Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakav sukob interesa? On zastupa interese svojeg poslodavca. Nema tu sukoba. [tongue]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Pa jel’ nije tako bilo? I nikom ništa… I danas je poštovan i ugledan analitičar.

Tesko. Mozda je ugledan i postovan naivcima koji ga nisu skuzili. Nama koji smo ga procitali nemre vise nikad biti ni postovan niti ugledan. Bolje da se ne izrazim kakav je rejting dobio
[/quote]
Koliko god su dionice ušle pod svaki krov, ljudi ne kuže ni njega ni razliku.

Još i danas ne razumiju niti što je Burza, ne znaju da je to obična privatna firma, i da njihove izjave i stavovi odražavaju samo njihove osobne interese.
Pa onda Motušić nekidan veli da minus nije uzrokovala izjava premijera oko mirovinskih fondova, nego vanjski utjecaj, a Kardum sretan viče kako je bitna likvidnost, a ne smjer i pad. I u pravu je Kardum… Njemu je bitno to što je rekao, a neuk puk (kojem nitko nije kriv što je neuk) to gleda drugim očima.

Baš me zanima reakcija kad malo bučnije krene po medijima da se "PRODAJE ZAGREBAČKA BURZA!!!". Ljudi će mislit da će i njihove dionice netko maznut.

No respect


Kakav sukob interesa? On zastupa interese svojeg poslodavca. Nema tu sukoba. [tongue]

Heroj, a ne zločinac! [thumbsup]

No respect

Naravno. Jeste ga vi placali za analize koje je davao?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

http://money.cnn.com/2009/02/17/news/companies/auto_plans/index.htm

U americi opet po starom…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


u vrijeme kada nam se lomila burza, on je davao preporuke za kupnju dionica koje je HYPO prodavao … ja sam negdje napravio i tablicu … počeli su prodavati u špicu crobija i istovarali se cijelim putem dolje …

a on je uredno davao preporuke: DLKV strong buy …

eto, mi smo malo zaključili da je u sukobu interesa, ali … [smiley]

Ok, to znam i ja. Mislio sam da imaš neki "inside info". Ja imam neki, iz druge ruke, da Stojić nije ništa osobno profitirao, stvarno je vjerovao u to što je pisao i govorio. A to što je bio skroz u krivu, zarobljen unutar okvira, i nesposoban vidjeti širu sliku, je drugi par rukava.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

http://business.hr/Default2.aspx?ref=topsent&ArticleID=8259d5c2-67d2-4201-9b67-be97d82a4f84&readcomment=1
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Arhiva/Hrvatska/tabid/232/View/Details/ItemID/3037/Default.aspx?ttl=Analiticari-Hypo-Alpe-Adria-za-dionicu-ERNT-a-dali-preporuku-%22kupiti%22
http://limun.hr/main.aspx?id=255871&NadID=255119
http://www.seebiz.eu/hr/analize/hypo-analiticari-o-atlanticu-kupiti!,11250.html

Evo mali podsjetnik na analize Stojića i Hypo banke, (nisu ni drugi bolji). Posebnu pozornost obratite na Dalekovod i ako Vam se da gledati da su ispali iz top deset tj. da su prodavali, a objavili analizu u kojoj kažu dalokovod kupiti. Toliko o analitičarima i njihovim medijskim istupima.
U posebnom mi je sjećanju objave Erste analitičara za ATPL u 9 mjesec/08 da je ciljana cijena oko 2700, a nakon toga slijedi pad BDI i tržišta.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones


Ok, to znam i ja. Mislio sam da imaš neki "inside info". Ja imam neki, iz druge ruke, da Stojić nije ništa osobno profitirao, stvarno je vjerovao u to što je pisao i govorio. A to što je bio skroz u krivu, zarobljen unutar okvira, i nesposoban vidjeti širu sliku, je drugi par rukava.

Pa kak izgleda, još bih čovjek i povjerovao u to. Ali, kvragu, da nije znao kako rasprodaju dionice društva kojeg preporučuje… mislim da je ipak previše.

No respect

Pa ruku na srce, svi su vidjeli crobex na 15.000. Barem. Osim par ljudi koje su protjerali sa foruma. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Pa ruku na srce, svi su vidjeli crobex na 15.000. Barem. Osim par ljudi koje su protjerali sa foruma. [lol]

Neki i na 25000…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Ok, to znam i ja. Mislio sam da imaš neki "inside info". Ja imam neki, iz druge ruke, da Stojić nije ništa osobno profitirao, stvarno je vjerovao u to što je pisao i govorio. A to što je bio skroz u krivu, zarobljen unutar okvira, i nesposoban vidjeti širu sliku, je drugi par rukava.


Ali je zanimljivo da je najeksponiraniji "analitičar". btw. puno bolje prognoze su davali dečki iz Šted banke…ikad čuli za njih? [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Pa ruku na srce, svi su vidjeli crobex na 15.000. Barem. Osim par ljudi koje su protjerali sa foruma. [lol]

Di ste onda bili da pomognete Trichetu, Greenspanu, Bernankeu…hebemu miša, odoše ekonomije svijeta u klinac zbog vaše skromnosti… [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close