Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mirovinski fondovi su najveca legalna piramida, cisti financijski inzenjering. [yawn]

[huh]

Samo prvi stup.

Čisti Ponzi, piramida kakve se nebi posramili ni u Egiptu.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Citiraš mene a piše "deimos"?? ok imamo slične stavove al ovo je previše [smiley]

Moje isprike svim sudionicima, molim da me se vrati na 1. stup PF (moderiranje) [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Samo prvi stup.

Čisti Ponzi, piramida kakve se nebi posramili ni u Egiptu.


Pa ni u Bosni… [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Ma oko obveznica se vodi borba. Ako ostanu obveznice u tudjim rukama, onda ih drzava mora isplacivati. A taj te novce nemora vratit natrag drzavi, ili ce vratiti sa kamatom. Ako drzava preuzme vlasnistvo nad imovinom, preuzet ce i obveznice. Kad isplate obveznicu, isti toliko im legne kao prihod u budzet (iz kojeg isplacuju obveznice).

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ne treba sumnjat da ce ljudi pohrlit natrag pod skute drzave, pogotovo sad kad OMF-ovi knjize gubitke. [lol]
Dzisus, kako je ljude lako opljackat.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

To deimos:
Tocno tako (ovaj zadnji post).
O ovome se vec spekulira neko vrijeme.
Oko 50% ljudi ce se vratiti pod okrilje drzave, mozda vise.
Nece se sad odjednom rasprodavati imovina mirovinaca, to je netko napisao vec ce se uvesti mogucnost odabira da li se zeli vratiti drzavi.
Ova lova koja se je uplatila u 2 stup ce ostati u 2 stupu i cekati odlazak u mirovinu.
Sve nove uplate idu u 1 stup.

Mene je jedino strah da drzava osim sto ce uzeti lovu mirovincima kroz buduce uplate clanova opet ce traziti da se financira njen dug sto bi bila sjekira za Trziste kapitala.

Ali u principu slazem se da se uvede mogucnost odabira s tim da se limitira rast mirovina iz 1 stupa na rast GDP-a a da se 2 stup poveca onda na 15% a ne 5% izdvajanja.

Samo sto se tu vrlo lako mogu zaje… 2 stup tako da obecas mirovine rast 7% kada nema za to razloga i financiras uplatama nas koji bi ostali u 2 stupu…

Taj rast bi se nekako morao ograniciti…
Inace ce ih EU zgaziti

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ne treba sumnjat da ce ljudi pohrlit natrag pod skute drzave, pogotovo sad kad OMF-ovi knjize gubitke. [lol]
Dzisus, kako je ljude lako opljackat.

Ako naprave to na ustrb udjelnicara 2 stupa mislim da bi prekrsili sve moguce zakone EU-a.
Svasta im prolazi ali ovo im nemoze proci…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Kolko sam ja skuzio, ostavit ce ti opciju. Tko zelu ostat u drugom stupu, moze ostati. Tko zeli natrag pod drzavne skute, vrijednost njeogova udjela ce se transferirati drzavi, za obecanje da ce ti isplatiti penziju. Mada tekst je malo nejasan:

"U slučaju da se osiguranici opredijele samo na uplatu doprinosa samo u prvi stup, odnosno pod skrb države, do sada ušteđena sredstva u drugom stupu bit će im prenesena."

Posto nije za ocekivati da ce prodavati na trzistu i transferirat novce, prenjet ce dio imovine u mirovinski fond ili sto li vec. My 5 cents…

Anyway, to je i Argentina nedavno napravila.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Prava onih u drugom stupnju se ne mjenjaju. Stvar je sada da drzava placa kamatu onima u drugom stupu da bi se financirala. Ako legnu uplate u drzavnu kasu… Ako bude prijenos imovine, dodatni bonus.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

"Iako prebacivanje novca iz drugog stupa, sada pod upravljanjem privatnih kompanija, na račun države znači i popunjavanje deficita od kojega boluje proračun, s vrha države jasno poručuju da to nije prigoda kako bi se deficit i rješavao."

Jel ima neki prestraseni smajlic za dodat, moderatori?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

da, prenijet ce se sredtva na mirovinski fond, to je ok.
Dugorocno ovao je totalno bezveze ukoliko se onda jednako ne ucini onima iz drugogo stupa, odnosno da mogucnost da se ide samo u 2 stup, svih 20%, inace nema smisla, sto znaci da je 2 ili 3 stup svejedno, oba dva ce postati dobrovoljna…

Problem je ako ce rast mirovina iz 1 stupa nakon ove reforme biti nastavljen financiran iz 2/3 stupa…

Ali sve smrdi da je ovo samo krpanje rupa proracuna.

Zanimljivo ce biti sto POlancec ima reci na sve ovo, jer izgleda da prevladava Sukerovska struja u Vladi a to mi se ne svidja…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Da, da, dobit ces mogucnost samo za 2 stup. [lol]
Forget about it. Taj prvi stup isplacuje sadasnje penzije, ta uplata se mora nastavit. Inace Ponzi shema propada. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close