Americi … tamo je cijena metra kvadratnog 500 Eura … u glavnom gradu Čilea … dočim je kod nas 2000 … jel to zbog državnih troškova, skupe radne snage ili pohlepe privatnog sektora ?

eto razmišljat ću o tome većeras …

To je zbog niske kamate i relativno velike kupovne moci. Osim toga, cijenu su dosta bile napucane zbog onih jeftinih kredita znanstvenim novacima… To je bila jagma kad je bilo aktualno.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Da li to vrijedi i za građevinsko zemljište ili samo za stanove?

–sorry na OT.

Ali kada će kolega Fazan dobiti ovu plavu zvjezdicu od moderatora? Pa pokrenuo je čovjek temu za sva vremena. Čini mi se da nikad neće biti zatvorena…. [smiley]

dobro si me sjetio … a da ne govorimo da u nekim mjestima praktično dobiješ kuću u vlasništvo ako si mlada obitelj … od općine zemljište, od države materijal …

jedino janka moraš okrenuti … al’ to uvijek možeš svati SLK … on ima iskustva s time … [kiss]
[/quote]

odi ti onda živi u Benkovac ,Obrovac ili Donji Lapac…ako izabereš ovu zadnju soluciju možda ćeš manje laprdat

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


odi ti onda živi u Benkovac ,Obrovac ili Donji Lapac…ako izabereš ovu zadnju soluciju možda ćeš manje laprdat

nekoliko kilometara od Osijeka to možeš dobiti … puno ljudi je tamo otišlo živjeti …

za 15 min su na poslu …

I love the Smell of Profits in the Morning


kad si me več spomenuo, opovrgavam tvoju tvrdnju, Hrvatska ima velika terećenja na dohodak

nije moja tvrdnja već Šukerova izrečena u Otvorenom …

I love the Smell of Profits in the Morning



odi ti onda živi u Benkovac ,Obrovac ili Donji Lapac…ako izabereš ovu zadnju soluciju možda ćeš manje laprdat

nekoliko kilometara od Osijeka to možeš dobiti … puno ljudi je tamo otišlo živjeti …

za 15 min su na poslu …
[/quote]

mogu li i ja dobiti i pod kojim uvijetima? na koji način smijem raspolagati takvom imovinom kad je "dobijem"?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


To je zbog niske kamate i relativno velike kupovne moci. Osim toga, cijenu su dosta bile napucane zbog onih jeftinih kredita znanstvenim novacima… To je bila jagma kad je bilo aktualno.

Čekaj jesam dobro skužio? Kod njih je cijena niska zbog niske kamatne stope, a kod nas je cijena visoka zbog niske kamatne stope?!?!?!

I love the Smell of Profits in the Morning



kad si me več spomenuo, opovrgavam tvoju tvrdnju, Hrvatska ima velika terećenja na dohodak

nije moja tvrdnja već Šukerova izrečena u Otvorenom …
[/quote]

nisam gledao Otvoreno a njega uopće ne doživljavam…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


mogu li i ja dobiti i pod kojim uvijetima? na koji način smijem raspolagati takvom imovinom kad je "dobijem"?

a prosurfaj malo http://www.google.hr -> Tenja, Bilje, Sarvaš … pogle kad su natječaji … nije baš da se svaki dan dijeli …

I love the Smell of Profits in the Morning

Opet laprdate.
Ajde spavat ili gledat Kucanice.
Krizu cete prebrodit ako se uhvatite motike,pa evo Febo vec nabavio svinje,drzimo ih kod mene na balkonu.
Iso ,Muso,ne rokcite..zvat ce susjedi inspekciju.
Kod Sakija na tavanu sadimo kukuruz i marihuanu,a jebiga treba imat vesele i uhranjene svinje.
Alien danas viđen u poljoprivrednom kombinatu,zna decko kako se radi.
Cak sam cuo da i Plavi nece da zaglavi,pogodio se sa sucem za dobrotvorni rad na selu,muznja krava.
Bome po malo snalazimo se,Slk otisao sa onim Hari Krisnom u kinu po sjeme rize.
Mig i Biber mute ove propale trgovacke centre da nam prodaju kariole.
Deimos razmislja kako da od 100 kila grozđa napravimo milion litara vina.
Ma mi smo nenadjebivi,ulaznica u nasu zadrugu 500 eu
Kasa kod Zgubija,oj Ameriko sto si ljepa a sa lovom nisi ni daleka.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.



To je zbog niske kamate i relativno velike kupovne moci. Osim toga, cijenu su dosta bile napucane zbog onih jeftinih kredita znanstvenim novacima… To je bila jagma kad je bilo aktualno.

Čekaj jesam dobro skužio? Kod njih je cijena niska zbog niske kamatne stope, a kod nas je cijena visoka zbog niske kamatne stope?!?!?!
[/quote]

Govorio sam zasto je kod nas tolka cijena. Bila. [lol]
Sto Cileance pere, ne bih znao.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



mogu li i ja dobiti i pod kojim uvijetima? na koji način smijem raspolagati takvom imovinom kad je "dobijem"?

a prosurfaj malo http://www.google.hr -> Tenja, Bilje, Sarvaš … pogle kad su natječaji … nije baš da se svaki dan dijeli …
[/quote]

načuo nešto o tome, to su ili rijetko naseljena područja ili područja od posebne državne skrbi, radi se na tome da se ta područja nasele i da se smanji koncentracija stanovništva u nekoliko većih sredina, isto tako traže se za ta područja deficitarna zanimanja poput primjerice liječnika…vjerojatno je uvijet da se prihvati nekakav posao skromnih primanja a imovina koju se dobije na korištenje sigurno se ne smije prodati (barem ne prvih x godina), i pobjeći natrag od kuda si i došao…
koliko sam upoznat u taj program javljaju se uglavnom mlađi ljudi ( mahom visokoobrazovani) bez stalnog zaposlenja u domicilnoj sredini, nešto kao imigrantska politika u Novi Zeland samo manje atraktivnih primanja, zajedničko je valjda to što se u oba slučaja(RH ili NZ) korisnici mogu baviti ovčarstvom..

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close