Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


polančec danas dela.
Vaš link
Hrvatska se priprema za gradnju nuklearke iza 2020.
(naslov ko naslov)

pretpostavljam da će lokacija biti problem. predlažem kornate: od kad ih je požar poharao postali su lijepi; ak grune nuklearka mogli bi postat još ljepši. to bi mogao biti pravi turistički bum. [smiley]

Ovo je za 500 [lol] [lol] [lol]

Surround all arround when it hits the ground

Kolko ce dugo jos euro zivjet? Sto cemo dobit mi u Hrvatskoj u zamjenu za eure u nasoj carapici kad se monetarna unija raspadne? Nekak brijem da ce nas dopast poljske zlote.

http://www.telegraph.co.uk/finance/comment/ambroseevans_pritchard/4294577/The-euro-is-torture-instrument-for-Spain.html

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Kolko ce dugo jos euro zivjet? Sto cemo dobit mi u Hrvatskoj u zamjenu za eure u nasoj carapici kad se monetarna unija raspadne? Nekak brijem da ce nas dopast poljske zlote.

Krajcare.
Novce treba zabranit. Sve na računima i samo tuci transakcije ukrug.
No money, no problems.

No respect

već se puno spominje i trampa
novac svakako izbaciti
sve je to veliko zlo od kojeg jedino banke i lihvari imaju koristi

ja sam za povratak u prvobitno drustvo jer to jedino ima perspektivu
al vi se sprdajte al taj dan nije daleko

ionako za taj novac kupujete te sugave aute, ove tzv, urbane vile koji su najobicnije govno a ne vile i ostala sr..a

Postanite Eu-robovi




– smanjenje drzavne sluzbe za 1/3

auuuu … a smanjivanje raznoraznih ‘davatelja’ usluga bez kojih poduzetnici ne mogu … npr. rezvizora i sl. koji su zaštićeni zakonom kao lički medvjedi, a sve se svodi da za ništa nisu odgovorni …

[/quote]

[thumbsup]

Ja bi takodjer razbio taj kartel revizora i odvjetnika… Ukinuo bi odredbe o tarifama, neka trziste slobodno odredjuje cijene usluga. To su si izmislili da istisnu konkurenciju, par velikih firmi kontrolira cijelo trziste.
[/quote]
http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3234317/index.do;jsessionid=98122816D5880687F8B1713461C1775C.1
hehe danas skidamo teme sve u 16…

Za sve one koji pljuju 2.stup…. Damir Polančec:
Svi smo tu negdje kad kažemo da mirovine ne mogu doći u pitanje i to je točno. No, s druge strane treba rasteretiti i gospodarstvo. Moram reći da svi mirovinski doprinosi zajedno iznose oko 20 milijardi kuna dok su rashodi oko 35 milijardi kuna. Drugim riječima, to znači da već danas oko 15 milijardi kuna financiramo iz poreznih prihoda i to kad je riječ o isplatama mirovina.

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3234424/index.do

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ne bojte se ………….. [bye]

10. 02. 2009. | 10:24
Najgora recesija u posljednjih sto godina
Ova će kriza više utjecati na obične ljude nego ona iz 30-tih godina prošlog stoljeća

Trenutačna globalna recesija najgora je u posljednjih stotinu godina, komentirao je član britanske vlade Ed Balls, nekadašnji ekonomski savjetnik Gordona Browna. Balls procjenjuje kako je trenutačno stanje u kojem se nalazi svjetsko gospodarstvo gore od onog 30-tih godina prošlog stoljeća.

U njegovoj izjavi koju donose britanski mediji Balls poručuje kako će potresi na gospodarskom planu dovesti uvelike i do promjena u političkom životu.

Poručio je kako će utjecaj gospodarskih neprilika na obične ljude biti znatno teži za preživljavanje nego što je to bilo za posljednje velike svjetske krize 1930. godine.

Procijenio je kako će trebati najmanje jedno desetljeće za oporavak od krize, a ne kratkotrajnih godinu do tri godine kako neki poručuju.

Kritičari Ballsove crne prognoze poručuju kako je neozbiljno poigravati se s takvim izjavama koje osciliraju od krajnjeg optimizma do najava "Armagedona".

(S.M.)

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!

Americki zakon o golfu:

http://www.newsmax.com/insidecover/senate_stimulus_golf_cart/2009/02/09/179762.html


The Web site Townhall.com observes: “The Democrats thought they could fool you by renaming the money earmarked for golf carts in the stimulus bill as paying for ‘neighborhood electric vehicles’…

“Most people call them golf carts.”

[thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/9135/Vlada-ce-odbiti-hitni-rebalans-proracuna.html

Vlada je najavila kako će odbiti najveći dio prijedloga koji su stigli sa Ekonomskog insituta, a među kojima je hitni rebalanas proračuna, zamrzavanje plaća i mirovina, linearno smanjivanje akontacije poreza na dobit i ukidanje zabrane rada nedjeljom

Umjesto tih prijedloga Ekonomskog instituta Vlada će se odlučiti za druge antirecesijske mjere, a među najvažnijima će biti i sljedeće mjere:

– zaduživanje na inozemnom tržištu
– preko HBOR-a (Hrvatska banka za obnovu i razvitak) već je osigurano 400 milijuna kuna za kredite poduzetnicima
– u travnju ili svibnju Vlada će izdati obveznice za plasman na inozemnom tržištu
– smanjivat će se turistička naknada i vodna naknada
Uskoro opširnije…

[rolleyes]

Ekipa brije da smo USA, pa ćemo skupiti koju trilijardu duga i nikom niš…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

CIsto me interesira kolko ce skupit i po kojoj kamati vani…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601109&sid=a.sBpvTRPbhU&refer=home

"JPMorgan Cuts Unused Credit as Banks Free Up Capital (Update1)
Email | Print | A A A

By Michael J. Moore and Pierre Paulden

Feb. 10 (Bloomberg) — JPMorgan Chase & Co., Citigroup Inc. and Bank of America Corp., the three biggest U.S. lenders, are among banks cutting back on $1.6 trillion of credit lines as they face increased demand for loans that threaten to drain capital."

Rezi i bjezi… Cak i JPM. [shocked]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Šuška se opet samurajci, 8,25%

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close