Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega james kaos kao takav ne postoji…….kaos je samo red koji neki ne razumiju…….

evo recimo npr…….naš zoky milentijević svaki problem vidi kao nakupinu magle što je za njega sasvim normalno jer ni o čemu nema pojma………gazimiru opet drhti noga na kočnici pod kolikim je pritiskom……a ja čekam da se javi mol……to će biti prvorazredna predstava i kaos za zokija i gazmiria……dok će meni biti sve jasno i logično…….

i vi bi kolega mogli uskoro cijukati kao i savo……vaši su već ukenj.ali brdo toga još nisu ni došli na vlast…….već se govori o minusu na gdpeu kao postignuću ……i pdveu od 25%
a harač u gradu zagrebu da i ne spominjem…. [lol]
a ovu gazimirovu izjavu ne treba uopće komentirati

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/166628/Ono-sto-je-u-interesu-Agrokora-je-i-u-interesu-Hrvatske.html

Kolega koji su to moji ne razumijem ja te kategorije (moji, Vasi, Nasi)
Ja sam sam svoj i nijedni nisu moji!
Kod mene je vrlo jednostavno ili ste covjek ili govno, sa ljudima se druzim govna izbjegavam!

Za SDP nisam glasao nikad u zivotu, a za HDZ jednom priznajem jesam! Bili su to prvi lokalni izbori poslije mirne reintegrecije i nisam imao izbora ili HDZ ili SDSS (a bilo mi je pametnije i da sam ondak ostao kuci)
Ja sam VAm jedna individua sui generis, lijeviji od Stipe Suvara, desniji od Ante Prkacina balkanski
primitivac po priznanju i jako mi ide na qurac kad me se pokusava svrstati uz bilo kakovu masu jer se mase uzasavam!!!!
To sto ste se Vi u zadnje vrijeme uznemirili ja razumijem jer iako ste se nazvali NARODNIM bankarom to Vas nece spasiti kad nepostojeci kaos pokuca na vrata sa homemade giljotinom specijalno izradjenom za bankare! Dok Vi objasnite da ste narodni…
Tako da ako netko bude cijukao mozda budete cijukali Vi zajedno sa Zokijem. Ja sigurno ne budem cijukao!!!

Srdacno Vas pozdravljam i opustite se malo uz jedan Song For Wall Street…
Vaš link


kolega james kaos kao takav ne postoji…….kaos je samo red koji neki ne razumiju…….

evo recimo npr…….naš zoky milentijević svaki problem vidi kao nakupinu magle što je za njega sasvim normalno jer ni o čemu nema pojma………gazimiru opet drhti noga na kočnici pod kolikim je pritiskom……a ja čekam da se javi mol……to će biti prvorazredna predstava i kaos za zokija i gazmiria……dok će meni biti sve jasno i logično…….

Iako su im bila puna usta poticanja gospodarstva i poslovnih aktivnosti najavljene mjere – putem tiska – su klasične antipoduzetničke.
Dakle – ako si za poticanje ospodarstva onda moraš zadržati cijene na uzdi i poreze – a ne podizati ih.

Naš največi problem je to što se gospodarstvenici osjećaju usamljeno i napušteno – i od fiskalne i od monetarne politike.
To im ne daje dovoljno uporišta za sigurnost i pouzdanost investiranja.

Pogledajmo sada ECB – u kratkom vremenu su lansirali 700 milijardi eura u bankarski sustav – to je oko 1% GDP-a.
Zašto naš HNB NE POSTUPI na isti način?


i vi bi kolega mogli uskoro cijukati kao i savo……vaši su već ukenj.ali brdo toga još nisu ni došli na vlast…….već se govori o minusu na gdpeu kao postignuću ……i pdveu od 25%
a harač u gradu zagrebu da i ne spominjem…. [lol]
a ovu gazimirovu izjavu ne treba uopće komentirati

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/166628/Ono-sto-je-u-interesu-Agrokora-je-i-u-interesu-Hrvatske.html

Kolega koji su to moji ne razumijem ja te kategorije (moji, Vasi, Nasi)
Ja sam sam svoj i nijedni nisu moji!
Kod mene je vrlo jednostavno ili ste covjek ili govno, sa ljudima se druzim govna izbjegavam!

