Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo tko je gledao Otvoreno dobio je odgovore na svoja pitanja:

1. za Febu: hrvatska ima daleko najniži efektivni porez na dohodak
2. za ostale: krizu ćemo prevladati sami.

Još samo da nije bilo Duška Kuliša [lol] s proćelavom fudbalerkom, čovjek bi pomislio da smo na crobi 6.000.

Izgleda da nisam samo ja dobio dojam "vesele družine". [lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED

Suci Ustavnog suda, njihovi tajnici i pomoćnici preselili su se i ekskluzivan prostor od 2350 četvronih metara čiji mjesečni najam iznosi 180.000 kuna, saznaje Jutarnji list.

Ajd sad reci kako se boriti protiv krize kad će za ove platiti ovoliki najam. Pa mogli su im kupiti zgradu za te novce a ne iznajmiti (ako potraje najam par godina) . BTW koliki je najam po kvadratu u novoizgrađenim poslovnim zgradama u ZG. [bye]

Uh, dobar… [smiley]

Jutarnji.hr
Glas naroda

‘Zašto vlast nije reagirala na ekstraprofit kada su banke donirale za političke kampanje?’
——————–
Branko Martinović, Zagreb

No respect

Zašto vlast reagira, kad će im banke donirati za političke kampanje?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

‘Zašto vlast nije reagirala na ekstraprofit kada su banke donirale za političke kampanje?’

Imaš pravo Tuna, ovo ne valja.
Ovak je bolje:

‘Zašto vlast nije reagirala na ekstraprofit kada su donirale banke za političke kampanje?’

No respect

Sad kad nas Slovenci puste u NATO, hoćemo ih branit ak ih netko napadne?
Ili ćemo pisat po kućama: "Zauzeto, Hrvat". [smiley]

No respect


Sad kad nas Slovenci puste u NATO, hoćemo ih branit ak ih netko napadne?
Ili ćemo pisat po kućama: "Zauzeto, Hrvat". [smiley]

[thumbsup] Zakrečeno, Hrvaško !

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

dragi prijatelji, ljubaznošću jasminka umićevića imao sam čast i zadovoljstvo biti na international petroleum week dinner, to jest skupu oko tisuću ključnih naftaša (i bankara) svijeta.
recimo, ili kako bi to ćiro rekao, utvaram si da mi je svijet nakon tog iskustva bitno jasniji nego prije. super je teorija, super su i knjige, ali iskustvo je to koje ću pamtiti cijeli život. uskoro, samo u poslovnom dnevniku, storije s ip weeka…

www.knjigara.com

Evo nešto da nam uveseli jutro. Ovo je predobro! [lol]

Sinoć se Šukeru u Otvorenom omakla i jedna dobra ideja. Država razmišlja da, u dogovoru sa bankama, subvencionira kamatu na kredite za kupnju stanova (kako sam shvatio za kupnju stanova koji su danas izgrađeni a neprodani).
Slična mjera provodi se (koliko znam) u Italiji, tamo država subvencionira kamatu na kredite svima kojima je to kredit za kupnju prve nekretnine za stanovanje.
Pokušajmo proširiti temu:
Na Malti država subvencioniara kamate na kredite za kupnju nekretnina za stanovanje u sklopu (ili kao dio) demografske politike (princip, za svako dijete kamata manja za npr. 1% ).

ajmo prvo skresat nešto. to je napetije. [smiley]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


ajmo prvo skresat nešto. to je napetije. [smiley]

Ja mu skrešem svaki put kad ga vidim u Otvorenom.

No respect

New Report

Close