Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[Ovo o bankama – bez brige. Banke niti su imale šansu niti imaju krahirati.

Pa sad ne znam što tebi više odgovara: bankrotirati sigurno 2009., ili banrkotirati MOŽDA 2011.

Može retro protupitanje…

…kaj je svima nam bolje…plate od 2+ iljade ojra 5-8 godina i onda eventualni "krah" – ak su sve države koje imaju sad problema nestale s lica zemlje onda je to problem, ak nisu onda je to naš problem… ak je nestalo sve što su sagradili/uložili onda je to problem, ako nije onda je to naš problem…jer po meni još veća kreditna ekspanzija nije loša…pa svi su napredovali osim nas…pusti priče o ratu…socjalnim davanjima…to je politik…ja govorim o poduzetništvu
ili imaš platu 500 ojra platu…na crnjaka mažnjavaš…varaš sebe, ne državu…no to je neka druga priča…a država je ta koja kupi krede i ko ih onda vrača, ti, ja, mi…samo kaj mi taj potencijal love ne iskorištavamo…nego se dečki pune…svi su ti listani na burzi…
Ne kompa daj nama lovu pa ćemo mi raditi…samo daj lovu…a ne, ograničavaš ju…a država ko slon u staklarni..

Ja mislim da bi nam svima bilo bolje s varijantom jedan…no pošto se ona nije ostvarila…ja naklapam…a Roha je i dalje u pravu…nažalost…

JA samo velim

Ako je jednađba

x-sadašnja politika monetarna + y-ulaganja poduzetnika modernizacija, tvornice, biznisi idt= neka veličina z

x -druga monet politika + y-vjerojatno veća ulaganja, još tvornica, više biznisa = neka veličina z

jel bi ti išao s većim z 2009 godine prije na krizu, ili s duplo manjim godinu, dvije poslije

Ja bi išao na krizu s bdp 15000, pa nek se zaljuljamo, ovak ideš s 10000 pa buš se isto ljuljao…

S tim da bi nam "više svega ostalo" poslije prve varijente, nego kaj bu poslije druge…ukupno govoreći…
…ovo svega je doslovno svega…


Oko Rohatinskog…ne bi se složio da je napravio tako dobar posao…možda kratkoročno da nam banke ne krahiraju…ali na kraju priče kad se podvuku svi dugovi…al baš na kraju kad ćemo biti kao država pred bankrotom…hoćete se onda sjetiti i pitati što je radio 8 godina…i nemojte sad nije to njegov posao je, je…


Vjerojatno kolega nije najbolje informiran. Načelno politika HNB-a se nije mijenjala od 2003.
Samo su se uštimavali pojedini parametri monetarne, ovisno o stanju i prilikama.
Da nije tako bilo ( jer se rezerve ne mogu stvoriti u sustavu za godinu dana), danas bi imali u najmanju ruku situaciju kao u Mađarskoj, ako ne i Islandu.
Samo je licemjerno od IMF-a što je Roha sve ove godine bio na listi "neposlušnih", a sad mu šalju emisare i odaju priznanje.

If something is too good to be true...it probably is.

Roha je sve ove godine trebao vagati izmedju viseg GDP-a i restriktivne monetarne politike u svrhu stabilnosti drzavnih financija… najbolji primjer je Latvija…

Ono sto sada ispada jest da je ROha za sad uspio u svom poslu… AKO se izvucemo iz cijele ove price relativno neokrznuti onda mu treba dignuti spomenik…

Ono sto trenutno radi jest da stiti kunu i po cijenu 1-2% manjeg gdp-a….

Ono sto ocekujem u HR je novi val preuzimanja onih HR firmi koje nesto vrijede…i na kraju price, pardon krize, oni koji su bili bogati, biti ce bogatiji, a hrvateki ce i dalje biti zaljubljeni u sebe na brdovitom balkanu s "najljepsim" morem na svijetu

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Uglavnom, neda mi se citati sve sto ste nakenjali o Rohatinskom – no svi oni koji jamraju i prigovaraju – nemaju pojma.

Kratko i jasno, jer neda mi se sa nevjezama ulaziti u raspravu. Zapraf, zasto i bi – Lynx vam je sve objasnio pa i nacrtao.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Uglavnom, neda mi se citati sve sto ste nakenjali o Rohatinskom – no svi oni koji jamraju i prigovaraju – nemaju pojma.

Kratko i jasno, jer neda mi se sa nevjezama ulaziti u raspravu. Zapraf, zasto i bi – Lynx vam je sve objasnio pa i nacrtao.

…hehe…što volim argumentirane postove…
…da…on je objasnio…što se sad događa…mi ostali govorimo što se moglo dogoditi…
i…iz njegovog posta ispada da nas je Roha štitio od države i njene nesposobnosti…pa ko je tu lud…kaj je to njegov…POSAO…ne nije, ne….