Za SDP nisam glasao nikad u zivotu, a za HDZ jednom priznajem jesam! Bili su to prvi lokalni izbori poslije mirne reintegrecije i nisam imao izbora ili HDZ ili SDSS (a bilo mi je pametnije i da sam ondak ostao kuci)
Ja sam VAm jedna individua sui generis, lijeviji od Stipe Suvara, desniji od Ante Prkacina balkanski
primitivac po priznanju i jako mi ide na qurac kad me se pokusava svrstati uz bilo kakovu masu jer se mase uzasavam!!!!
To sto ste se Vi u zadnje vrijeme uznemirili ja razumijem jer iako ste se nazvali NARODNIM bankarom to Vas nece spasiti kad nepostojeci kaos pokuca na vrata sa homemade giljotinom specijalno izradjenom za bankare! Dok Vi objasnite da ste narodni…
Tako da ako netko bude cijukao mozda budete cijukali Vi zajedno sa Zokijem. Ja sigurno ne budem cijukao!!!

Srdacno Vas pozdravljam i opustite se malo uz jedan Song For Wall Street…
Vaš link
[/quote]

ne treba biti atomski fizičar da bi se shvatilo da ste vi izuzetak i da vam je srce malo više lijevo nego što je to normalo za ljude……to se vidi po neobjektivnim lažljivim komentarima

i da ne zaboravim vi možete biti desničar po stavovima……samo ne možete biti hrvatski desničar…..ima i srba desničara i muslimana i inih drugih………čak je i stipe mesić jedno kraće vrijeme bio desničar…….naravno dok je to bilo unosno……..


i da ne zaboravim vi možete biti desničar po stavovima……samo ne možete biti hrvatski desničar…..ima i srba desničara i muslimana i inih drugih………čak je i stipe mesić jedno kraće vrijeme bio desničar…….naravno dok je to bilo unosno……..

[lol] i dok mu je lijeva bila u gipsu

If something is too good to be true...it probably is.

Riješenja i prijedlozi za spas Hrvatske ekonomije:

1. Popravak i smanjivanje Hrvatskog pravnog sustava i regula – dodijeljivanje svojstava privatnog sektora – ciljevi, kontrole, nagrade, malusi
2. Deprecijacija(ne devalvacija) kune uz jasan cilje korištenja novih sredstava prilikom sada stvorene kopmarativne prednosti jeftinije radne snagei jeftine cijene zemljanih resursa.
3. Sredstva iz točke 2. svakako koristiti u investicije, razvoj, obrazovanje.
4. Preko Eu probati dogovoriti povlašteni segment velike industrije – recimo VW(vividan primjer) koji će biti oslobođen velikih fiskalnih davanja iili biti subvencioniran pri zapošljavanju hrvatskih randika(odabrati industriju koja nema pravog regionalnog konkurenta ili domačeg konkurenta).
5. Iskoristiti štednju građana putem pozitivnih akcija za kreiranje profita u ciljanim industrijama( recimo brodogradnja ili IT).
Ovo su nužni koraci kako bi se oruđe monetarne politike i pravnog okvira iskoristilo u stvaranje investicija i više value added kapaciteta koji bi ulaskom u Eurozonu bili komparativno isplativi svim državama članicama. Dakle ne FDI i portfolio investicije iskoristiti u privatnu potrošnju nego u investicije i razvoj privatnog sektora koji će onda jačim izvozom opravdati svoju višu cijenu/standard življenja.

Nisu potrebne ogromen mjere, ne ne. Samo 2 dobraprimjera i industrija i MNC-ovi sami dolaze(herd effect kao na burzi).

