Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Forza carabinieri!!!
http://www.zerohedge.com/news/italy-police-busts-fitch-milan-office

Unicredit skočio 40tak% u 2 tjedna [lol]

Treba u svim zemljama EU zatvoriti urede rejting agencija koje istima potkopavaju gospodarsku stabilnost, a za brži oporavak EU-a ukinuti embargo na uvoz nafte iz Irana. [bye]



Forza carabinieri!!!
http://www.zerohedge.com/news/italy-police-busts-fitch-milan-office

Unicredit skočio 40tak% u 2 tjedna [lol]

Treba u svim zemljama EU zatvoriti urede rejting agencija koje istima potkopavaju gospodarsku stabilnost, a za brži oporavak EU-a ukinuti embargo na uvoz nafte iz Irana. [bye]
[/quote]
da da ali dogodit će se baš obratno. pogodi zašto? zašto će eu pucati sama sebi u nogu sa iranom?

inače. nisu tu samo rating agencije… ima nekoliko divizija bande koja ima točno razrađene scenarije, kratkoročne -srednje-dugoročne targete ( i plijen!): bataljuni lešinara i mega špekulanata, odredi short sabotera ubačenih u pozadinu, udarne brigade hedge fondova, logistika "neovisnih" financijskih medija, ešaloni domaćih izdajnika posijanih u svakoj državi, doušnika iz glavnih EU banaka itd itd i na samom vrhu glavni kladioničari koji imaju nadzor nad veeeelikim dijelom izdanih derivata i "instrumenata osiguranja" [bye]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

zaboravio sam "nobelovce" i neke "neovisne" financijske stručnjake koji su "predvidjeli" krizu
[lol]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Sve gore i gore iz dana u dan padaju dionice kako kod nas tako i na stranim tržištima dali tko vidi izlaz ja za sada ne.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

Izlaz je u raspadu EU. Nažalost stručnjacima da to shvate treba tri naraštaja.


zaboravio sam "nobelovce" i neke "neovisne" financijske stručnjake koji su "predvidjeli" krizu
[lol]

Već je postalo dosadno ponavljati kako je nastala KRIZA.
Ao rokneš imovinu a u ovom slučaju radi se o oko 900 milijardi dolara u MBA normalno da si poremetio sve odnose na financijskim tržištima.

No bit je u tom kako odgovoriti na KRIZU, koje poteze povući da se ne odrazi na realnom sektoru ili da ima što manji upliv.

Naša šansa je bila KUNA – naša valuta – no nismo je iskoristili, dapače kretanje tečaja kune je i uvelo državu u krizu.

Pa sada svi imaju o čemu talambasati.

Dok su svi drugi ISPUHIVALI svoje balone putem monetarnih politika pametni Hrvati i njihov prepametni guverner skupa s Savjetom HNB-a još su nastavili puhati.

Pa sada imamo situaciju da svatko želi napuhati ponovno svoj balon a naši se sjetili da su ga trebali najprije ispuhati pa ga sada ispuhuju.

E svaka vam čast.

I sada ti budi Premijer i Ministar financija – ne gospodo najprije mandate iz HNB-a – ne iz nekih državnih firmi nego iz jedinog autoriteta koji može ponovno uravnotežiti sustav.

Đizus sava, dal ti ikad odustaješ od svojih neprovjerenih
i faktički netočnih informacija.
Ovo što ti ovdje serviraš stvarno nema s realnim svijetom veze.
Radije pročitaj koji izvještaj iz vašeg HGK, oni barem imaju fakte.
NHF [wink]

"Some people are like clouds. Once they fuck off, it's a beautiful day!"

@jajan

***obrisano***

Ja sam samo komentirao činjenice da su svi u svijetu rušili vlastite valute kako bi potakli investicije – smanjivali su vrijednost svoje imovine kako bi zaustavili pad i potakli rast.
Naši su radili upravo suprotno!

Također ne vidiš da u HR nema investicija – zamrle su.
Isključivi razlog je prejaka kuna!
Svi izvoznici u HR se žale na to.
Pa kada njima ne paše zašto bi netko došao ulagati u HR – mi smo beznačajno tržište a ulagač poslije par minuta shvati da s ovakvom kunom ne može u izvoz.

Dakle to je ta genijalna monetarna politika.

Konstruktivno kao i uvijek sava.

If something is too good to be true...it probably is.


Sve gore i gore iz dana u dan padaju dionice kako kod nas tako i na stranim tržištima dali tko vidi izlaz ja za sada ne.

Na kojim stranim tržištima posluješ? Bangaladeš?Prebaci se u USA.Tamo sve raste od početka godine.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

Kada će rejting agencije izvjestiti svekoliko pučanstvo o kreditnoj sposobnosti RH?

New Report

Close