Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Aliene nije valjda da proizvodiš ta nisi valjda …….o [lol]


Aliene nije valjda da proizvodiš ta nisi valjda …….o [lol]

Jesam, nazalost.


pa ne plaćaju radnici HGK, tur.članarinu i šume nego poslodavci, hebo ga ti

Procitaj niksonov post opet pa razmisli. Realno radnici ne placaju nis neg poslodavci. Znas i sam uostalom.

potpuno si u krivu, u civiliziranom svijetu radnik se pogađa za bruto plaću a to znači manji porezi i doprinosi na plaću te veći osobni odbitak = veća plaća radniku.

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.

pa dajte mi još jedinica neka zasja crvena petokraka pored mog avatara. to mi je i cilj. [lol] [lol] [lol]

Milovan Đ. Ilas

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.


potpuno si u krivu, u civiliziranom svijetu radnik se pogađa za bruto plaću a to znači manji porezi i doprinosi na plaću te veći osobni odbitak = veća plaća radniku.

Koliko vidim pricamo o HR a ne o civiliziranom svijetu [lol]



pa ne plaćaju radnici HGK, tur.članarinu i šume nego poslodavci, hebo ga ti

Procitaj niksonov post opet pa razmisli. Realno radnici ne placaju nis neg poslodavci. Znas i sam uostalom.
[/quote]

ma to ti je malo fuzzy – poslodavci izvrše plaćanje, ali kad bi se odredilo da radnicima na ruke ide bruto, onda bi radnici izvršili to isto plaćanje. mislim da to nije bitno. poanta je da previše ode državi a onda ona dobar dio toga spiska/izgubi/opljačka.
da sam žena radije bih igrao rukomet u areni nego rađao u petrovoj.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



potpuno si u krivu, u civiliziranom svijetu radnik se pogađa za bruto plaću a to znači manji porezi i doprinosi na plaću te veći osobni odbitak = veća plaća radniku.

Koliko vidim pricamo o HR a ne o civiliziranom svijetu [lol]
[/quote]

Hrvatska=Amerika u malom….. [thumbsup]

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.


Za neto plaću od 5000 kn mjesečno moramo uprihoditi ravnih 8300 kn.
Iz bruto plaće izdvajamo:
-15% za 1 mirovinski stup-1062kn
-5% za 2 mirovinski stup-354 kn (onako usput ovi je kod mene u pedali više uplata nego vrijednosti)
-15% oporezivi dohodak -606 kn
10% porez na porez -60,6 kn

Ovaj porez na porez me naprosto oduševio! [lol]

He he he iz poreza na porez treba da se razviju lokalne sredine [lol].Dakle negdje tamo 2200 past će nam nezaposlenost ispod 10% ako nastavimo ovim tempom.Doduše prije smatram da će nam mortalitet smanjit nezaposlenost nego naše vrle vlasti. [angry]




potpuno si u krivu, u civiliziranom svijetu radnik se pogađa za bruto plaću a to znači manji porezi i doprinosi na plaću te veći osobni odbitak = veća plaća radniku.

oduvijek sam to tvrdio..

Koliko vidim pricamo o HR a ne o civiliziranom svijetu [lol]
[/quote]

Hrvatska=Amerika u malom….. [thumbsup]
[/quote]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Mesić: Moramo se dogovoriti jesmo li u recesiji ili ne
Autor S. Majdandžić

Jesmo li u recesiji? Prema predsjedniku Stjepanu Mesiću oko toga se moramo dogovoriti. Naime, Mesić je to danas poručio pred 250 okupljenih gospodarstvenika i članova Hrvatske udruge poslodavaca na tradicionalnom ručku u Zagrebu.
O tomu je li hrvatsko gospodarstvo u recesiji (koja prema definiciji američkog ureda za ekonomska istraživanja nastaje kada dođe do kontinuiranog pada proizvodnje, prometa u maloprodaji i pada dohotka) ili nije dvoji i sam predsjednik Mesić koji je prvotno namjeravao u svom govoru gospodarstvenicima istaknuti kako nam je ekonomiju zahvatila ta nemila pojava.
No, od toga je odustao, a onima što su pratili njegovo obraćanje poručio kako sami najbolje znaju gdje smo.

No, kritički analizirajući stanje u zemlji, Mesić se dotaknuo negativnih kretanja koja nas prate poput usporavanja gospodarskog rasta, problema s likvidnošću ili nastavkom zaduživanja.

Mesić je bio oštar i prema hrvatskoj diplomaciji koja, prema njemu, premalo podupire naše gospodarstvenike u prodoru na inozemna tržišta.

New Report

Close