Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Od 2000 do danas CROBEX ima anualizirani rast od otprilike 10% godisnje. To je ok brojka, negdje u skladu sa dugorocnim prinosima burzi.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Od 2000 do danas CROBEX ima anualizirani rast od otprilike 10% godisnje. To je ok brojka, negdje u skladu sa dugorocnim prinosima burzi.

a koliko je puta bio revidiran odtad naovamo?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




šta tu ima mistično? ne znam ti napamet koliko je bio crobi na početku godine kad je BDP bio tih 1,6% manji nego danas, ali mislim da je bio oko 5250. porast od 1,6% bio bi 5350. prosto ko pasulj, živio mi!

Pa eto, ja uvrstio u digitron…
CROBEX 3.1.2005. 1.577,92
Znaci, sa nekim nominalnim rastom od 7,5% godisnje tijekom 4 godine, na prvi radni dan 2009. bi trebao biti po mojim proracunima: 2.107,26
Moj izracun fulava za otprilike 15%, tvoj za znatno vise (neda mi se ni racunat). Ako uracunamo buduca ocekivanja zbog prijetece nam krize, odbijemo nesto zbog toga i eto me tocno na targetu.
[cool]
[/quote]

sve je to OK, ja sam reagirao na nešto drugo, onu vijest o godišnjem rastu BDP-a od 1,6% i utjecaju toga na dionice. na rast ionako ni globalno nitko ne računa bar za nekoliko sljedećih kvartala. svijet će živjeti na onome koliko je naraslo prošlih godina, pristojan je to jastuk. jedino što zapravo zanima ulagače na burzi je kada će se opet osloboditi likvidnost i da li će to biti eksplozivno ili dugo otapanje.



glavno da je roha s.ičko 280 milja eura deviznih rezervi na poklon tečaj 7,10 al
je zaboravio da bude moro potrošit sve rezerve ak ga misli tak zadržat i evo ti sad …..

Ali i uzeo puno para Mađarima pri kupnji INE.
[/quote]

Nas puno više muči što se nije uzelo još 5,4 milijarde kuna; valjda je na scenu stupio viši državni interes pa se nije prodalo preostalih 19%. Kao da se državni interes ne može braniti s 25% + 1 dionica.



Od 2000 do danas CROBEX ima anualizirani rast od otprilike 10% godisnje. To je ok brojka, negdje u skladu sa dugorocnim prinosima burzi.

a koliko je puta bio revidiran odtad naovamo?
[/quote]

A hebi ga, revidiran… Nema apsolutno tocne mjere za nista. Jel imas neku bolju ideju kako izmjerit prosjecnu vrijednost burze kroz vrijeme?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."




šta tu ima mistično? ne znam ti napamet koliko je bio crobi na početku godine kad je BDP bio tih 1,6% manji nego danas, ali mislim da je bio oko 5250. porast od 1,6% bio bi 5350. prosto ko pasulj, živio mi!

Pa eto, ja uvrstio u digitron…
CROBEX 3.1.2005. 1.577,92
Znaci, sa nekim nominalnim rastom od 7,5% godisnje tijekom 4 godine, na prvi radni dan 2009. bi trebao biti po mojim proracunima: 2.107,26
Moj izracun fulava za otprilike 15%, tvoj za znatno vise (neda mi se ni racunat). Ako uracunamo buduca ocekivanja zbog prijetece nam krize, odbijemo nesto zbog toga i eto me tocno na targetu.
[cool]
[/quote]

jedini problem je sto si u tih 7,5% rasta utrpao gomilu firmi koji qurcu sviraju, onih sto ne rade, propadaju,itd..kao i drzavni aparat.
ovo sto imamo na berzi je krema ekonomije i rasli su po puno visim stopama od 7,,5%, negdje 20-30%
onako od oka..neke i vise.

sad jos na to dodaj koliko su bile potcijenjne 01.01.05., pa dodaj trenutnu krizu, ali i dugorocni oporavak, eventualnu inflaciju, perspektivu, i doci ces od targeta od 5-6000pts
[yawn] [yawn] [yawn]

..kad se vec nabacujemo kvazi izracunima [wink]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM




Od 2000 do danas CROBEX ima anualizirani rast od otprilike 10% godisnje. To je ok brojka, negdje u skladu sa dugorocnim prinosima burzi.

a koliko je puta bio revidiran odtad naovamo?
[/quote]

A hebi ga, revidiran… Nema apsolutno tocne mjere za nista. Jel imas neku bolju ideju kako izmjerit prosjecnu vrijednost burze kroz vrijeme?

[/quote]

nemam, ta mjera koju si naveo je točna.samo skrećem pozornost da se sastav burzovnih indeksa mijenja u dugom roku i da tu činjenicu treba uzeti u obzir

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

je li novim zakonom o tk garantiran(s čije str) i koliki iznos na brokerskom računu

Bas isao gledat kako raste dobit zadnje 4 godine… Interesantno… Ako sam dobro izracunao:
ZABA – 11% godisnje
DLKV – 3% godisnje
IGH – 14% godisnje
RIBA – 27% godisnje
ERNT – 2% godisnje
LEDO – 27% godisnje
KOEI, ATPL – 88% godisnje
PODR – 16,5% godisnje
HDEL – 78% godisnje
DDJH – 86% godisnje
ISTT – -7% godisnje
LRH – -20% godisnje
VDKT – -11% godisnje

Najveci tigrovi su HDEL, DDJH. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Bas isao gledat kako raste dobit zadnje 4 godine… Interesantno… Ako sam dobro izracunao:
ZABA – 11% godisnje
DLKV – 3% godisnje
IGH – 14% godisnje
RIBA – 27% godisnje
ERNT – 2% godisnje
LEDO – 27% godisnje
KOEI, ATPL – 88% godisnje
PODR – 16,5% godisnje
HDEL – 78% godisnje
DDJH – 86% godisnje
ISTT – -7% godisnje
LRH – -20% godisnje
VDKT – -11% godisnje

Najveci tigrovi su HDEL, DDJH. [lol]

iz ovog tvog izracuna sto si postao, cini mi se da su najveci tigrovi, zmajevi KOEI i ATPL sa 88%[yawn]
fale LKPC, JDPL, PTKM..i jos poneke koji su zaista tigrovi, čudno.. [yawn]

valjda se ne sloze sa “tvojim nominalnim rastom od 7,5%” [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

kako prebroditi ekonomsku krizu uz što manje posljedica?

Brodom, nikad avijonom [cool]

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA


Bas isao gledat kako raste dobit zadnje 4 godine… Interesantno… Ako sam dobro izracunao:

kakve to veze ima? pa pogle GM. to nam je interesantno. [smiley]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close