Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čačić spašava hrvatska brodogradilišta projektom izgradnje platformi za vjetroelektrane na moru
admin | 07/05/2012 |

Čačić spašava hrvatska brodogradilišta projektom izgradnje platformi za vjetroelektrane na moru

Radimire – svaka čast – a evo i zašto je to pametno.
Vjetropotencjal po svojoj snazi i učestalosti na moru je višestruko veći no na kopnu pa je i sami projekt daleko isplativiji.
Posebice bi istaknuo 3 lokacije – između Istre i Krka, vanjski otoci zadarskog arhipelaga i vanjski pojas između ploča i Dubrovnika.
Postoj i precizne snimke vjetropotencijala NASA-e i bezplatne su.
Ako netko čita – idealan investitor je Fond hrvatskih branitelja – oni imaju sredstva – založe dionice i naruče za jedno 500MW od KONČARA – NEMA NATJEČAJA – sve ostaje u kući!!!!!

Glede LNG terminala – također milijarde i to kapitala iz inozemstva.
POkreće se industrija i evo rasta.

BTW ne bih se ograničio na 1200MW – treba graditi do besvjesti vjetroelektrane.

BTW ne bih se ograničio na 1200MW – treba graditi do besvjesti vjetroelektrane.


Niste kolega upoznati sa štetom koju vjetroelektrane čine flori i fauni….
Ne bi baš do besvjesti…

If something is too good to be true...it probably is.

Poticajan članak… :-)))

"Svima koji u posjedu trenutno imaju bilo što drugo osim gotovine (ili možda nešto zlata), Stockman poručuje da su ni manje ni više nego – budale. Mišljenja je da pokušaji Federalnih rezervi da ublaže bol od financijskog kolapsa "pumpaju" tržište dionica i obveznica na opasne visine. Stockman je poznat kao čovjek koji zna s brojevima, a njegove prognoze kažu da američke brojke ukazuju na bolnu budućnost obilježenu sporim rastom. Trenutno je zaokupljen pisanjem knjige o financijskoj krizi, nazvat će ju "Trijumf smežuranog kapitalizma". Ipak, našao je vremena za intervju za agenciju Associated Press (AP). "

Vaš link

If something is too good to be true...it probably is.

Kontroverzni ulagač: Nije Grčkoj oprostio dugove, a sada je na tome zaradio 400 milijuna eura!
Petros Giannakouris / AP
Autor: Nikolina Šajn
Objavljeno: prije 46 min

ATENA – Isti dan kad je postalo jasno da će u Grčkoj biti nužni novi izbori, vlada u Ateni pristala je isplatiti 436 milijuna eura za obveznice investitorima koji su početkom godine odbili otpisati dugove.

Čak 400 milijuna navodno je u utorak otišlo jednom čovjeku – Kennethu Dartu, vlasniku Dart Managementa, zloglasnog “lešinarskog fonda” koji je novac iznuđivao i od bankrotiranih vlada u Brazilu i Argentini.

Evo kako ekipa izvlači lovu u dilu s političkim elitama, a istovremeno se spina javnost (uz svesrdno medijsko silovanje američkih kvazinobelovaca i kvaziekonomista) kako je za sve kriva Njemačka i štednja. [lol]

šta ti nisi do jučer bio glavni protivnik štednje i restriktivne monetarne i fiskalne politike? [huh]

Ovo je najpamtnija osoba o kojoj sam čitao u zadnje vrijeme. Naime, lik je iskoristio sustav protiv sustava i sada su svi ljuti što je iz toga profitirao, a država i njena tijela represije to rade svaki dan stolječima …..

Prestani plaćati porez i država je odmah spremna za ravnopravnost i dosljednost zakona;;;;

Nije Grčkoj oprostio dugove, a sada je na tome zaradio 400 milijuna eura!

"razmišljao o tome da živi na jahti, sagrađenoj tako da je ne može oštetiti ni torpedo. Palo mu je na pamet da bi, ako nikad ne bi napustio međunarodne vode, mogao izbjeći sve poreze. Davanja državi mrzi toliko da je, tvrdi Tom, poželio da mu nakon smrti mozak održavaju umjetno na životu kako njegove kćeri ne bi morale platiti ni centa za porez na nasljedstvo."

http://www.jutarnji.hr/kenneth-dart–nije-grckoj-oprostio-dugove–a-sada-je-na-tome-zaradio-400-milijuna-eura-/1028838/

TAKO SE TO RADI S LEŠINARIMA POREZNE REPRESIJE !


šta ti nisi do jučer bio glavni protivnik štednje i restriktivne monetarne i fiskalne politike? [huh]

Kad sam ja bio glavni protivnik štednje ( Njemačka je u to vrijeme poticala potrošnju na razne načine), američki kvazinobelovci su upravo zagovarali štednju. Dalje ne moram objašnjavati jer analizom događanja od tada i rezultati koje ostvaruju zemlje koje se drže njemačke i austrijske ekonomske doktrine sve govore. [thumbsup]

Malo su ovdje pobrkani lončići.
Austrija i Njemačka nemaju nikakve veze sa austrijskom ekonomskom doktrinom.
Jedino što im priznam jest da nisu veliki pobornici monetarizma, iako…vrijeme će pokazati.
Ako francuzi potegnu s potrošnjom, evo ubrzo i ostalih… [smiley]

"Some people are like clouds. Once they fuck off, it's a beautiful day!"



šta ti nisi do jučer bio glavni protivnik štednje i restriktivne monetarne i fiskalne politike? [huh]

Kad sam ja bio glavni protivnik štednje ( Njemačka je u to vrijeme poticala potrošnju na razne načine), američki kvazinobelovci su upravo zagovarali štednju. Dalje ne moram objašnjavati jer analizom događanja od tada i rezultati koje ostvaruju zemlje koje se drže njemačke i austrijske ekonomske doktrine sve govore. [thumbsup]
[/quote]
znači taktika ti je ne znati o čemu pričaš i bit kontra. lukavo, lukavo. [thumbsup]


znači taktika ti je ne znati o čemu pričaš i bit kontra. lukavo, lukavo. [thumbsup]

nicely said. [thumbsup]

"Some people are like clouds. Once they fuck off, it's a beautiful day!"




šta ti nisi do jučer bio glavni protivnik štednje i restriktivne monetarne i fiskalne politike? [huh]

Kad sam ja bio glavni protivnik štednje ( Njemačka je u to vrijeme poticala potrošnju na razne načine), američki kvazinobelovci su upravo zagovarali štednju. Dalje ne moram objašnjavati jer analizom događanja od tada i rezultati koje ostvaruju zemlje koje se drže njemačke i austrijske ekonomske doktrine sve govore. [thumbsup]
[/quote]
znači taktika ti je ne znati o čemu pričaš i bit kontra. lukavo, lukavo. [thumbsup]
[/quote]

Taktika mi je ne ulagati u virtualu poput Facebooka i ostale balone koje vam ekipa preko bare uvaljuje. [thumbsup]

http://www.businessinsider.com/china-buys-us-treasuries-directly-2012-5
evo samo što nisu zaratili kinezi i amerikanci.

New Report

Close