Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma, pogledajte malo ta korejska brodogradilista… Ono Samsungovo ima 3x veci prihod po zaposlenom nego hrvatsko, ako se dobro sjecam kada sam racunao. Kako mozes biti konkurentan!? No chance. A i gledao sam dokumentarac o tom brodogradilistu. Majko mila, koja organizacija, tehnologija. Imaju ground control, jel je tolko gust promet po brodogradilistu, a sve je tempirano u sekundu. Brrr…

Sve je to točno, ali jeli to uvijek bilo tako? NIJE. I njihova je brodogradnja dugo bila u gabuli ko i naša, ali oni su našli način da promjene stvari i ne samo da su preživjeli nego sada vode u tom području?
A što ćemo mi napraviti? Zatvoriti sve?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ma, pogledajte malo ta korejska brodogradilista… Ono Samsungovo ima 3x veci prihod po zaposlenom nego hrvatsko, ako se dobro sjecam kada sam racunao. Kako mozes biti konkurentan!? No chance. A i gledao sam dokumentarac o tom brodogradilistu. Majko mila, koja organizacija, tehnologija. Imaju ground control, jel je tolko gust promet po brodogradilistu, a sve je tempirano u sekundu. Brrr…

daš tim azijatima gajbu pive i napije se cijelo brodogradilište.
to bi trebali ovi iz atpl obavljat kad idu po svoje brodove, kao evo ekipa za dobar posao…da ih malo uspore i daju našima šansu.



Sve je to točno, ali jeli to uvijek bilo tako? NIJE. I njihova je brodogradnja dugo bila u gabuli ko i naša, ali oni su našli način da promjene stvari i ne samo da su preživjeli nego sada vode u tom području?
A što ćemo mi napraviti? Zatvoriti sve?

A Koreja je bila jedna od najsiromasnijih zemalja svijeta nekada. Pa su cvrsto odlucili da ne zele biti siromasni. Oni se razvijaju 40 godina. Obrazovanje i tezak rad. Mi to nevolimo, radje bi da nam drzava da neku pinkicu pa da sjedimo doma.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Brodogradnja državu košta godišnje 6 milijardi kuna, a više od 60% tih novaca odlazi van na strane repromaterijale i tehnologiju.
Jeftinije i produktivnije bi bilo dati te novce brodogradnji da ništa ne rade, da nije socijale, sindikata i spore prilagodbe tj. fleksibilnosti u našoj krutoj ekonomiji.

Najveća glupost koju sam čuo u zadnje vrijeme je bila kad je jedan od prosvjednika u brodogradilištu vikao: "Meni je moj djed ostavio ovaj škver, a ja ću ga ostaviti svom unuku…"
Toliko kod nas ljudi tržišno razmišljaju.
U SAD-u tijekom radnog vijeka u prosjeku radnik 3 puta promijeni zanimanje. I taj proces se ubrzava.

If something is too good to be true...it probably is.


U SAD-u tijekom radnog vijeka u prosjeku radnik 3 puta promijeni zanimanje. I taj proces se ubrzava.

Uz uvjet da se stalno obrazuje i usavršava!

http://english.hhi.co.kr/

ovo je web starnica jednog svjetskog, ozbiljnog brodogradilišta. Imaju svoj R&D odjel.

http://english.hhi.co.kr/business/shipbuilding.asp ovo je malo njihovih svjetskih rekorada.

a IMA I GODIŠNJI fi, to su zastrašujući podaci za nas. Pa oni sami proizvedu 100 brodova, cijela Koreja gotovo 400 koamda.

[smiley]

Pessimism Is Your Friend

bravo Deimos.
Prije 40 godina su bili sirotinja, a danas u TOP10 ekonomskih velesila svijeta. A imali su samo rad i znanje, ništa drugo. Naravno da su i Amerikanci tu ubrizgavali kapitala. Mi znanje imamo, recimo.

A, rad????????????? [undecid]

Pessimism Is Your Friend

ovo je već 165-ta stranica od relativno nove teme, znači dobro radimo [smiley]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


http://english.hhi.co.kr/

ovo je web starnica jednog svjetskog, ozbiljnog brodogradilišta. Imaju svoj R&D odjel.

http://english.hhi.co.kr/business/shipbuilding.asp ovo je malo njihovih svjetskih rekorada.

a IMA I GODIŠNJI fi, to su zastrašujući podaci za nas. Pa oni sami proizvedu 100 brodova, cijela Koreja gotovo 400 koamda.

[smiley]

Kolega Alamo, znam o čemu pričate, pa ja sam tamo i bio na jednoj razmjeni studenata, no davno je to bilo, a nažalost ne radim u struci inače bi se dobro naplatio tamo.


Mi znanje imamo, recimo.

Nekad bilo, sad se spominjalo.


ovo je već 165-ta stranica od relativno nove teme, znači dobro radimo [smiley]

Ovisi kakve su ti postavke. Meni je 110-a. Friziraš podatke da bi ispali produktivniji [lol]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Kolega Alamo, znam o čemu pričate, pa ja sam tamo i bio na jednoj razmjeni studenata, no davno je to bilo, a nažalost ne radim u struci inače bi se dobro naplatio tamo.


07.04.2006. – Južna Koreja
Hrvatski predsjednik, koji u petak završava višednevni službeni posjet Južnoj Koreji, susrest će se i s čelnicima brodogradilišta "Daewoo", te s Hrvatima koji žive u toj dalekoistočnoj zemlji.

New Report

Close