Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ili znači da ako želimo izaći iz krize trebamo čekati da ljudi prestanu biti pohlepni?

što se tiče tržišta kapitala… treba čekati baš suprotno: da ponovno postanu više pohlepni nego uplašeni 😀



izvor krize je pohlepa i moralni hazard a posljedica su špekulativni baloni

Dakle ljudska priroda, vražji su ti ljudi…
[/quote]

Kriza ima i svoj sociološki aspekt kao i ekonomski

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


jedino što je većina prekasno shvatila blagodati beskamatnog financiranja putem emisija dionica tržištu kapitala, kladim se da se mnogi sad čupaju za kosu što nisu na vrijeme proveli IPO-e i dokapitalizacije

Ti su bili više lukavi i na valu euforije došli do novaca.
Iako je tu iskreno govoreći malo ili nimalo izazova da se ulaže u nešto što može donijeti stvarnu dobit ulagaču.
I danas da netko nudi kvalitetne projekte bilo bi interesa za ulaganje. Na to sam mislio kada sam spominjao štednju.

Najbrža metoda: nacionalizacija svog strancima rasprodanog srebra i privatnog vlasništva, komasacija poljoprivrednog zemljišta i međunarodna izlolacija. Pa onda barem 10-15 godina točkica, truljavih auta, hiperinflacije i kolona pred benzinskim crpkama.

E onda, kad se malo zaboravi nacionalizacija i narod vrati pod hegemonističku čizmu – ispočetka. Pa mic po mic popravljati svari. I onda tamo, oko 2050. godine… evo treće po redu uvedene kune koja će biti u skladu sa stranim valutama. Narod će opet radit za 100 maraka i bit će jeftina radna snaga a time i konkurentniji izvozni proizvod. Nešto poput kineza do prije 3-4 godine. Komasacijom ćemo doći do velikih parcela i rentabilnije poljoprivredne proizvodnje, pa nećemo uvoziti hranu, nego i izvoziti. I tako…

Eto. [smiley]

No respect

može,ja bi rado obnovio Habsburšku monarhiju ili pod njemački patronat

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



pohlepa je u ljudskoj prirodi ali ju treba kontrolirati , moralni hazard proizlazi iz pohlepe i treba ga preventirati, osobito se ovo odnosi na financijski sektor.
Kriza nije posljedica samo loše monetarne politike.

Trebali su pustit LTCM da propadne i sa njim jos pola te bratije… Nebi se vise tako lupalo. [thumbsup]
I ne vadit ih nakon kraha NASDAQ-a opet…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Ili znači da ako želimo izaći iz krize trebamo čekati da ljudi prestanu biti pohlepni?

što se tiče tržišta kapitala… treba čekati baš suprotno: da ponovno postanu više pohlepni nego uplašeni 😀
[/quote]

može ja ću onda biti pohlepan a ti nemoj biti uplašen pa kupi od mene moju ATPL sutra za 7000,00 kn po dionici, ti ćeš to već nekom pohlepnijem uvaljat za 10.000 i tako dokle ide…. [bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

inače da se razumijemo strah u velikoj mjeri je ista pušiona kao i pohlepa, ne tvrdim suprotno.
ionako nakon pucanja balona dugo ostaje samo strah…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




pohlepa je u ljudskoj prirodi ali ju treba kontrolirati , moralni hazard proizlazi iz pohlepe i treba ga preventirati, osobito se ovo odnosi na financijski sektor.
Kriza nije posljedica samo loše monetarne politike.

Trebali su pustit LTCM da propadne i sa njim jos pola te bratije… Nebi se vise tako lupalo. [thumbsup]
I ne vadit ih nakon kraha NASDAQ-a opet…
[/quote]
Pa da, samo kako bi onda zaradili? [cool]

Bailoutom LTCM su samo dali znak, OK dečki pumpajte, kad bude frka mi ćemo vadit. Samo gledajte da izađete na vrijeme, tu vam ne možemo pomoći. [smiley]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


inače da se razumijemo strah u velikoj mjeri je ista pušiona kao i pohlepa, ne tvrdim suprotno.
ionako nakon pucanja balona dugo ostaje samo strah…

Mislim da to stručno naučno zovu period akumulacije. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Najbrža metoda: nacionalizacija svog strancima rasprodanog srebra i privatnog vlasništva, komasacija poljoprivrednog zemljišta i međunarodna izlolacija. Pa onda barem 10-15 godina točkica, truljavih auta, hiperinflacije i kolona pred benzinskim crpkama.

E onda, kad se malo zaboravi nacionalizacija i narod vrati pod hegemonističku čizmu – ispočetka. Pa mic po mic popravljati svari. I onda tamo, oko 2050. godine… evo treće po redu uvedene kune koja će biti u skladu sa stranim valutama. Narod će opet radit za 100 maraka i bit će jeftina radna snaga a time i konkurentniji izvozni proizvod. Nešto poput kineza do prije 3-4 godine. Komasacijom ćemo doći do velikih parcela i rentabilnije poljoprivredne proizvodnje, pa nećemo uvoziti hranu, nego i izvoziti. I tako…

Eto. [smiley]

roha je spominjo da ak nam se ne posreći pa ovo vani predugo potraje morat će dublje
gurnut ruku u devizne rezerve a onda više nismo sigurni tak da bumo ovak i onak delali za 100
maraka….






monetarna politika utječe na gospodarski rast samo u kratkom roku, u dugom roku uopće ne djeluje

trenutna recesija kao posljedica greenspanove široke ruke te demantira
[/quote]

ne demantira mene nego Oliviera Blancharda, nije aktualna kriza posljedica samo ekspanzivne monetarne politike
[/quote]

znači slažeš se da je imala utjecaja
[/quote]

pa Greenspan je uvijek podgrijavao atmosferu , to je općepoznato
[/quote]
a sad izdaje knjige [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close