Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Građevinari imaju 100 mil. EUR depozita jedino u tvojim mokrim snovima ljubica.
Znaš šta je u mojim mokrim snovima? [smiley]


Građevinari imaju 100 mil. EUR depozita jedino u tvojim mokrim snovima ljubica.
Znaš šta je u mojim mokrim snovima? [smiley]

Nepismenost? (građani…….a ne građevinari)

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



Građevinari imaju 100 mil. EUR depozita jedino u tvojim mokrim snovima ljubica.
Znaš šta je u mojim mokrim snovima? [smiley]

Nepismenost? (građani…….a ne građevinari)
[/quote]
zaljubljenost. [thumbsup]
dobro podnose, jer ionako nisu planirale davat kredite, a sad imaju manje obveze.




Građevinari imaju 100 mil. EUR depozita jedino u tvojim mokrim snovima ljubica.
Znaš šta je u mojim mokrim snovima? [smiley]

Nepismenost? (građani…….a ne građevinari)
[/quote]
zaljubljenost. [thumbsup]
dobro podnose, jer ionako nisu planirale davat kredite, a sad imaju manje obveze.
[/quote]

Ma i da imaju to je kap u moru, ali i stim se može nešto raditi – ne solo nego zajednički!
Hrvatska vapi za investicijama i komično je kako se bivša Vlada postavila u toj situaciji.
No kada imaš krive pretpostavke onda i činiš takvo nešto.
Osnovna pogreška je da HR spada u ZADUŽENE ZEMLJE iako smo u Europi jedni od nezaduženijih.

EU banke će u narednim godinama teško ulagati u HR pa Hrvatska mora naći nove izvore financiranja – kako predložih najjednostavnije je privući ulagače s Istoka.
A također nužnost je dokapitalizacija i to VRLO VELIKA HBOR-a i HPB-a!


Hrvatska vapi za investicijama i komično je kako se bivša Vlada postavila u toj situaciji.

nekad ti se sviđalo šta Vlada radi, a Šuker je bio poseban miljenik. Šta se dogodilo, di je pukla ljubav?



Hrvatska vapi za investicijama i komično je kako se bivša Vlada postavila u toj situaciji.

nekad ti se sviđalo šta Vlada radi, a Šuker je bio poseban miljenik. Šta se dogodilo, di je pukla ljubav?
[/quote]

Tako je…Kratkoročne mjere su bile nužne i one su odradile svoje – stabilizirale situaciju ali na niskoj razini gospodarske aktivnosti.
Nakon tih mjera očekivao sam i srednjoročne planove i dugoročne planove no sve se izjalovilo zato što smo imali neinventivne ministre po resorima.

Može se reći da je Vlada ostavila lošu ali stabilnu situaciji pa je na novoj Vladi pokazati da razumije šta se događa u svijetu i pokazati inventivnost i inicijativu u snažnom pokretanju investicija i gospodarske aktivnosti.

Ja sam i predložio par HITNIH i BRZIH intervencija – prva je RASTEREĆENJE gospodarstva kroz snižavanje cijene i plina i struje i vode……Pa vidiš i sam da jedino su Ina i HEP imali po meni nedopustivo velike zarade u krizi.

Evo E.ON je ušao u Zagreb i to po nižoj cijeni od Ine. Stoga bi i Ina trebala cijene korigirati na E.ON-ove jer tako je predviđeno s Ugovorom s Molom.



Hrvatska vapi za investicijama i komično je kako se bivša Vlada postavila u toj situaciji.

nekad ti se sviđalo šta Vlada radi, a Šuker je bio poseban miljenik. Šta se dogodilo, di je pukla ljubav?
[/quote]

Kolega to je tzv. simptom neuzvracite ljubavi.
Morate paziti da se Vama ne dogodi isto u odnosu na kolegicu Miami jer kratkorocne mjere su mozda odradile svoje i stabilizirale situacijun na niskoj razini.Medjutoa Vasa ocekivanja glede srednjorocnih i dugorocnih planova nailaze na zid i ako se izjalove onda ste u ovoj fazi gdje je sada kolega Sava!!!

Pozdrav!!

Da je nacija htjela daljnja odricanja izabrali bi i Kosora!
No ni jedan mandat nije osvojio.
I to je poruka Milanoviću.




Hrvatska vapi za investicijama i komično je kako se bivša Vlada postavila u toj situaciji.

nekad ti se sviđalo šta Vlada radi, a Šuker je bio poseban miljenik. Šta se dogodilo, di je pukla ljubav?
[/quote]

Kolega to je tzv. simptom neuzvracite ljubavi.
Morate paziti da se Vama ne dogodi isto u odnosu na kolegicu Miami jer kratkorocne mjere su mozda odradile svoje i stabilizirale situacijun na niskoj razini.Medjutoa Vasa ocekivanja glede srednjorocnih i dugorocnih planova nailaze na zid i ako se izjalove onda ste u ovoj fazi gdje je sada kolega Sava!!!

Pozdrav!!
[/quote]

i vi bi kolega mogli uskoro cijukati kao i savo……vaši su već ukenj.ali brdo toga još nisu ni došli na vlast…….već se govori o minusu na gdpeu kao postignuću ……i pdveu od 25%
a harač u gradu zagrebu da i ne spominjem…. [lol]
a ovu gazimirovu izjavu ne treba uopće komentirati

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/166628/Ono-sto-je-u-interesu-Agrokora-je-i-u-interesu-Hrvatske.html

Da se porezima i cijenama može ostvariti gospodarski rast a time i smanjiti pritisak na proračun i osigurati socijalna stabilnost nitko nikada ne bi bio u krizi, ne bi bilo štrajkova i nemira….

No realnost nas uči da su države koje su izašle iz krize smanjivale poreze, povećavale poticaje….

bravo savo…..pravo u ahilovu tetivu našem gazimiru……jedino što ekipa poput gazimira zna……je preraspodjela i mažnjavanje jednima da bi se dalo sebi i svojima……


Ja sam i predložio par HITNIH i BRZIH intervencija – prva je RASTEREĆENJE gospodarstva kroz snižavanje cijene i plina i struje i vode….


Da se porezima i cijenama može ostvariti gospodarski rast a time i smanjiti pritisak na proračun i osigurati socijalna stabilnost nitko nikada ne bi bio u krizi, ne bi bilo štrajkova i nemira….

drž se sava, zbunjenost i izgubljenost su privremene tijekom razbijanja iluzija, a onda s vremenom počinješ uviđat svi ljepotu kaosa. [thumbsup]

New Report

Close