Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Od prvih 15 uvoze 90% nafte, u tih 15 su Arabija, Irak i Kuvajt i čine ukupno 18% ukupnog uvoza. Uvoz iz Mexica ovisi o vremenskim prilikama u Zaljevu i u pravilu je veći nego iz Arabije.

Jel možemo onda jednom zauvijek zaboravit te priče o arapskoj nafti jer ona čini manje od 8% američke potrošnje nafte? Hvala.

sava, na koji način navedena gospodarstva kompenziraju cijene energije i tko plaća te kompenzacije?


Od prvih 15 uvoze 90% nafte, u tih 15 su Arabija, Irak i Kuvajt i čine ukupno 18% ukupnog uvoza. Uvoz iz Mexica ovisi o vremenskim prilikama u Zaljevu i u pravilu je veći nego iz Arabije.

Jel možemo onda jednom zauvijek zaboravit te priče o arapskoj nafti jer ona čini manje od 8% američke potrošnje nafte? Hvala.

sava, na koji način navedena gospodarstva kompenziraju cijene energije i tko plaća te kompenzacije?

bojim se kolega da vi niste baš u formi u zadnje vrijeme……ja sam govorio o kupnji nafte za šarene papiriće koje američani kreiraju out of thin air i kojim se onda kupi nafta….da li je to meksička, kanadska ili arapska je manje važno….

[wink]

nego ovo je tema kako riješiti krizu?
i kako ćemo je riješiti?……….rast, inflacija ili šišanac?

jedni vade lovu iz zraka, drugi naftu iz zemlje… sve je to u ravnoteži. [thumbsup]
pa rješenje je jedno, jasno i u punom jeku… deflacija.


pa rješenje je jedno, jasno i u punom jeku… deflacija.

samo do idućeg tjedna….onda opet malo inflacije……

Milanović ga je nazvao i rekao da mu neće dati treći mandat
Rohatinski: Nadam se da će HNB s novim guvernerom naći put za RH
http://www.vecernji.hr/biznis/rohatinski-nadam-se-da-ce-hnb-novim-guvernerom-naci-put-rh-clanak-416941

Čovjek je u epicentru krize u ključnoj instituciji koja DEFINITIVNO ne funkcionira!!!!!

Milanoviću – sjedni 5+!!!!
Ovu državu napokon treba dati mladima na upravljanje!
Neka si sami stvaraju svoju budućnost.


Ovu državu napokon treba dati mladima na upravljanje!
Neka si sami stvaraju svoju budućnost.


sava pregazilo te vrijeme 1971.
Najrazvijenije države na svijetu ne

pa ja ti to govorim već kvartalima…

Hoce li to konacno RH nakon 12 godina imati opet svoju Narodnu banku ? [bye]

MIslim da su potezi Vlade usmjerene ka jačanju i okrupnjavanju malih banaka, jačanju HPB-a i HBOR-a jedan novi smjer u koji se dosadašnja monetrana politika definitivno ne uklapa.

Tko bi mogao biti novi Guverner – definitivno ne iz HNB-a jer tamo treba provjetravanje.
Ja tipujem na Kovačeva – kompletan je za takvo što.


MIslim da su potezi Vlade usmjerene ka jačanju i okrupnjavanju malih banaka, jačanju HPB-a i HBOR-a jedan novi smjer u koji se dosadašnja monetrana politika definitivno ne uklapa.

Tko bi mogao biti novi Guverner – definitivno ne iz HNB-a jer tamo treba provjetravanje.
Ja tipujem na Kovačeva – kompletan je za takvo što.


http://www.hbor.hr/hbor-potice-nova-ulaganja-kroz-nove-nacine-krediti

http://www.seebiz.eu/robert-benmosche-aig-spreman-kupiti-croatia-osiguranje-i-triglav/ar-36712/

da da to je pravi poso , zombie banke i ostala bratija sad idu po svijetu i KUPUJU po banana državama … "kupuju novcem" kojeg im je bukvalno PODIJELIO CHAIRSATAN

da da sad je banda srušila likvidnost, potpuno zaustavila čitavu EU preko perifernih korumpiranih "demokracija", podjarmila i drži na uzdi SVE banke zapada , USD ide gore neko vrijeme … i lagano kreće shoping

Baš sam čekao kad će svratit i u našu malu prćiju

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

http://www.zerohedge.com/news/aigs-benmosche-speaking-his-seaside-villa-says-world-will-need-retire-80

The other government-sponsored Ben-with-a-beard was in contemplative mood as the CEO of AIG relaxed at his Croatian seaside villa….

Evo velikog mislioca kako ladi jaja na našoj obali i propovijeda kako ćemo svi u penziju sa 80 godina.
Ima da radite ljudi dok ne crknete. Tek kad crknete – onda ide penzija. A mnogi od vas zahebanata će nažalost morat zasukat rukave ili mozgove … najvjerojatnije u Africi ili Aziji, jer će EU proteckionistički biti već dupkom puna vlastitog roblja u kasnim 60-70tima

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Milanović ga je nazvao i rekao da mu neće dati treći mandat
Rohatinski: Nadam se da će HNB s novim guvernerom naći put za RH
http://www.vecernji.hr/biznis/rohatinski-nadam-se-da-ce-hnb-novim-guvernerom-naci-put-rh-clanak-416941

Čovjek je u epicentru krize u ključnoj instituciji koja DEFINITIVNO ne funkcionira!!!!!

Milanoviću – sjedni 5+!!!!
Ovu državu napokon treba dati mladima na upravljanje!
Neka si sami stvaraju svoju budućnost.


Super. sad ćemo realno imati manju plaću svaki mjesec.
S time da će Milanoviću inflacija jesti 19.000 kuna a tebi 7.000…ako…
Pa recimo rate kredita za stan, mnogi neće više moći vraćati, banke će lovu davati na rezervacije ili preuzimati nekretnine, a kad pukne jedna mala banka, nastat će bank-run i onda smo super.
Dajmo mi Milanovića Austriji pa ako ga oni prežive onda ćemo ga i mi.
Jadna li je ekonomija koja se bazira na tiskanju novca.
Živjela kumrovečka ekonomska škola Boška Buhe i Save Kovačevića. [thumbsup]

"Some people are like clouds. Once they fuck off, it's a beautiful day!"

New Report

Close