Zadaci Hrvatske narodne banke su:

utvrđivanje i provođenje monetarne i devizne politike,
držanje i upravljanje međunarodnim pričuvama Republike Hrvatske,
izdavanje novčanica i kovanog novca,
izdavanje i oduzimanje odobrenja i suglasnosti u skladu sa zakonima kojima se uređuje poslovanje kreditnih institucija, kreditnih unija, institucija za platni promet i sustava za namiru platnih transakcija te devizno poslovanje i poslovanje ovlaštenih mjenjača,
obavljanje poslova supervizije i nadzora u skladu sa zakonima kojima se uređuje poslovanje kreditnih institucija, kreditnih unija, institucija za platni promet i sustava za namiru platnih transakcija,
vođenje računa kreditnih institucija i obavljanje platnog prometa po tim računima, davanje kredita kreditnim institucijama i primanje u depozit sredstava tih institucija,
uređivanje i unapređivanje sustava platnog prometa,
obavljanje zakonom utvrđenih poslova za Republiku Hrvatsku,
donošenje podzakonskih propisa u poslovima iz svoje nadležnosti i
obavljanje ostalih, zakonom utvrđenih poslova.

Matija, vidim da si pao sa Mjeseca. [smiley].

No kad je vec tomu tako, sutra obavezno prodaj ATPL – Švarci te navukao, ja sam tu da te spasim od gubitaka.

Gle, probat cu polako i njezno – Roha vas sve stiti od vase pohlepe, naivnosti i zaigranosti. A onda kad se previse zaigrate, vicete – navuklo me, navuklo…. [smiley]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



Oko Rohatinskog…ne bi se složio da je napravio tako dobar posao…možda kratkoročno da nam banke ne krahiraju…ali na kraju priče kad se podvuku svi dugovi…al baš na kraju kad ćemo biti kao država pred bankrotom…hoćete se onda sjetiti i pitati što je radio 8 godina…i nemojte sad nije to njegov posao je, je…


Vjerojatno kolega nije najbolje informiran. Načelno politika HNB-a se nije mijenjala od 2003.
Samo su se uštimavali pojedini parametri monetarne, ovisno o stanju i prilikama.
Da nije tako bilo ( jer se rezerve ne mogu stvoriti u sustavu za godinu dana), danas bi imali u najmanju ruku situaciju kao u Mađarskoj, ako ne i Islandu.
Samo je licemjerno od IMF-a što je Roha sve ove godine bio na listi "neposlušnih", a sad mu šalju emisare i odaju priznanje.

[/quote]

Ne kužim, on je guverner već evo ide 9-ta godina…

Dr. sc. Željko Rohatinski imenovan je guvernerom Hrvatske narodne banke 12. srpnja 2000. godine odlukom Zastupničkog doma Hrvatskoga sabora

Izvor: http://www.hnb.hr

Ali mađari su se u9 godina "malo obogatili" i uspijeli kupiti inu, itd., itd.,
…može sad pojašnjenje…kad kriza prođe…i kad vrate dugove…hoće li im ina ostati…
…kad naša kriza prođe…i vratimo dugove…hoćemo li i mi osnovat neku novu naftnu kompaniju…s time što nas je on "spasio"…ili…ne
Da me se ne shvati krivo nije on jedini i isključivi krivac za stanje…al je jedan od ortaka…kaj god netko sad mislio o tome…

Offtopic
moje razmišljanje…ovi koji mu sad daju nagrade misle si negdje…bravo Roha…drži ti hrvatsku stabilnom…a mi bumo kupili s vašom sigurnom lovicom koju firmicu…ili još netko ovdje misli da nagrade idu po zaslugama…

No stvarnost na stranu…svaka čast na nagradi…koliko god to nama značilo u "realnoj ekonomiji"…ili je i ovo jedna krafna za hrvate…najbolje busače u prsa…i uz poklik…najbolji smo i u ovom na svijetu…hehe…nismo, on je…a mi još uvijek imamo platu 500 ojra…


Matija, vidim da si pao sa Mjeseca. [smiley].

No kad je vec tomu tako, sutra obavezno prodaj ATPL – Švarci te navukao, ja sam tu da te spasim od gubitaka.

Gle, probat cu polako i njezno – Roha vas sve stiti od vase pohlepe, naivnosti i zaigranosti. A onda kad se previse zaigrate, vicete – navuklo me, navuklo…. [smiley]

Odličan komentar na… [huh]…
Ovo mi je superiška…kad u rečenici ima…

MatijLalic, 08.01.2009. u 21:07
Roha vas sve stiti od vase pohlepe

Znači tebe ne jer se ti možeš kontrolirat…pa i tata bi sine…možemo i mi…e kaj ti je objektivan pogled u kojem sebe isključiš…di to ima…

off
Atpl prodajem u utorak…po dogovoru s gubernatorom…


nismo, on je…a mi još uvijek imamo platu 500 ojra…

Vidim da se razbacujes s lovom, daj brate stvori respektabilnu firmu, plati mene i jos 1000 ljudi 2000 ojra, pa cemo i o tebi pisati hvalospjeve.

Steta, razocarah se malo u tebi – vjerovah da imas potencijala, nazalost – kako se cini – jos jedan u nizu pivnicko-forumaskih "revolucionara"-

[bye]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Meni je privilegija čitati procjene kolega forumaša, koji su stručniji od cijelog odreda The Bankerovih analitičara, koji ga greškom proglasiše najboljim svjetskim guvernerom.

