Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i zato, kolega Sava, ne pravite budalu od sebe (moj cijeli ured Vam crkava od smijeha).


I moj, a vjerovatno i njegov.
[lol]

"Some people are like clouds. Once they fuck off, it's a beautiful day!"

kakav crni basel, i IIF
pod premisom narušenog IFRS sustava (posebno bitni sections 39, 40 te 16), basel je samo tools for fools
sam pristup fundamentalno je kriv. ovaj presedan (mjera o poticanju likvidnosti $ bez kolaterala, direktnim uplitanjem u ponudu i potražnju) samo potvrđuje (bolje reći-potvrditi ĆE SE) da je uplitanje samih bankara u regulaciju njih samih – paradoks. naravno da će to biti samo drugi naziv za već viđeni scenarij bailouta. ali ovaj puta sa KATASTROFALNIM posljedicama
a spominjani IIF, IMF, WB, sve su to isti – niškorisni paraziti.

današnja događanja diktirana su shodno potrebama kapitala, a ne regulacije. tako da si uzimam za pravo osporavati i marginalizirati taj događaj. jer ako vi vjerujete da je basel nešto, vaše je pravo. no, tada svirate u njihovu sviralu. isto tako vjerujući kako "malo" jeftinog dolara neće škoditi, opet gonite vodu na njihov mlin.

zato Vas prozivam kolega Sava, jer svojim "interpretacijama" govorite krajnje neodređeno te neutemeljeno i samo stvarate nepotreban ŠUM.

OCCUPAY WALL STREET
banke i tvornice – radnicima (lol)

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...


kakav crni basel, i IIF
pod premisom narušenog IFRS sustava (posebno bitni sections 39, 40 te 16), basel je samo tools for fools
sam pristup fundamentalno je kriv. ovaj presedan (mjera o poticanju likvidnosti $ bez kolaterala, direktnim uplitanjem u ponudu i potražnju) samo potvrđuje (bolje reći-potvrditi ĆE SE) da je uplitanje samih bankara u regulaciju njih samih – paradoks. naravno da će to biti samo drugi naziv za već viđeni scenarij bailouta. ali ovaj puta sa KATASTROFALNIM posljedicama
a spominjani IIF, IMF, WB, sve su to isti – niškorisni paraziti.

System Open Market Account Holdings

The System Open Market Account (SOMA), managed by the Federal Reserve Bank of New York, contains dollar-denominated assets acquired via open market operations. These securities serve three purposes:
*Collateral for U.S. currency in circulation and other reserve factors that show up as liabilities on the Federal Reserve System’s balance sheet
*A tool for the Fed’s management of reserve balances
*A store of liquidity in the event an emergency need for liquidity arises

http://www.newyorkfed.org/markets/soma/sysopen_accholdings.html



kakav crni basel, i IIF
pod premisom narušenog IFRS sustava (posebno bitni sections 39, 40 te 16), basel je samo tools for fools
sam pristup fundamentalno je kriv. ovaj presedan (mjera o poticanju likvidnosti $ bez kolaterala, direktnim uplitanjem u ponudu i potražnju) samo potvrđuje (bolje reći-potvrditi ĆE SE) da je uplitanje samih bankara u regulaciju njih samih – paradoks. naravno da će to biti samo drugi naziv za već viđeni scenarij bailouta. ali ovaj puta sa KATASTROFALNIM posljedicama
a spominjani IIF, IMF, WB, sve su to isti – niškorisni paraziti.

System Open Market Account Holdings

The System Open Market Account (SOMA), managed by the Federal Reserve Bank of New York, contains dollar-denominated assets acquired via open market operations. These securities serve three purposes:
*Collateral for U.S. currency in circulation and other reserve factors that show up as liabilities on the Federal Reserve System’s balance sheet
*A tool for the Fed’s management of reserve balances
*A store of liquidity in the event an emergency need for liquidity arises

http://www.newyorkfed.org/markets/soma/sysopen_accholdings.html
[/quote]


@jebivjetar

Šta ima u Uredu?


dakako da su baseli potrebiti, jer kada smo došli do toga da je manje od 10% bilnačnog novca kolateralima pokriveno, onda naravno da su potrebni regulatorni žongleri da se ta kula od karata ne raspadne pri prvom maestralu

Znam da vas ima jos na forumu koji jako dobro razumijete stvari ali ne budite stidljivi. Recite javno sto dosta nas zna. Iako ima dosta njih koji zive u iluziji.

Pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


naravno da su potrebni regulatorni žongleri da se ta kula od karata ne raspadne pri prvom maestralu

regulatorni žongleri su dali bankama te karte od kojih su kasnije izgrađene kule.

Ma jedini žongleri su rating agencije – Moody’s and Co!!!

Evo jedne od svakodnevnih činjenica!
Moody’s may downgrade Spanish banks
Spain sells €4.94 billion in bonds, yields fall
For the 12-month auction, it sold €3.44 billion at an average rate of 4.05%, down from 5.02% in November. The bid-to-cover ratio was 3.14 times, up from 2.13 in November.

To je jasno da ne ide jedno s drugim!



naravno da su potrebni regulatorni žongleri da se ta kula od karata ne raspadne pri prvom maestralu

regulatorni žongleri su dali bankama te karte od kojih su kasnije izgrađene kule.

[/quote]

Bravo James! Izvrsno zapazanje. Zato treba ograniciti a prvenstveno regulirati trziste. Jer zamisli ti situaciju: dajes im potpunu slobodu i slobodno trziste a oni grade kule od karata i time dovedu cijeli sustav u pitanje. Problem je sto su ta "djeca" koje grade kule od karata dobila znacajnu moc i utjecaj na politicke elite.

