Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nazalost, isao sam kolegi odgovoriti na post, ali stranica se refreshala ili slicno te me izbacila a post sam izgubio. Pokusat cu opet kasnije odgovoriti kolegi. Nemam sad dovoljno vremena. Pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

ne možeš ti njemu odgovoriti jer kolega ubija neistomišljenike količinom teksta…….tu si nemoćan [huh]

ajmo stručnjaci…hoće li euro devalvirati prema USD?


ajmo stručnjaci…hoće li euro devalvirati prema USD?

@Mr. Sprajc – devalvacija ne, deprecijacija da.
Devalvacija se u pravilu koristi kada vlast odluči smanjiti vrijendot valute u odnosu na drugu valutu, u pravilu u odnosima fixnih pariteta.

Deprecijacija – gubljenje snage valute vođeno tržištem.

Dakle da za deprecijaciju!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

važno je da smo se mi razumjeli… [wink]


ajmo stručnjaci…hoće li euro devalvirati prema USD?

kolega postavljate ljudima preteška pitanja……pa nismo mi baroso i von rumpuy…….
odgovor je jednostavan…….euro neće devalvirati prema dolaru je bi amerika bankrotirala u tom slučaju…..
prije bi se moglo dogoditi da euro ojača na 1,5 ili 1,6 usd


ajmo stručnjaci…hoće li euro devalvirati prema USD?

ajde da sad mi čujemo vaš forecast…….



ajmo stručnjaci…hoće li euro devalvirati prema USD?

ajde da sad mi čujemo vaš forecast…….
[/quote]

Obzirom da ECB ne koristi teško oružje euro se začudo izvanredno drži!
U biti ECB odbija jake špekulantske napade na euro koji se odvijaju preko slabijih članica – nešto popuh napada hrpe hijena na ostarjelog i bolesnog tigra.
No to se u trenu može promjneniti ako uztreba – ako se procjeni da su štete veće od koristi.
No čini mi se da je Europa već izašla kao pobjednik – Grčku su stavili ad acta – tako će i ostale kritičn edržave – nametnili su jedinstven stav oko fiskalne odgovornosti pa se može očekivati da bi euro – kao nekad DM – trebao rasti.
Ali i USA sprema veliko rezanje a i gospodarstvo im bolje stoji ali su ipak puno više zaduženo no eurozona tako da mislim da je sve u rukama nove čelične pruske lejdi.
Svakako da EUR ima jak potencijal i svjetlu budućnost.


ajde da sad mi čujemo vaš forecast…….

Npr. kraj siječnja 2012 S&P 1.300 (danas 1.195) i dollar index kraj siječnja 2012 74 (danas 79)

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

hvala napokon netko pristojan….ovi ostali bi htjeli čuti tuđe mišljenje….a svog se srame… [bye]

pohvala i uvaženom kolegi savi [thumbsup]

Ne znam je li to ovdje na nekoj temi već prenešeno, ali napustio nas je jedan veliki čovjek, preminuo je Ante Marković:
http://danas.net.hr/svijet/page/2011/11/28/0118006.html

Nažalost nisu ga slušali kada je bilo vrijeme, a bio je pametan i odlučan, na pravom tragu. Danas bismo samo poželjeti mogli imati takvog čovjeka koji bi vodio izlazak iz ove sadašnje "krize" i "društvene promjene" koje su nam danas potrebne.

Čak i onaj legendarni "Markovićev zakon" o privatizaciji, tako su naprasno ukinuli i uveli onaj drugi, "nesretni" (da ne kažem nešto drugo!). Danas imamo na burzi par kompanija koje postoje i koje su tako uspješne danas samo zato što su imale tu sreću biti privatizarene po njegovom zakonu, prije nego je ukinut kako bi se provela drugačija, zakonski i moralno upitna vrsta privatizacije.

Čovjek koji potječe iz komunizma, a razuman, sposoban shvatiti i prihvatiti kapitalizam, kao da je Kinez 😛 Nažalost 90 % naših današnjih političara to nisu sposobni, 90 % naših današnjih političara su puuno više komunisti nego li je to g. Marković ikada bio.


hvala napokon netko pristojan….ovi ostali bi htjeli čuti tuđe mišljenje….a svog se srame… [bye]

pohvala i uvaženom kolegi savi [thumbsup]


http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=SPEECH/11/822
http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/docs/pressdata/en/ec/126393.pdf
http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/docs/pressdata/EN/foraff/126389.pdf

New Report

Close