I ja mislim da smo trebali nerealno nabiti standard i plaće na 2K eura, građanstvo imati mjesečne rate kredita od po 1K eura. Jer kad bi sad ostajali bez posla, ljudi bi stvorili ogromne zalihe i bez problema otplaćivali svoje stanove, vikendice, SUV-ove i ostalo. Ne bi došlo do sloma tržišta nekretnina, ne bi bilo otkaza i stečaja firmi, jer bi narod vadio iz čarape novce koje su uštedjeli, jer nije bilo restrikcija HNB proteklih godina.

Osim toga, već bi se odavno vozili preko Pelješkog mosta do Dubrovnika. Kroz Sv. Rok bi se radila četvrta cijev. Država bi toliko zaradila od cestarina i izvan sezone, da bi šaptom pokrivali kredite dignute za izgradnju dvostruko precijenjenih rashoda.

Zapravo, na lomaču sa Rohatinskim. Stavimo Šukera, on će obećati BDP od 8% i narod će i dalje nastaviti raskalašeno trošiti i nema recesije i krize. [smiley]

No respect




Oko Rohatinskog…ne bi se složio da je napravio tako dobar posao…možda kratkoročno da nam banke ne krahiraju…ali na kraju priče kad se podvuku svi dugovi…al baš na kraju kad ćemo biti kao država pred bankrotom…hoćete se onda sjetiti i pitati što je radio 8 godina…i nemojte sad nije to njegov posao je, je…


Vjerojatno kolega nije najbolje informiran. Načelno politika HNB-a se nije mijenjala od 2003.
Samo su se uštimavali pojedini parametri monetarne, ovisno o stanju i prilikama.
Da nije tako bilo ( jer se rezerve ne mogu stvoriti u sustavu za godinu dana), danas bi imali u najmanju ruku situaciju kao u Mađarskoj, ako ne i Islandu.
Samo je licemjerno od IMF-a što je Roha sve ove godine bio na listi "neposlušnih", a sad mu šalju emisare i odaju priznanje.

[/quote]

Ne kužim, on je guverner već evo ide 9-ta godina…

Dr. sc. Željko Rohatinski imenovan je guvernerom Hrvatske narodne banke 12. srpnja 2000. godine odlukom Zastupničkog doma Hrvatskoga sabora

Izvor: http://www.hnb.hr

Ali mađari su se u9 godina "malo obogatili" i uspijeli kupiti inu, itd., itd.,
…može sad pojašnjenje…kad kriza prođe…i kad vrate dugove…hoće li im ina ostati…
…kad naša kriza prođe…i vratimo dugove…hoćemo li i mi osnovat neku novu naftnu kompaniju…s time što nas je on "spasio"…ili…ne
Da me se ne shvati krivo nije on jedini i isključivi krivac za stanje…al je jedan od ortaka…kaj god netko sad mislio o tome…

Offtopic
moje razmišljanje…ovi koji mu sad daju nagrade misle si negdje…bravo Roha…drži ti hrvatsku stabilnom…a mi bumo kupili s vašom sigurnom lovicom koju firmicu…ili još netko ovdje misli da nagrade idu po zaslugama…

No stvarnost na stranu…svaka čast na nagradi…koliko god to nama značilo u "realnoj ekonomiji"…ili je i ovo jedna krafna za hrvate…najbolje busače u prsa…i uz poklik…najbolji smo i u ovom na svijetu…hehe…nismo, on je…a mi još uvijek imamo platu 500 ojra…
[/quote]

Bravo kolega, u potpunosti se slažem s vama. Mora se proglasiti čovjeka guvernerom godine jer se pobrinuo da strani kapital u našim "bankama" preživi odnosno da uz svu krizu ostvari i enormne dobiti. Pa ne bi valjda proglasili bankarom godine lika koji bi im uništio posao… ipak su to moćni bankarski lobiji koji kontroliraju i guvernere centralnih banaka. Kad se samo sjetim koliko se opirao ulasku bavarske banke u RH kako ne bi nekima velikima pobrkala račune u divljačkom haraču na građane i tvrtke u RH. [bye]



nismo, on je…a mi još uvijek imamo platu 500 ojra…

Vidim da se razbacujes s lovom, daj brate stvori respektabilnu firmu, plati mene i jos 1000 ljudi 2000 ojra, pa cemo i o tebi pisati hvalospjeve.

Steta, razocarah se malo u tebi – vjerovah da imas potencijala, nazalost – kako se cini – jos jedan u nizu pivnicko-forumaskih "revolucionara"-

[bye]
[/quote]

Žao mi je što te razočarah…nisam htio….no kaj je tu je…samo postam svoje mišljenje…i barem ga pokušavam argumentirati…za razliku od …bio jučer zanimljiv film o tesli…veli lik…vjeruj instinktu…pusti dosadašnje dogme…edison mu govori istosmjerna struja…to je to…ovo tvoje je opasno…UBIJA ljude…sad se tome smijemo…a valjda se bumo i ovom smijali jednog dana…

New Report

Close