Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9c91819f-107c-496d-b3f8-b4d11658dd2f&open=sec
evo malo inicijative.

Nadam se da ta konjica nije isla u skolu jahanja kod OMF-ova.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9c91819f-107c-496d-b3f8-b4d11658dd2f&open=sec
evo malo inicijative.

Nadam se da ta konjica nije isla u skolu jahanja kod OMF-ova.
[/quote]

Izgleda ima efekta kad se malo galami po tiskovinama protiv banaka. Uplašili se gazde u EU, da ne bi možda kome pale na pamet kakve sulude ideje (ipak se radi o profitu od skoro 1mlrd Eura). [cool]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=374a6572-789d-4645-ba35-1b4e214a5ce7&open=sec
Novi članak K. Kotarskog, rekli smo da ćemo ga pratit…
Nisam znao da je sa EFZG, sam da ga ne pokvare.



Stvarno nije mi jasno zašto su se okomili na taj jadni proračun!
Ako se troši onoliko koliko se sakupi šta se tu ima rebalansirati??
I te antirecesijske mjere, kao da se ništa ne poduzima. Pa već su drvnu industriju i brodogradnju donirali s oko 300 milijuna kuna.

To nekako ne sliči antirecesijskim mjerama, više subvencijama…

Ali to me veseli. Kad i ja propadnem, javit ću se Vladi za subvencije…i to ne samo za 300 milja…to mi je malo… [wink]…pa nek plaća tko radi, tad me baš briga…
[/quote]

Ako su temelji gospodarstva dobri nikakvi poremećaji ne mogu ugroziti stabilnost razvoja nekog društva. Nisu Ameri zaboravili raditi da se velika većina roba uvozi u USA. Nisu ni HRVATI zaboravili raditi pa ipak uvoz je dvostruko veći od izvoza.

Antirecesijske mjere, što je to? Preporučio bi da se ne donose nikakve mjere nego neka se ponovno pročita predizborni program Ivića Pašalića i Hrvatskog Bloka iz čini mi se 2004. pod nazivom "Društvo znanja za gospodarstvo zdravlja" Da je nešto slično provedeno danas bi nam situacija bila puno sjajnija.
Molio bih ako netko ima program da mi pošalje, ostalo mi na starom računalu.


predizborni program Ivića Pašalića i Hrvatskog Bloka iz čini mi se 2004.

gospode bože, taman kad misliš da si čuo sve, pogodi te nešto ovako [shocked]



predizborni program Ivića Pašalića i Hrvatskog Bloka iz čini mi se 2004.

gospode bože, taman kad misliš da si čuo sve, pogodi te nešto ovako [shocked]
[/quote]

Je li problem u programu "Društvo znanja za gospodarstvo zdravlja" ili nešto treće?




predizborni program Ivića Pašalića i Hrvatskog Bloka iz čini mi se 2004.

gospode bože, taman kad misliš da si čuo sve, pogodi te nešto ovako [shocked]
[/quote]

Je li problem u programu "Društvo znanja za gospodarstvo zdravlja" ili nešto treće?

[/quote]

Mozda je problem CIJI je to program [wink]


Je li problem u programu Društvo znanja za gospodarstvo zdravlja ili nešto treće?

Mozda je problem CIJI je to program [wink]
[/quote]

Evo sada nema problema. Ne znamo čiji je to program pa bi mogli razgovarati o programu.

nije lako Rohatinskom s ovakvim lešinarima

Raiffeisen International Bank-Holding AG, Erste Group Bank AG i UniCredit SpA predvode listu europskih banaka sortiranu prema kreditnom riziku koji može nastati uslijed moguće destabilizacije financijskih tržišta srednje i istočne Europe.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/raiffeisen%2c-erste-i-unicredit-predvode-po-duznickom-riziku,37853.html

Mozda je problem CIJI je to program [wink]


A čiji?!?…Babića, čiji drugi..isti onaj koji je napisao i za HDZ… [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Gle šta se predlaže u bankarskom sustavu….

Sadašnje stanje u bankarstvu potiče potrošnju na kredit, dok u isto vrijeme nema novca za ulaganje. To stanje mora se promijeniti. Rješenje je u jačanju Hrvatske poštanske banke, njezinu povezivanju s Croatia osiguranjem i zadržavanju većinskih udjela u državnomu vlasništvu.

To bi bio dobar potez , samo je problem što nema para za dokapitalizaciju pa se uvlači CO. Vidjet ćemo što će od toga biti.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close