Lp

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Riješenja i prijedlozi za spas Hrvatske ekonomije:

2. Deprecijacija(ne devalvacija) kune uz jasan cilje korištenja novih sredstava prilikom sada stvorene kopmarativne prednosti jeftinije radne snagei jeftine cijene zemljanih resursa.

Prije pisanja prijedloga bi bilo dobro pročitati i literaturu: http://www.efst.hr/nastava/materijali/8986_11.01_Monetarna_politika_u_RH.pdf

Promjena vrijednosti valute ne nudi izlaz iz krize. Valuta se ekspandira kao kredit i guši kamatom realni sektor. To treba ukinuti. sites.google.com/site/financijskisustav/razdvajanje-stvaranja-i-posudivanja-novca

Hrvatski ekonomski preporod - reforma.forumhr.com, xreforma.wordpress.com



i da ne zaboravim vi možete biti desničar po stavovima……samo ne možete biti hrvatski desničar…..ima i srba desničara i muslimana i inih drugih………čak je i stipe mesić jedno kraće vrijeme bio desničar…….naravno dok je to bilo unosno……..

[lol] i dok mu je lijeva bila u gipsu
[/quote]

hahahahah……..sad su mu obje u gipsu…..



Riješenja i prijedlozi za spas Hrvatske ekonomije:

2. Deprecijacija(ne devalvacija) kune uz jasan cilje korištenja novih sredstava prilikom sada stvorene kopmarativne prednosti jeftinije radne snagei jeftine cijene zemljanih resursa.

Prije pisanja prijedloga bi bilo dobro pročitati i literaturu: http://www.efst.hr/nastava/materijali/8986_11.01_Monetarna_politika_u_RH.pdf

Promjena vrijednosti valute ne nudi izlaz iz krize. Valuta se ekspandira kao kredit i guši kamatom realni sektor. To treba ukinuti. sites.google.com/site/financijskisustav/razdvajanje-stvaranja-i-posudivanja-novca
[/quote]

Hvala Vam! Ipak bilo bi dobro ako već imate potrebu za razvojem diskursa da kažete nešto novo! NIje uvreda, ali analogno: ja sam rekao da voda vrije na 100 stupnjeva C a Vi : doći će do prelaska vode u paru!
Hvala!:)

Poanta promjene vrijednosti valute je jedna opcija druga je povećanje fiskalnih davanja!
Dakle siguran sam da znate da nema free lunch-a u ekonomiji i uvijek nešto mora dati.
Cijena zaduživanja Hrvatske ovisi o stupnju nemogućnosti plaćanja svojih obveza kojer opet ovise o većem uvozu/smanjenom izvozu. Moj je prijedlog bio da se smanji uvoz(ili smanjenjem kupovne moći građana – deprecijacijom valute ili uvoznim tarifama). Uvoz mora biti ofsetan uvozom strane valute ili posudbom ili izvozom. Dizanje kamatne stope za suzbijanje inflacije će smanjiti inflaciju ali i loše utjecati na realni sektor. Svakako. Ipak realni sektor izvoza tu će veću stopu kamata na dug i skuplje investicije ofsetati većim izvozom i ekonomijom serija. Taj višak zarade će se uložiti na investicije i razvoj te kasnije kontinuiranim izvozom opravdati kasniji rast cijene.

Naravno Vaš bi prijedlog bio vjerojatno da se porezna baza poveća i ta sredstva ulože u razvoj i naprave isti traženi efekt. Lai posljedica Vam je ista, uništavanje GDP-a a pogotovo našeg koji je pogonjen uvozom – što želimo i riješiti!

Nadam se da Vam je sada jasnije!

D.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Poslušajte interview
http://www.financialsense.com/financial-sense-newshour/guest-expert/2012/01/05/martin-armstrong/capital-controls-coming-in-the-united-states

Čovjek se raspričao pomalo o svemu. Uglavnom, light nazi budućnost … do konačnog kolapsa

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

ndaa

New Report

Close