Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Recesija ti je tek kad BDP dva kvartala za redom ode u crveno, dakle nema rasta nego pad ( minus )
i nema veze sa smanjenjem stope rasta, to je nešto posve drugo i više služi kao upozorenje analitičarima da se tendencije u gospodarstvu mijenjaju.
Nadam se da sam bio od pomoći.

jesi. zahvaljujem.
znači, šuker bi se morao malo više koncentrirati, blago rečeno.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch




Upravo zbog Friedmana i pljuvanja po zagovornicima tržišta sam i reagirao. Iz cijelog socio-keynes tabora se nije moglo čuti ni K o Krizi prije 2-3 godine a sada on ovu situaciju tumači kao pobjedu keynsove ekonomije [lol]


Nije se čulo ni iz jednog tabora ni K ni Z… [wink]

Kad je puklo tržište nekretnina u 9. mjesecu 2007. nastalo je čuđenje, ponajviše onih koji su ga i skrivili. [wink]
[/quote]

Vidim da nisi dovoljno informiran. Peter Schiff u 11.mjesecu 2006. o tržištu nekretnina – video ima 8 dijelova ali vrijedi pogledati: http://www.youtube.com/watch?v=6G3Qefbt0n4
[/quote]

meni se cini da P.Schiff, jos od 2002. kuka da mu nesto nije po volji?
ispravi me ako grijesim…

Prechter je 2003. izdao knjigu "Conquer the crash".
i on najavljuje krah, smak i 4 jahača jos s kraja 90’ih.

nadalje, cijena nekretnina je pocela padat vec pocetkom 2006.
pogledaj dionice americkih gradjevinara -home buildersa.
oni kroz cijelu 2006 i 2007. vrhunce bulla, biljeze konstantan pad prema dolje.
npr.
BZH 01.06. 80$, 01.08. 5$
DHI 01.06. 40$, 01.08. 10$

onako kad pogledam, meni se cini da je od 10 analitičara, 4 su generali debelo prije bitke, 4 poslije, a ona 2 koja pogode, su ionako vjecno u nekim bitkama
[lol] [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



Recesija ti je tek kad BDP dva kvartala za redom ode u crveno, dakle nema rasta nego pad ( minus )
i nema veze sa smanjenjem stope rasta, to je nešto posve drugo i više služi kao upozorenje analitičarima da se tendencije u gospodarstvu mijenjaju.
Nadam se da sam bio od pomoći.

jesi. zahvaljujem.
znači, šuker bi se morao malo više koncentrirati, blago rečeno.
[/quote]

Šuker je poreznik sumnjivog ekonomskog znanja i skromnih intelektualnih dosega, ali zato ima izuzetno razvijen instinkt za politički opstanak i preživljavanje u najektremnijim političkim uvjetima.

Što ti Bog nije dao ne može ti niti Salamanca dati.
Stara španjolska

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

… sto znaci da "sluzbeno" neces imati recesiju jos 4 mjeseca,
ako je bio pad u 4q08 i 1q09

no kako si u 4q08 imao jedan znacaj dogadjaj, mislim da necemo imati pad u 4q08, sto znaci nema sluzbene recesije prije 8 mjeseca, ako cemo imati pad u 1q09 i 2q09

odnosno
Kažu da u teoriji ne postoji razlika između teorije i prakse, dok u praksi postoji

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

pdlican post kolega Vipy!
evo 100tka od mene!
bravurozno, izvrsno, bravissimo! [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Heh, je. Izreka vrijedna pamćenja, vipy. [thumbsup]

No respect

Evo jedne od definicaja. Ovo je od Američkog National Bureau’s Business Cycle Dating Committee!

A recession is a significant decline in economic activity spread across the economy, lasting more than a few months, normally visible in real GDP, real income, employment, industrial production, and wholesale-retail sales. A recession begins just after the economy reaches a peak of activity and ends as the economy reaches its trough. Between trough and peak, the economy is in an expansion. Expansion is the normal state of the economy; most recessions are brief and they have been rare in recent decades.


Evo jedne od definicaja. Ovo je od Američkog National Bureau’s Business Cycle Dating Committee!

A recession is a significant decline in economic activity spread across the economy, lasting more than a few months, normally visible in real GDP, real income, employment, industrial production, and wholesale-retail sales. A recession begins just after the economy reaches a peak of activity and ends as the economy reaches its trough. Between trough and peak, the economy is in an expansion. Expansion is the normal state of the economy; most recessions are brief and they have been rare in recent decades.

E sada se treba vratiti na tragikomičan zahtjev za zamrzavanje plaća! Realne plaće su motor dijela gospodarstva pa svako zamrzavanje realnih plaća vuče gospodarstvo u provaliju recesije!
Dakle Vlada i Sindikati: čista petica!


onako kad pogledam, meni se cini da je od 10 analitičara, 4 su generali debelo prije bitke, 4 poslije, a ona 2 koja pogode, su ionako vjecno u nekim bitkama
[lol] [lol] [lol]

Haha ok ima nešto i u tome ali ti gledaš iz perspektive trejdera. Kao da nekom tko 1925e predvidi drugi svjetski rat, ili nekome tko 1985e predvidi raspad Jugoslavije kažeš da su generali debelo prije bitke…. Dobiti ispravno predviđanje i savršen tajming je puno za tražit…. Iako ako ćemo o Schiffu – on u 2006. govori da recesija sigurno dolazi u 2007 ili 2008….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

odnosno
Kažu da u teoriji ne postoji razlika između teorije i prakse, dok u praksi postoji

[lol] [lol] [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



onako kad pogledam, meni se cini da je od 10 analitičara, 4 su generali debelo prije bitke, 4 poslije, a ona 2 koja pogode, su ionako vjecno u nekim bitkama
[lol] [lol] [lol]

Haha ok ima nešto i u tome ali ti gledaš iz perspektive trejdera. Kao da nekom tko 1925e predvidi drugi svjetski rat, ili nekome tko 1985e predvidi raspad Jugoslavije kažeš da su generali debelo prije bitke…. Dobiti ispravno predviđanje i savršen tajming je puno za tražit…. Iako ako ćemo o Schiffu – on u 2006. govori da recesija sigurno dolazi u 2007 ili 2008….

[/quote]

a ne, ne, necemo tako..necu "bijele bubrege"[lol]
dakle, Yuga se raspada svakih cca70god, svjetski rat je u jos duzem intervalu, ako gledas ukupnu povijest, evo, kazu da je sljedeci na meniju 2010. (jel kupujes municiju?7,62×39?)
ako to netko predvidi 5-10godina prije, to je pogodak!

recesije su ipak stvar 5-10godisnjeg ciklusa.dakle nije uopce pitanje hoce li, nego kada!
dakle, ako mi tu netko fula s recesijom za 5god, nije mi neki prorok, ni guru, sorry
a 2006 su mnogi brujali o tome, nemoj me zderat.cim se housing poceo raspadat.
pa onda je li bubble ili nije i ostale spike..etc,etc..
[thumbsup]

svaka čast "vama Austrijancima" ali ni od vas ne vidjeh nesto spektakularno.
a znas da sam ja neutralac iz 3.tabora [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Ja sam isto vidio da vrag dolazi po svoje, i to još potkraj 2006.godine ali što mogu kad ja vjerujem u dionice. Naravno nisam to nikome govorio, uvijek se čovjek nada pa neće baš doći do najgoreg.
Nisam si mogao pomoći [lol]

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

New Report

Close