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti




naravno da su potrebni regulatorni žongleri da se ta kula od karata ne raspadne pri prvom maestralu

regulatorni žongleri su dali bankama te karte od kojih su kasnije izgrađene kule.
[/quote]
Bravo James! Izvrsno zapazanje. Zato treba ograniciti a prvenstveno regulirati trziste.
[/quote]
Zato treba ograničiti ulogu regulatora i države na tržištu, jer ni nakon 150 godina kapitalizma nisu naučili nijednu lekciju.

kolega james; ne bih se složio sa Vašom konstatacijom.
oni koji danas reguliraju, nemaju baš neki izbor, a i kada imaju izbor, njihov prostor za manevriranje se mjeri u mikrometrima i u strogim je okvirima
cijeli financijsko-monetarni sustav današnjice zasniva se na počelima BW agreementa, kojega su mudro ameri otkantali ’71. neću sada ulaziti u pojedinosti tog "ekonomskog un-a", no startne pozicije velikih igrača te davne 1944 dobrano su zacrtale putanju društva, bar u monetarnom smislu. ciglih 25 godina, mudro su se snage preraspoređivale, i onda su "nixonovim šokom" USA odhebale suradnju (upravo kada im je ponestalo manevarskog prostora, i kada se zlatna škrabica u fort knoxu počela rapidno prazniti)
i MMF i Svjetska Banka (IBRD) produkt su upravo te družine i direktan su plod neoliberalne poslijeratne distribucije i protekcije kapitala (čitaj zlata). isti su bili ustrojeni shodno "prilozima"- pravedno od samog početka. ilitiga, ko da više, gazda biće. toliko o tim "ustanovama" koje danas nose ključ rješenja, po meni – ključ od tamnice. nikako i nikada neću moći ispraviti svoj "loš dojam" o tim kriminalnim organizacijama. dušebrižnici, voljno
prije svega zato, jer se radi o JEDINIM KRIVCIMA za situaciju u kojoj se nalazimo, i iz koje nema jednostavnog izlaza (naglašavam ono simple)
tražiti odgovornost u regulatorima? pa to je sasma ludo. možda je logično, ali pitam Vas tko istinski vjeruje da se današnja situacija dade regulirati? ISTINSKI, no fcking way !!!!!
pa svi su dužni. SVI ! a matematika je znanost egzaktna i kazuje da 3 plus 3 mora biti 6. ne +/-6000
ne može se tražiti eksluzivna odgovornost regulatora. odgovornost leži na vlasnicima velikog kapitala, bankarima te zemljama G8. niti one G20 ne bih poštedio krivnje, sve su to ista govna
ograničiti tržište, regulirati ga? nonsens. pa gotovo 70% vrijednosnih papira prisutnih na tržištu nema NIKAKVU VRIJEDNOST, osim one obračunske-potpuno imaginarne (to je "blagi" catch22 današnjice)..
i vi bi to regulirali. pa to je baš slatko.. kako bi normalan čovjek vrednovao nešto što nitko ne kupuje? ja znam, pitam Vas?
ja ne govorim o LOGICI ovdje, već o PRAKTIČNOSTI i IZVEDIVOSTI. a regulirati i ograničiti tržište danas jednostavno NIJE MOGUĆE, matematički. više ne. možda je bilo moguće, pred 20-tak godina. biti REALAN i kvalificirano reći: nema nam pomoći? to je tako teško?
nije teško, ali nije baš niti politički korektno. to je govor kojega nam danas serviraju merkelica, sarkozy, ali i trichet i beranke. samo treba slušati;
pomoći nema, ali ne vjerujte meni. pokušajte se sami uvjeriti u to. i život će ići dalje….
i eur i usd već jedno duže vrijeme su pravi monopoly money i makroekonomski gledano, uz neku povijesnu paralelu – slijedi rat. gdje (a gdje ne), tko (a ko ne), zašto (kao da je bitno) i u ime čega (za ime božje), mislim da nikoga neće interesirati
nada je kurva i zadnja umire, narod se upravo tako ponaša. a s druge strane, pored zdravih očiju i glave na ramenima, vidimo svi kud se ide, ali koja korist od objave destinacije naglas. evo, čak se i ja nadam da to neće ići tim tijekom i da neću biti zlouki prorok.
radije bih bio pijani prorok koji tuhinja vinogradima, sa bukarom u ruci, crnim zubima od dinagača i ispucalim usnama od suhog vina – tako da vas jeza prođe kad se nasmijem..
regulate that

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...

bravo kolega……naročito mi se dopalo ovo zadnje sa tumaranjem po vinogradu s bukarom u ruci radije nego objašnjavati neoliberilma da su oni sve uhebali……..to je čista perverzija……nikakve koristi od neoliberala……
ali plavac mali s druge stane je čisti dobitak za krvne žile i scre……naravno u reguliranim količinama
baš kao što ste rekli…..nikud bez regulatora [lol]

sviđa mi se onaj pelješki što ga flašira onaj iz ejajđija

SUSTAV je neuništiv – uvjek je bilo i biti će posrtanja uspona i padova ALI sustav se pokazao puno čvršći.
http://www.newyorkfed.org/markets/soma/sysopen_accholdings.html#mbs

u OVIM BROJKAMA iznad je 6-7-8 godina rasta svjetskog gospodarstva.

Jedino što može i mora funkcionirati je odnos između valuta – umjetno jačanje dolara je skoro pa uništilo zadnjih 50 godina rasta i napredka.

New Report

Close