Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ocito ima mjesta koje donose vise. IMHO politicka unutarstranacka borba.

u hrvatskoj ima možda dva mjesta koja nose veću lovu, a niti jedno do njih nije u vladi [tongue]

mjenjati mjesto koje ti nosi kako god okreneš 50 – 70 milijuna kuna godišnje za mito u obliku peke i nije neki sex.

Da se maknemo od HDZ-a, sto se vidjelo u javnosti dok je trajala borba za mjesto Racanovog nasljednika? Nista… Samo sto je procurilo, a bitka sigurno nije bila jednostavna.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

@beholder
Mislim da si malo podcjenio njihovi zaradu. Kolko je onaj uzeo samo za kavu, a pik zibner je?
Onaj iz HZZO-a je u 4 godine utrzio milju EUR nekretnina, a totalni anonimus. [proud]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Uostalom, pa nece Mudrinic dat ostavku na mjesto u HT-u. Moze on na dva mjesta, sposoban je.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Gledaj knoxic, u takvih politickih struktura, borbe su suptilne i obicno "by proxy". Jedino u demokratskom sustavu sukobi su javni u odredjenoj mjeri. Kod nas su uvijek tihe borbe ispod povrsine. Sto mislis da se u komunizmu nisu struje sukobljavale? Formalno su svi bili velika zajednica, a svako malo nekom bi podmetnuli nesto, recimo privredni kriminal i sl., da ne izgleda ko politicki sukob. Oni koji su dublje zaglibili su dobili "kroglo v celo", pod optuzbom "kontrarevolucije". Alo dobro, to su bila malo grublja vremena. Ali rijetko si mogao vidjeti ikakav sukob javno.

U pravu si tak su Babu rješili.

Ja se zapravo ne sjecam da sam ikad vidio javno veci unutarstranacki sukob u Hrvatskoj. Uvijek nesto sa strane, nesto procuri pa se demantira. Pih…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



@beholder

Mislim da si malo podcjenio njihovi zaradu. Kolko je onaj uzeo samo za kavu, a pik zibner je?
Onaj iz HZZO-a je u 4 godine utrzio milju EUR nekretnina, a totalni anonimus. [proud]

taj totalni anonimus vrti godišnje više od ukupnog prometa HTa, a koliko je maznu? niti milijun eura, tj. niti 250.000 eura godišnje.
pa toliko mudrinić zaradi samo na plaći.
ja ti lijepo kažem da je cijelokupni outsourcing HTa preko mudrinićevih firmi, pa si ti računaj koliko je to.
kaj misliš koliko će trajati taj ugovor kad mudri ode? 5 minuta? možda 10 [huh]
dajte ljudi budite realni, koliko prođe novaca kroz bergmanove ruke, a on odlučuje kad će vam biti plaćeno…sutra ili za godinu dana ili nikada
pa koji će lijekovi na recept, a koji za keš
i taj je za tebe anonimus? daj se malo skoncentriraj
milijun eura je ništa, u stvari treba reći poštenjačina na kvadrat

a onaj što je trpo 50.000 eura je to radio kao da je dva puta vidio toliki iznos…
ma kradu oni ali ni izbliza koliko vi mislite…pričalo se za tuđmane da su zamrčili milijarde eura…ja samo pitam gdje je ta lova?
kaj je misle u grob odnjeti?
tamo im neće baš biti od koristi?
gdje su jahte? avioni? dvorci? automobili od milijun eura? visokoprofitabilni biznisi u službi pranja love

pa sutjeska se već 10 godina tuži zbog korneta za sladoled i tri telefonske centrale…prejadno i presmješno


Uostalom, pa nece Mudrinic dat ostavku na mjesto u HT-u. Moze on na dva mjesta, sposoban je.

nemože biti na te dvije funkcije istovremeno, to bi bio sukob interesa.
da može kaj misliš da polančec ne bi ostao u upravi podravke?

@beholder
Pa lova je sparkana na sigurno. Tko je postao vlasnik Dukata, Belja, Dione, Tiska, pola Hrvatske? Cijelokupno bogatstvo Hrvatske je preslo u vlasnistvo jataka. Koliko je novaca samo iz Tiska nestalo? Uostalom ne kuzim, pozicija Mudrinica je u HT-u sigurna. Kakve veze ima Mudrinic uostalom sa dividendom? To ce biti odluka DT-a, a ne Mudrinica.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


To je brijem udar na Sanadera sa desnog krila HDZ-a. Ocito se odnos snaga mijenja.

Ja još uvijek čekam rasulo u 1q09. [smiley]

OT: Gdje je Fazan?

No respect


Ja se zapravo ne sjecam da sam ikad vidio javno veci unutarstranacki sukob u Hrvatskoj. Uvijek nesto sa strane, nesto procuri pa se demantira. Pih…

Bio je žestok unutarstranački između Sanadera i Pašalića svojedobno, i išlo je van, tko je znao slušat. I gdje je Maja Freundlich, tadašnja kandidatkinja za predsjednicu HDZ? Still alive? [huh]

No respect

ako nema dividende nema niti bonusa za upravu. ako nema bonusa za upravu nema ni veselja u mudrinić family
ako ne mogu do svoje dividende, možda će to na slijedećoj GS zatresti i poziciju mudrija koji im je morao omogućiti da dođu do svoga novca.

po meni treba razmišljati u tom pravcu, a ne mazati oči ljudima s borbom za ministarsku fotelju. to je notorna glupost

oni koji su zamrčili lovu se kasnije nisu sramili to pokazati, sjetimo se samo imelde markos i slićnih bisera…

ma pogledaj samo bandića koji je kupio 3-4 stana, vikendice, odveo psa na operaciju za 15.000 eura..stalno se suzdržava ali ima i teško je ne pokazati.

to sa tuđmanovima je notorna glupost…pa da su im milijarde eura na računu ne bi oni više bili u hrvatskoj nego bi si kupili neku državicu u južnoj americi i bili kraljevi zauvijek
ali naši ljudi vole pretjerivati.

kažeš jataci su vlasnici pola hrvatske?

koliko sam ja vidio dukat je bio u vlasništvu rajića koji ga je prodao i sa lovom zbrisao iz hrvatske, ako je netko i mislio dijeliti tu lovu sa njim, bojim se da jeostao kratkih rukava

pa kaj misliš da će todorić podjeliti svoje bogatstvo sa svojim "mentorom" jednog dana
oni koji us to mislili glupi su u pm, ne znam kako su savladali jednostavne radnje kao piškenje u školjku

hoće li biti dividende ovisi o GS, ali isto tako im sanader može pokvariti račune za idućih 10 godina poslovanja i to je svima jasno
može se hans bahatit, ali to bi značilo da će sutra ostati bez svih vodova i pola baznih stanica koje su i onako nelegalno postavljene. pa će cijela državna uprava preći na VIP ili tele2, a bogme i državne i polu državne firme…
pa kad im onda dobit padne sa 2,5 milijardi na 0,5 milijardi godišnje neće više biti ni zlatne koke, ni dividendi…

to je igra i nema smisla pričati o slobodi tržišta jer mogla je i ZABA dignuti kamate za 1pp, ali nakon razgovora sa sanaderom nije.
pitam se zašto?

New Report

Close